Něco opravdu účinného na rýmu a ucpaný nos v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

japato
Kecalka 148 příspěvků 26.01.18 21:06
Něco opravdu účinného na rýmu a ucpaný nos v těhotenství?

Už jsem měla rýmu s ucpaným nosem jednou v samém začátku těhotenství, trvalo to téměř 3 týdny, musela jsem si na noc stříkat Olynth. Zkusila jsem teď mořskou vodu, vincentku, pinosol, inhalovat bylinky, nic nepomáhá, jenom Olynth - stříkám si ho jen na noc, přes den se to nějak snažím vydržet a dýchám pusou. Nechci miminku ublížit… Pomohlo vám něco, krom klasických „chemických“ sprejů z lékárny?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 26.01.18 21:11

Jo, vydržet.

Limi123
Závislačka 2642 příspěvků 26.01.18 21:15

Bohuzel. Zabira jen Olynth. Da se koupit ten detsky, muzes si ho jeste vic naredit. A strikat jen do 1 dirky.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 26.01.18 21:16

Ne, nepomohlo nic, také jsem si dávala Olynth. Kupovala jsem si dětský. Bylo to děsné, byla jsem těhotná v létě, vedro, nateklá a měla jsem pocit, že se fakt zadusím. Měla jsem hrozné stavy dušnosti. Řekla jsem si, že než tohle, raději si ty kapky občas kápnu. Bohužel po porodu mi to odeznělo jen na chvilku a mám to zas. Doktorka říkala, že je to kojením, že sliznice jsou pořád nateklé. Teď už jsem na to dostala Amavys. Jsou to kortikoidy, ale dýchat pusou rok a půl fakt nejde.

vbu
Stálice 80 příspěvků 26.01.18 21:21

Sterimar nebo levnejsi verze taky od S, nevim presne nazev. Ma to solidni silu a strikala jsem porad. Je to taky morska voda, ale pod vetsim tlakem. A delaji jeste verzi na ucpany nos s medi. Dale aromaterapie… A vydrzet. Ja byla nemocna 3×, prvni ryma vzdy a nasledoval kasel, tak soucitim. Je to des. Preji brzke uzdraveni

Berushka1
Kecalka 156 příspěvků 26.01.18 21:26

Já bych dala Libenar, je to v ampulkách pro děti od 0 roku a musím říci, že mě překvapil že se uvolnila ta tuhá rýma

Limi123
Závislačka 2642 příspěvků 26.01.18 21:29
@Berushka1 píše:
Já bych dala Libenar, je to v ampulkách pro děti od 0 roku a musím říci, že mě překvapil že se uvolnila ta tuhá rýma

Mne nezabiral :-)

cverunka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 26.01.18 21:30

@vbu Mně Sterimar nepomáhla vůbec, ani ten na ucpaný nos. Děla jsem si i nosní konvočku a také nic. Fakt jen ten Olynth. V lékárně se teda na mě kokali vždy jak na vraha, jsem musela říkat, že to mám pro dceru.

cokkina
Kecalka 475 příspěvků 26.01.18 21:32

Tak já jsem na tom skoro stejně, na večer mám nos jak zalitý betonem a vlevo mám vybočenou nosní přepážku, takže se mi ta dírka ucpe fakt lehce :roll: první jsem si koupila dětské kapky do nosu, teď mám ale klasický olynth a k němu mořskou vodu quixx, ta mi taky pomáhá, ale jen na chvíli, ty kapky mají o dost delší účinek. Jsem 16 tt. Doktorka mi řekla ať si raději na noc stříknu, je to lepší než špatně dýchat a tím mít míň kyslíku pro mimi, taky se snažím je používat co nejmíň, ale bez nich to fakt nejde :zed: v dalších diskuzích tady píšou holky že stříkaly kapky i celé těhu a mají zdravé mimča, tak se tím uklidňuju..

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 26.01.18 21:34

Intenzívně inhalovat vincentku, heřmánek hlavně nosem i pusou = ručník na hlavě a vdechovat vařící výpary, co vydržíš a tím se nahřívají i dutiny. Budeš koukat, jak ti potečou nudle.
Hlavně, pokud bydlíš v paneláku, vlhčit, tj mokré ručníky na topení a to samé bude i pro mimčo. Prostě vlhký vzduch.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 26.01.18 21:37

A dát si na hlavu čepici, aby dutiny byly v teple.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 26.01.18 21:41

Rýmu i spouští, když si dáš předloktí do hodně horké vody - co vydržíš a necháš tam ty ruce vyhřát. A teď jsem četla i něco podobného - že dáš do hodně teplé vody nohy a necháš je taky vyhřát, pak si na nohy dáš namočené v studené vodě a pak vyždímané rukou - ponožky. Na tyto mokré si oblékneš ještě jedny suché a jdeš si lehnout pod peřinu - ale toto mám v plánu teprve vyzkoušet

Veru1987
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 26.01.18 21:42
@cokkina píše:
Tak já jsem na tom skoro stejně, na večer mám nos jak zalitý betonem a vlevo mám vybočenou nosní přepážku, takže se mi ta dírka ucpe fakt lehce :roll: první jsem si koupila dětské kapky do nosu, teď mám ale klasický olynth a k němu mořskou vodu quixx, ta mi taky pomáhá, ale jen na chvíli, ty kapky mají o dost delší účinek. Jsem 16 tt. Doktorka mi řekla ať si raději na noc stříknu, je to lepší než špatně dýchat a tím mít míň kyslíku pro mimi, taky se snažím je používat co nejmíň, ale bez nich to fakt nejde :zed: ****v dalších diskuzích tady píšou holky že stříkaly kapky i celé těhu a mají zdravé mimča, tak se tím uklidňuju..**
**
Ano byla jsem taky závislá na nosních kapkách..asi deset let, a bohůžel i po dobu těhotenství, stříkala jsem dětské kapky, občas i dospělé. Přes den tak 3×, v noci i vícekrát… dcera je naprosto zdravá. Narozená v termínu, optimální porodní váha. Nyní ji je 19m a úplně v pohodě… no trpí na rýmy od narození… :D :D ale nevěřím ve spojitost.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 26.01.18 21:48

A Rýmastop jsi zkoušela - jsou z bylinek a hezky to štípe, ale pomáhají. Zase na druhou stranu Pinosol je taky účinný a tobě nezabral.

Hoa Mai
Kelišová 5465 příspěvků 13 inzerátů 26.01.18 21:50

@japato Ne, nezabíralo mi vůbec nic. Maximálně spát v polosedu, to tu situaci trochu zlepšilo. Taky jsem si stříkala Olynth. Ale probírala jsem to s gynekoložkou a říkala, že úplně v pohodě při té frekvenci, při jaké ho používám - stačilo mi dvakrát přes den a jednou na noc po dobu tří, čtyř dnů. Říkala, že nemá cenu se trápit, sice není dobré ty kapky nadužívat, stříkat si každou chvíli a déle, než je doporučeno v letáku, ale že při střídmém užívání na pár dní není problém.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama