Necitlivost kolem jizvy po císařském řezu

195
24.3.11 20:28

Necitlivost kolem jizvy po císařském řezu

Jsem 2 a půl měsíce po akutním císařském řezu. Jizvu jsem cítila jenom v porodnici, není s ní žádný problém. Skvěle se hojí a vlastně jakoby tam ani nebyla.
Jen jsem si všimla, že kolem ní je to jakoby necitlivé. Když se tam škrabu nebo si ji mažu, tak je to takové gumové.
Máte s tím, prosím, někdo nějaké zkušenosti?

A dále jsem četla, že se nemusí čekat 2 roky na další miminko, co si o tom myslíte?

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Rose-k
24.3.11 20:34

Já jsem měla necitlivý okolo jizvy určitě půlroku než se to srovnalo.
A s druhým mimi mi dr.řekla,že určitě ne dřív než za rok,ale jsou maminy co jsou těhotný dřív a zvládnou to taky,akorát dochází hned do rizikový poradny,asi jak se každý cítí jít do toho dalšího mimča :wink:
Já osobně bych si dala aspon ten rok oddych :-)

• Nahlásit
  • Citovat
13134
24.3.11 20:42

necitlivost je normalni prejde to casem, musis si uvedomit, ze mas preriznute nervy, proto to neni citit

no a k drivejsimu otehotneni, no je to na tobe, ja rodila pred par dny, porod byl 14 mesicu po predchozim cisari, poradna rizikova, jizva fakt bolela hodne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
24.3.11 20:46

Ahoj, mám to tak taky, nám v porodnici radili, abychom to necitlivé místo škrábali jemně nehty, kdykoliv si na to vzpomeneme, aby se obnovilo to nervové spojení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1692
24.3.11 20:53

Tak u mě je to už skoro čtvrtý rok co jsem po císaři a jizvu mám stále necitlivou a s druhým jsem otěhotněla když bylo synovi 16 měsícu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
24.3.11 21:01

Necitlivost jakoby nad jizvou jsem měla asi 4 měsíce od porodu a bylo to nepříjemný…jako cizí tkáň. Pak se citlivost obnovila. Ale jizva jako ten řez, tak ten zůstává necitlivý, ale to každá jizva, tam to už nikdy nebude jako dřív :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
24.3.11 21:06

Jám mám kolem jizvy stále necitlivá místečka, už to asi lepší nebude. Mám za sebou dvě sekce a děti od sebe dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
24.3.11 21:07

K necitlivosti - no nezbyva nez pockat, moc toho nenadelas. Velice pravdepodobne se to srovna, ja s tim problemy nemam, manzel ma jizvu v trisle uz roky a dodnes ma kolem ni neprijemny pocit.
Druhe mimi - prvni cisar, druhy porod 18 mesicu po prvnim, zadna rizikova poradna, zadne problemy s jizvou, porod vaginalni pohodovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
24.3.11 21:24

Cisare mam tri,od prvniho necitim nic od jizvy cca deset cm dolu ani nahoru-neresim to,nevadi mi to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11933
24.3.11 22:54

Ahoj, tak ja mam po sekci skoro 5mesicu a necitim kuzi od pupiku az k jizve :roll: a za ty mesice zadna zmena, stale hruza. Nesnesu ani dziny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202
24.3.11 23:05

Ja mam po prvnim cisari 13 let, po druhem 5… a necitim toho moc hlavne od jizvy nahoru, tak asi do pulky vzdalenosti k pupku? Proste takovy divny. Treba na stipnuti reakci citim, ale prijde mi trosku opozdena a proste mensi, nez vim, jakou bych citit teoreticky mela v porovnanim s „normalnim“ mistem. Trosku se to sice za ta leta zlepsilo, ale nemyslim si, ze se to uz nejak zmeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11574
25.3.11 06:16

ja to mam jeste ted :roll: slysela jsem ze se to spravi do dvou let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11574
25.3.11 06:18

ty jo 5 let a furt jo?! no tak to je moje smrt, me to teda neprijemne je a hodne, boli to jen se dotknu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11574
25.3.11 06:22

k otehotneni po cisari - neslysela jsem ze by byl problem, taky jsem otehotnela kdyz starsi bylo 7m, druhy cisar 15mesicu po prvnim. zadny problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202
25.3.11 07:02

Ale rozhodne me to neboli. Jen takovy „polomrtvy“. Uz jsem si na to tak nejak zvykla a ani to nevnimam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama