Něco na zlepšení paměti?

12.5.17 21:35

Něco na zlepšení paměti?

Už delší dobu mám pocit, že důležité informace mi nejdou udržet v hlavě. Informace, co potřebuji v práci, když čtu nějakou odbornou knihu apod. Čtu dokola jednu stránku a za chvíli to nevím. Ale hlouposti se mi v hlavě drží úplně lehce. Máte zkušenosti s nějakými preparáty na podporu paměti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1826
12.5.17 21:48

Walmark delaval Memoplus, ten byl spis pro studenty, ale meli i jine preparaty, snad primo Ginkgo bilobu apod. Urcite v lekarne poradi, ale obecne ta g. biloba a lecitin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 21:59

@tini To jo, v lékárně se poptám, spíše jsem mslela, kdo má osobni dobré zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
12.5.17 22:03

Ja prave jen s tim memoplusem na VS, prisel mi super, ale mel asi i povzbuzujici ucinky, uz nevim. A ten lecitin bral i muj tata, taky na pamet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 22:14

@tini díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
12.5.17 23:21

@tini V lékárně určitě něco poradí, ale jestli to pomůže, toť otázka…

Jinak já mám ten samý problém, paměť mám mizernou a je to čím dál horší. Doma mám to Gingko, ale to bych to asi musela brát nějakou dobu v kuse, aby to mělo efekt… ale to bych to nesměla zapomínat zobat! :mrgreen:
A za dob mých studií zas frčel lecitin, taky se dá koupit v lékárně v tabletách. Účinek jsem taky nezaznamenala, nicméně jsem to taktéž nebrala dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
13.5.17 01:32

Gingko biloba prej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 01:34
@Kfětoslava píše:
Už delší dobu mám pocit, že důležité informace mi nejdou udržet v hlavě. Informace, co potřebuji v práci, když čtu nějakou odbornou knihu apod. Čtu dokola jednu stránku a za chvíli to nevím. Ale hlouposti se mi v hlavě drží úplně lehce. Máte zkušenosti s nějakými preparáty na podporu paměti?

Restart. Opít se a udělat ostudu. To se pak ráda ponoříš do textu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
13.5.17 09:46

Přípravky na zlepšení paměti asi nějak fungují také, ale co nějaké knihy nebo kurzy? https://www.novinky.cz/…antazie.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
13.5.17 10:12

Já jsem měla potíže s pamětí, když jsem byla přetížená a nevyspalá, takže doporučuju dostatek spánku a případně trošku zvolnit. Jinak na mozek a paměť se doporučuje ginkgo biloba. Duševní činnost ovlivňují i vitamíny skupiny B, takže co třeba zkusit B komplex? Vím, že třeba veganům a vegetariánům často chybí vitamín B 12 (vyskytuje se hlavně v živočišných produktech), což se může projevit sníženými duševními schopnostmi.

• Citovat
  • Upravit
2080
13.5.17 15:13

Já mám problémy s pamětí šílené na to, že je mi 31 let. Nejsem schopná vůbec číst, kromě paměti mám i hrozné soustředění. Nepamatuji si prakticky nic. Byla jsem opakovaně na psychotestech na kognitivní funkce a někdy mi vyšel průměr, někdy podprůměr. Brala jsem Lecithin a Piracetam, nepomohlo ani jedno. Chodila jsem na trénink paměti asi rok, také to nepomohlo. Jsem z toho nešťastná. Spím dost, hodně cvičím… Dříve jsem naopak paměť měla nadprůměrnou a strašně snadno jsem se učila a teď si nezapamatuji ani název ničeho, vše si musím psát… Pokud tě ty problémy hodně obtěžují, tak zkus také nějaké vyšetření kognitivních funkcí, jak na tom objektivně jsi. Jinak mi neuroložka říkala, že Gingko, Lecithin i Piracetam a jiné podobné preparáty jsou na nic, že je to placebo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 17:10
@Pavlos-Grey píše:
Restart. Opít se a udělat ostudu. To se pak ráda ponoříš do textu :mrgreen:
:mrgreen: Já se tímhle často řídila, své mám odpito. Mám pocit, že se mi z té doby odplavilo spoutu mozkových buněk, proto doufám, že ještě nějaké vzkřísím :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 17:12
@Lollitka píše:
Já mám problémy s pamětí šílené na to, že je mi 31 let. Nejsem schopná vůbec číst, kromě paměti mám i hrozné soustředění. Nepamatuji si prakticky nic. Byla jsem opakovaně na psychotestech na kognitivní funkce a někdy mi vyšel průměr, někdy podprůměr. Brala jsem Lecithin a Piracetam, nepomohlo ani jedno. Chodila jsem na trénink paměti asi rok, také to nepomohlo. Jsem z toho nešťastná. Spím dost, hodně cvičím… Dříve jsem naopak paměť měla nadprůměrnou a strašně snadno jsem se učila a teď si nezapamatuji ani název ničeho, vše si musím psát… Pokud tě ty problémy hodně obtěžují, tak zkus také nějaké vyšetření kognitivních funkcí, jak na tom objektivně jsi. Jinak mi neuroložka říkala, že Gingko, Lecithin i Piracetam a jiné podobné preparáty jsou na nic, že je to placebo.

To jsi mě nepotěšila. Ale třeba se teď dítě učí báseň do školy o několika slokách a už ji umím taky. Jenže básnička od Žáčka mi je na pracovní poradě platná jak mrtvému zimník :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 17:14

@Shaari90 Veg.nejsem, beru béčko i hořčík. Bojím se, že už jsem prostě stará větev, 40 klepe na dveře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 17:33
@Kfětoslava píše: :mrgreen: Já se tímhle často řídila, své mám odpito. Mám pocit, že se mi z té doby odplavilo spoutu mozkových buněk, proto doufám, že ještě nějaké vzkřísím :)

No to ne, to by sis mohla vzpomenout, co jsi během upíjení dělala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama