Necitim podporu manzela

Anonymní
21.11.15 10:53

Necitim podporu manzela

Ahoj vsichni. Uz tak nejak nemuzu dal a potrebuji se vypsat. S manzelem mame 2 deti, dcerka 4 roky a syn bude mit ted 1 rok. Manzel me neskutecne stve, doma mi s nicim nepomuze, rika, ze uklizeni je muj konicek a tak on nebude do mych zalib zasahovat…uklizim pochopitelne hlavne proto, ze nejem cune a nechci, aby me deti zily ve spine. Maly syn se stale v noci velmi casto budi, nekdy jsem dost unavena, stale kojim a jsem na to na sebe hrda, ale u manzela podporu necitim. Kojeni mam vybojovne, stalo me to hodne usili a prekonala jsem radu obtizi, posledni mesice je to pohoda a se synem si ty chvilky uzivame a muz mi to akorat kazi. Take jsem odbourala kocarek a syna nosim v nositku, nekdy me ale boli zada a kdyz poprosim manzela, jestli by si maleho nevzal do nositka, ze by mi to hodne pomohlo, tak nechce, ze je to divne…hodne me tyto jeho nazory mrzi. On vecer chodi pozde spat, ja nemuzu, pokud se chci alespon trochu vyspat. Kdyz pak v noci jdu do koupelny a vidim ho, ze hraje hry u pocitace a nebo kouka na filmy, vyvolava to ve me velkou zlost. Rano pak samzrejme vstavam s detmi zatimco on si spi treba do 9. Neskutecne me tim stve, dnes uz jsem se neudrzela a kricela jsem na nej, byla zla, tak mi rekl, ze pokud to nezvladam, mam si zajit k psychiatrovi pro nejake prasky :cert:. Nechci kvuli nemu vzdat kojeni, je pro me hrozne, ze manzel to nevnima jao ja, ze to prece nedelam pro sebe, ale pro maleho. Kdyz se o tom nekdy bavime, tak uzna, ze mam pravdu, ale v hadce mi to pak akorat vycte. Dale, hodne dlouhou dobu byl bez prace, v lete byl v zahranici, ale nevyslo to, nevydelal zadne penize, takze od dubna jsem vsechno tahla ja z uspor, ceksla bych tedy nejakou pokoru, ale nic. Jsem uz z toho vseho unavena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.11.15 10:58

To je teda něco, něco takového mám doma já, ale máme jen holčičku 10m. Všichni mi říkají, že ho mám poslat do prelky, tak asi to ti taky poradím, ikdyž sama vím, že se to lépe radí než dělá.
M. :

• Nahlásit
  • Citovat
8100
21.11.15 11:13

Pokud jde o úklid, byla bych nekompromisní. Vybrala bych nějaké činnosti, řekla bych mu, ať si z toho vybere třeba dvě a ty by pravidelně dělal a bez diskuze, vůbec bych se sním o tom nebavila.
Nechápu, proč se s ním vůbec bavíš o kojení, při jaké příležitosti, když nemáš obtíže?
Pokud jde o to nošení, každému to není příjemné, to je tvoje věc, že jsi odbourala kočár, přece nemůžeš někoho nutit k tomu samému takovým způsobem uvažování, že tě mrzí, že to nevidí stejně.
Někomu je příjemnější kočár a někomu šátek. Kdyby šlo o něco závažného, ale ty tady podsouváš nošení dětí jako nějaké filozofické téma, kde spolu musíte souhlasit.
To je tak nepodstatná maličkost, proč z toho děláš takovou kovbojku?
Teď práci má?
A má nějaké pozitivní vlastnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 11:21

A práci už manžel má? To je podle mě dost zásadní, protože pokud ano, je přeci přirozené, že většinu domácích prací obstaráš ty, když jsi s dítětem doma. To, že jsi unavená a nevyspalá, k mateřství prostě patří, jak ví každá maminka. Být tebou, zkusila bych se s manželem domluvit na nějaké pomoci v rozumné míře - třeba že bude vynášet koš a luxovat, co já vím. Předtím manžel pomáhal? Pokud chceš syna nosit v nosítku, je to ok, ale proč to chceš proboha po manželovi? Je to tvoje rozhodnutí a docela ho chápu, že to pro něj není příjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 11:51

Ano, jiz praci ma, od rijna. Nicmene, dokud byl doma, stejne s nicim nepomohl, ale alespon odvezl starsi dite do skolky a vecer ji ulozil, kdyz jsem ja uspavala miminko. JInak, at tedy nejsem jen kriticka, za dobu nezamestnanosti se naucil velmi dobre varit, to ocenuji. Kojeni jsem zminila proto, ze muz mi casto predhazuje, kdyz si stezuji, ze syn je uz dost velky, ze uz klidne muze byt na UM a tim padem ho bude moci hlidat a ja si budu moci udelat treba volny vikend bez deti a budu vic v psychicke pohode. Jenze ja chci v kojeni pokracovat a jde prave o to, ze manzel mi to vubec neusnadnuje, misto, aby byl rad, ze chci pro maleho to nejlepsi, mam pocit, ze mi jen hazi klacky pod nohy :? Prijde mi hrozne sobecky…Uprimne, mam sto chuti sbalit se a vypadnout nekam, ale detem to nemuzu udelat

• Nahlásit
  • Citovat
200
21.11.15 11:57

:D ale ono to KOJENÍ! tomu dítěti už tak magicky neprospívá. Jo, první půl rok, to mu dáváš protilátky, ale teď už je to pasé a energetická hodnota mléka už nestíhá plnit potřebu organismu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 12:07
@Anonymní píše:
Ano, jiz praci ma, od rijna. Nicmene, dokud byl doma, stejne s nicim nepomohl, ale alespon odvezl starsi dite do skolky a vecer ji ulozil, kdyz jsem ja uspavala miminko. JInak, at tedy nejsem jen kriticka, za dobu nezamestnanosti se naucil velmi dobre varit, to ocenuji. Kojeni jsem zminila proto, ze muz mi casto predhazuje, kdyz si stezuji, ze syn je uz dost velky, ze uz klidne muze byt na UM a tim padem ho bude moci hlidat a ja si budu moci udelat treba volny vikend bez deti a budu vic v psychicke pohode. Jenze ja chci v kojeni pokracovat a jde prave o to, ze manzel mi to vubec neusnadnuje, misto, aby byl rad, ze chci pro maleho to nejlepsi, mam pocit, ze mi jen hazi klacky pod nohy :? Prijde mi hrozne sobecky…Uprimne, mam sto chuti sbalit se a vypadnout nekam, ale detem to nemuzu udelat

Nevím, mně přijde přístup tvého manžela celkem v pohodě. Spíš se mi to zdá jako takový typický důsledek mateřské. Co si budeme povídat, ono to prostě je někdy psychicky náročné, být celý den sama doma s dítětem, přitom pro muže se toho zas až tolik nemění - stále má své koníčky, práci apod. Kojení je samozřejmě super, ale co hlavně dítě potřebuje (a je jedno, jestli je mu rok nebo deset), jsou rodiče, kteří jsou psychicky v pohodě. Možná tak uvažuje i tvůj manžel - nabídka pohlídat děti a vyslat tě na víkend je od něj náhodou docela pěkná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
21.11.15 12:07
@Anonymní píše:
Ano, jiz praci ma, od rijna. Nicmene, dokud byl doma, stejne s nicim nepomohl, ale alespon odvezl starsi dite do skolky a vecer ji ulozil, kdyz jsem ja uspavala miminko. JInak, at tedy nejsem jen kriticka, za dobu nezamestnanosti se naucil velmi dobre varit, to ocenuji. Kojeni jsem zminila proto, ze muz mi casto predhazuje, kdyz si stezuji, ze syn je uz dost velky, ze uz klidne muze byt na UM a tim padem ho bude moci hlidat a ja si budu moci udelat treba volny vikend bez deti a budu vic v psychicke pohode. Jenze ja chci v kojeni pokracovat a jde prave o to, ze manzel mi to vubec neusnadnuje, misto, aby byl rad, ze chci pro maleho to nejlepsi, mam pocit, ze mi jen hazi klacky pod nohy :? Prijde mi hrozne sobecky…Uprimne, mam sto chuti sbalit se a vypadnout nekam, ale detem to nemuzu udelat

A jak on může za to, že ty chceš v kojení pokračovat? On má v principu pravdu, pokud nechceš přestat kojit, tak si nestěžuj, že tě to omezuje a unavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
21.11.15 12:14

Promiň, ale přijde mi, že všechno moc hrotíš. Proč trváš na tom, aby nosil mimino on v nosítku? Ty si syna nos jak chceš, manžel ať ho klidně vozí v kočárku. Jak by bylo tobě, kdyby tě nutil do něčeho, co je ti proti srsti.
To samé kojení, @j.a.n.i1 má pravdu. Ty chceš pokračovat v kojení, tak s tím musíš nést i následky (nevyspání, nemožnost od syna odejít).
A že si potřebuje manžel večer oddáchnout u televize nebo PC, když děti spí? To je snad jasný. Co by měl dělat, když ty jdeš spát, to má jít „za trest“ taky?
Jak se domluvíte na domácích pracech je na vás, nějaká výpomoc určitě, ale zase bych po manželovi nechtěla všechno. On taky nechce, aby sis na mateřský přivydělávala. Peníze nosí on, ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 12:23

Ahojky :) No tak já byla k psychiatrovi poslaná včera, protože jsem si postěžovala, že mi není dobře a že je mi smutno… Děti máme stejně staré jako ty. Co si budeme povídat mateřská je izolace a čím déle doma tím hůř… Co nějaká pořádná kamarádka na pokec, která by to s tebou probrala, alespoň částečně by se ti ulevilo, dostala by jsi to ven a třeba získala nadhled, a nový elán a chuť s tím bojovat… Domácí práce nikdo bohužel neocení ani za to nepochválí, chlapi tohle neřeší, nevidí drobky.. Zvládáš to i bez jeho podpory, tak jsi jednička. Já se taky snažila promlouvat a vysvětlovat, ale všechno marně. Někdy mám chuť se na všechno vy… ale ty moje dvě maličký princezny mi dokážou lásku vrátit a jedno obejmutí a pusa od holčiček je pro mě tou nejlepší motivací proč hrdě zvednout hlavu a jít dál. Bude lépe. Věř tomu, že jo. Nepoddávej se tomu, že ti nepomáhá, má to prostě hozený jinak. Je to přeci chlap :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
21.11.15 13:06
@lokasenna píše: :D ale ono to KOJENÍ! tomu dítěti už tak magicky neprospívá. Jo, první půl rok, to mu dáváš protilátky, ale teď už je to pasé a energetická hodnota mléka už nestíhá plnit potřebu organismu.

Tak toto je hloupost na entou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 13:07

Příjde mi, že si většinu problémů děláš ty sama :nevim: TY chceš kojit a zároveň tu fňukáš, že tě to omezuje, TY ses rozhodla pro nosítko i když se to manželovi nelíbí a stěžuješ si, že to děcko tak nechce tahat, když tebe z toho už bolí záda :roll: to, že se večer dívá na filmy a ty si kvůli tomu naštvaná 8o je taky docela dost psycho :nevim: možná bys toho psychiatra fakt měla kontaktovat :nevim:

A ještě se mi líbí věta, za dobu co byl doma nic neudělal, jenom odvážel starší do školky, večer jí dal spát a naučil se vařit… sem si vzpomněla na Dívčí válku s Bárou Štépánovou, F. R. Čechem, Langmajerem… kdo viděl, pochopí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 13:15

A je jedna věc, věta JÁ jsem to táhla z úspor, čekala bych pokoru 8o To myslíš vážně? :roll: :zed: tak snad jste manželé, rodina ne? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 13:52

V mnoha vecech mate pravdu, uz jsem se trochu uklidnila. Dopoledne se manzel venoval detem, po obede uklidil kuchyn a ted maly uz spinka a on cte v pokojicku dceri pohadku…ja vim, ze to nemam spatne, ze spousta mamin ma doma mnohem horsi chlapy. Jen najit tu miru neni jednoduche, proste mam casto pocit, ze se vice snazim, ze vic delam pro rodinu a na rozdil od nej, nemam zadnou moznost odreagovani se. V kojeni chci pokracovat, vim, ze po roku to neni uz tak o energeticke vydatnosti, ale MM stale obsahuje cenne protilatky, slozeni se stale meni podle potreb batolatka, pak je tu i pouto s ditetem…jak jsem mela potize, byla jsem hodne v kontaktu s laktacnimi poradkynemi a tak vim, ze i kojeni starsich atolat ma spise jen vyhody a to i pro matku, tak se mi nechce prestavat nechci misto meho mleka davat malemu UM.

• Nahlásit
  • Citovat
1866
21.11.15 14:00

Zakladatelko, vždyť klidně koj dál, pokud to vyhovuje tobě a dítěti. V roce už přece nekojíš každé tři hodiny, není to novorozenec. Klidně přes den může manžel s dětma ven a ty si dáš voraz. Oba potřebujete čas sami pro sebe a nějakou relaxaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama