Necitelnost nebo jen střízlivý pohled na věc?

Anonymní
29.4.20 22:56

Necitelnost nebo jen střízlivý pohled na věc?

Nikdy jsem.si nemyslela ze tady budu někdy něco psát… Nemám se ale koho zeptat a sebesoudnost jsem ztratila asi při porodu.
Začínám o sobě jako o dobré matce pochybovat.Moji dceři (11M) se snažím dávat maximum, starám se o ní, vedu ji, učím ji novým věcem, jsem často venku a často si hrajeme a nechávám ji prostor i pro sebe - poznává svět a je teď trošku jako z divokých vajec.
Ale tím jak ji chci vést samostatnosti, tak ji toho prostoru nechávám asi možná příliš. Párkrát se stalo ze mou lehkomyslnosti došlo k nějakému pádu, ze jsem ji nestihla chytit včas, říkala jsem si to zvládne, to bude dobrý a i když se bouchla, plakala tak nějak jsem z toho nedělala vědu. Pofoukala jsem ji postižené místo, pochovala, rozesmala.
Vnitřně se bojím ze bych to měla cítit jinak, brát ro víc vážně…
Měl to tady taky někdo tak? Je to problém? Mám to řešit? Cítím se jak nějaká necitelna, chladná matka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1194
29.4.20 23:03

Tak buď je to další trapný pokus o "zajímavou " diskusi, nebo si nejsem jistá tím, že to myslíš vážně :nevim:
Roční dítě opravdu chodí, běhá, padá a občas se uhodí. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5843
29.4.20 23:05
@Anonymní píše:
Nikdy jsem.si nemyslela ze tady budu někdy něco psát… Nemám se ale koho zeptat a sebesoudnost jsem ztratila asi při porodu.
Začínám o sobě jako o dobré matce pochybovat.Moji dceři (11M) se snažím dávat maximum, starám se o ní, vedu ji, učím ji novým věcem, jsem často venku a často si hrajeme a nechávám ji prostor i pro sebe - poznává svět a je teď trošku jako z divokých vajec.
Ale tím jak ji chci vést samostatnosti, tak ji toho prostoru nechávám asi možná příliš. Párkrát se stalo ze mou lehkomyslnosti došlo k nějakému pádu, ze jsem ji nestihla chytit včas, říkala jsem si to zvládne, to bude dobrý a i když se bouchla, plakala tak nějak jsem z toho nedělala vědu. Pofoukala jsem ji postižené místo, pochovala, rozesmala.
Vnitřně se bojím ze bych to měla cítit jinak, brát ro víc vážně…
Měl to tady taky někdo tak? Je to problém? Mám to řešit? Cítím se jak nějaká necitelna, chladná matka.

Já spíš moc nepobírám to vytučněné. To mi přijde jako nadstandard ;-). Mimina nasávají jako houbičky úplně sama, není potřeba kolem nich nějak skákat.

Jinak - prostředí pro volnou hru a objevování by mělo být bezpečné. To je základ. Takže že se bouchne, ok, ale nemělo by třeba sletět z nebezpečné výšky. Tam už to chce nenápadně jistit. Jinak samozřejmě, čím víc maminky stojí mrněti za zadkem, tím hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 23:07

@Berry77 promiňte nejde o blbý žert…Jsme kvuli moji nepozornosti v nemocnici tak to na mě dolehlo a přemýšlím. Z toho psaného to tak nevyzni, je těžké o tom. psát. Cítím. vinu a bojím se aby malá byla v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
16115
29.4.20 23:07

Ne naopak bys byla prehnana hysterka, kdybys resila kazdy pad ditete. Me u druheho ditete nechava chladnou uz skoro vsechno, dokud to neni pad z vysky nebo netece krev, tak dite pochovam, utesim a jede se dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
29.4.20 23:12
@Anonymní píše:
@Berry77 promiňte nejde o blbý žert…Jsme kvuli moji nepozornosti v nemocnici tak to na mě dolehlo a přemýšlím. Z toho psaného to tak nevyzni, je těžké o tom. psát. Cítím. vinu a bojím se aby malá byla v pořádku…

o žádné nemocnici jsi nepsala ani slovo, to je zvláštní, viď :think:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228

To, jak to cítíš, to je jedna věc. Na tom není nic špatného ani dobrého. Tak to prostě máš a tak to prožíváš. Otázka je, jestli máš dobrý odhad na to, kdy je bezpečné nechat dcerku trénovat samostatnost. Pokud jde a spadne na trávníku, tak pohoda. Pokud ji necháš balancovat nad svahem, kde se může skutálet dolů nebo se kymácí někde u ostrého rohu nebo ji necháš pochodovat kolem rozpáleného topení, tak to by mi v pořádku nepřišlo. Ale podle toho, jak píšeš, mi přijdeš jako pohodová maminka s dobrým úsudkem. Čas od času ovšem potkávám poněkud extrémně důvěřivé rodiče ke schopnostem jejich ratolestí (roční dítě téměř bez dozoru na rozhledně, kde zábradlí začíná až 40 cm nad podlahou/ rok a půl stará holčička na vysoké kladině pro výcvik psů, kam na ni tatínek ani pořádně nemohl dosáhnout, aby ji podržel za nohu/rok a půl starý kluk v zatáčce na silnici, protože tatínek by přece slyšel, kdyby něco jelo/ dvouletá holčička sedící na okraji lávky nad horskou říčkou a maminka se v pohodě hraboší v batohu a hledá svačinu…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Kriss Tina noo, jde právě o to, ze dneska spadla z nasi postele, poprvé tekla krev, poprvé jsem.ji viděla v šoku…Jsme teď na pozorování a ja cítím vinu…matka roku…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.20 23:15

@Berry77 nechtěla jsem to hned napsat jak do vykladní skříně. jestli máte náladu rýpat vyberte si někoho jiného, ja toho mám dneska plnou prdel…

• Nahlásit
  • Citovat
1194
29.4.20 23:18
@Anonymní píše:
@Kriss Tina noo, jde právě o to, ze dneska spadla z nasi postele, poprvé tekla krev, poprvé jsem.ji viděla v šoku…Jsme teď na pozorování a ja cítím vinu…matka roku…

Z postele spadlo dítě tolika maminám, ale normální matka by měla telefon na dně kabelky a byla by u svého dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
29.4.20 23:18
@Anonymní píše:
@Kriss Tina noo, jde právě o to, ze dneska spadla z nasi postele, poprvé tekla krev, poprvé jsem.ji viděla v šoku…Jsme teď na pozorování a ja cítím vinu…matka roku…

Stalo se. Nedělá to z tebe hroznou matku. Dáš na ni pozor, nenechávej ji samotnou v ložnici. Mně třeba problém pohlídat batole nedělo. Ale ted je mu 5 a jak jezdí na kole! Vyleze do výšky. Rozhodně se líp hlídá batole. Musíš prostě předvídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 23:20

@Masina právě…Nevím jestli to nenechávám na ni až moc asi bych měla být víc opatrná ale netrkne mě to prostě…až když se uhodí tak si to zacnu vyčítat ze jsem to měla předvídat, přičemž v další situaci se, chovám stejně lehkomyslně… Nevím. zdá je to problém nebo jen střízlivý úsudek.

• Nahlásit
  • Citovat
864
29.4.20 23:20

Me to prijde normalni. Pochovat, pofoukat, uklidnit a nedelat vedu. Uz se mi to mnohokrat vyplatilo. Vydeseny, rozhozeny dospely situaci nezlepsi. Samo nejit tomu naproti, uzpusobit byt detem a davat pozor u prebalovavich pultu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 23:23

@Berry77 telefon jsem v tu chvíli u sebe neměla, byla jsem na druhé straně postele a nestihla jsem.ji chytit, nebyla jsem dost rychla. Nechci rýpat ale měla to být narážka na to ze jsem měla mít telefon v ruce a nesledovat ji?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.20 23:31

Všem které tady napsaly a nerypaly děkuji.
Právě teď o tom tak neumím mluvit, neumím to tak podat. Vzalo me to a musím to v sobě první vstřebat.
Vypinam komentáře. Dobrou noc :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama