Nechutný čich a chuť v těhotenství po covidu

Anonymní
15.12.20 20:11

Nechutný čich a chuť v těhotenství po covidu

Zdravím,
zhruba před 5ti měsíci jsem prodělala nemoc covid-19.. Měla jsem lehký průběh - jen ztráta čichu a chuti. Chuť se mi vrátila asi po měsíci a čich se postupně a pomalu vracel několik měsíců. Proč sem ale píšu je to, že jsem nyní v 8 týdnu těhotenství a defacto od začátku těhotenství mám šíleně nechutnou chuť v puse při každém jídle a hlavně všechno, ale naprosto všechno mi šíleně a nechutně smrdí! V prvním těhotenstvní jsem tohle vůbec neměla a tak mě to dost překvapilo a říkám si, zda to nemůže souviset s tím covidem. Četla jsem, že v těhotenství může někdo mít kovovou pachuť v ústech, ale tohle je úplně jiný. Nesetkal jste se tu někdo s něčím podobným, prosím? Jsem z toho celkem zoufalá. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
15.12.20 20:16

Tu chuť nevím… ale všechno mi smrdělo až do konce 1 trimestru. Bylo mi až na zvracení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
15.12.20 20:17

Někdo to tu kdysi trefně popsal jako „lízat koňský prd..e“ :mrgreen:
Mám to sem tam i teď, v 14tt, coronu jsem (asi) neměla. Hormony, hormony… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 20:22

@HayLin no me se z toho prave taky kolikrat silene zveda zaludek🤮je to nechutny.. doufam teda, ze to co nejdriv skonci🙏🏻

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 20:24

@Kacise lépe bych to nepopsala! To je fakt vystizny :D já to mám právě pořád, bez přestání a je to šílený.. budu tedy doufat, že je to jen hormonama a hlavně, že to brzo přejde🙏🏻 😁

• Citovat
  • Nahlásit
15.12.20 20:28

Ja som teda nechutnú pachuť v ústach mala celé tehotenstvo - odišlo to pár dní po pôrode. Avšak asi od 14tt sa to začalo zlepšovať spolu s nevoľnosťami (tie našťastie odišli). Tak výdrž, pravdepodobne sa to zlepší (a teda pozitívna som nebola). 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
15.12.20 20:49

@Kacise skromně se hlásím k autorství… :oops:

S covidem to nemá nic společnýho, taky jsem to měla až u druhýho těhotenství. Přešlo to po prvním trimestru. Zásob se žvejkama, bonbónama, mrkví, jabkama…trochu to tu pachuť přerazí. Smrdělo mi všechno. Ložnice, chodba, vlastní moč tak, že jsem čůrala se zadrženým dechem a dokonce i vlastní ruce…bylo to děsný…naštěstí to ve čtvrtým měsíci přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64317
15.12.20 20:56

S covidem to nesouvisí.. Každé těhotenství je jiné a i toto patří k těm radostem.. Mě brutálně smrdel parfém mého muže, který jinak miluju, oblíbená jídla atd.. Strašný.. A chuť v hubě jak v polepsovne.. Ale já to poslední těhotenství téměř celé problila.. Vyčistit si např zuby, neřešitelný problém.. Zkoušela jsem všechny pasty, čistou vodu atd.. S nešlo.. Hnus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
15.12.20 21:15

No, já covid ještě neměla, tedy alespoň o tom vůbec nevím, ale nebyla jsem ani nijak nemocná a takhle nějak jsem začátek těhotenství prožívala taky. Samozřejmě, že je to pokaždé trošku, či více jiné.. Zvracela jsem, jen když si někdo o patro níž myl hlavu šampónem, když manžel myl nádobí jarem, nemohla jsem projít ani sekcí drogérie, aby se mi neudělalo totálně šoufl, málem jsem poblila i jinou těhotnou v čekárně, která byla navoněná, musela jsem rychle jít k oknu a vydýchat to, jo a bylo mi zle i z mého přirozeného vlastního pachu a tomu se nedalo utéci!!!.A chuť, měla jsem pachuť v puse skoro po všem, i po mém oblíbeném mléku, samozřejmě, čím den byl dál, tím to bylo horší…Zvracela jsem veškeré ovoce, jen citrusy minimálně a tou pachutí mi asi nejvíce pomáhaly pikantní čínské polévky :lol: UF, naštěstí po prvním trimestru se mi značně ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 21:42

Holky, moc dekuju za odpovedi!! Asi to bude vazne jen hormonama a s covidem to nesouvisi..😁 🙏🏻 Doufam, ze to prejde co nejdriv! Nepochutnam si na zadnym jidle, piti - nic🤮
Vazne diky, trosku jste me uklidnily! Mame uz holcicku, tak treba to tentokrat bude kluk😁 😍

• Citovat
  • Nahlásit
1201
15.12.20 22:10

@Janli a je z toho evergreen 😁 Nikdy jsem teda koňské zadky nekoštovala, ale taky mi to přijde naprosto trefné :))
Nejvíc mi smrděl vlastní muž, já sama sobě čerstvě po sprše, lednice, myčka, sousedovic aviváž a jar, z toho jsem i vrhla 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4849
2.2.21 20:01
@Anonymní píše:
Zdravím,
zhruba před 5ti měsíci jsem prodělala nemoc covid-19.. Měla jsem lehký průběh - jen ztráta čichu a chuti. Chuť se mi vrátila asi po měsíci a čich se postupně a pomalu vracel několik měsíců. Proč sem ale píšu je to, že jsem nyní v 8 týdnu těhotenství a defacto od začátku těhotenství mám šíleně nechutnou chuť v puse při každém jídle a hlavně všechno, ale naprosto všechno mi šíleně a nechutně smrdí! V prvním těhotenstvní jsem tohle vůbec neměla a tak mě to dost překvapilo a říkám si, zda to nemůže souviset s tím covidem. Četla jsem, že v těhotenství může někdo mít kovovou pachuť v ústech, ale tohle je úplně jiný. Nesetkal jste se tu někdo s něčím podobným, prosím? Jsem z toho celkem zoufalá. :(

Ja jsem teď taky cerstve těhotná a mam úplně stejne příznaky. Covid jsem prodělala začátkem září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
2.2.21 20:07

@Lencaaaa víš, tohle ženy zažívaly i před covidem. Bohužel je to celkem běžná těhotenská lahůdka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4849
3.2.21 08:27

@Janli jk dočetla jsem se to. Jen mne tk prekvapilo. Protoze je to moje ctvrte těhotenství a nikdy jsem nevolnosti neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
3.2.21 08:35

@Lencaaaa já byla těhotná několikrát a taky jsem to neměla pokaždý, naštěstí… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat