Nedá sa jej zavďačiť a ešte nemá ani tri roky

25.6.13 19:08

Nedá sa jej zavďačiť a ešte nemá ani tri roky

Tak trosku si myslim ze je to ziarlivost, ale uz mi to prerasta cez hlavu. Mam doma hysterku, vystup urobi raz do hodiny a je to co sa narodila, teda este pred surodencom.
Posledny vystup len teraz pred chvilockou bolo - chci mliko, chci do toho hrnicku… ja ho nechci, ja tam chci sirup. Na odpoved ze chcela mlieko odisla plakat do spalne.
Volali sme dnes babicke. Babi ja te kopnu, ja som skareda na tebe… Viki nekop ma, ja ta lubim… nelubis - a maze plakat do spalne.

Neviem ako reagovat. Place tolko, ze uz nevenujeme pozornost tomu, ze zase place. Ono ju aj tak nejde ziadnym cinom utesit, cim viac sa snazim, tym viac place a uteka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3734
25.6.13 19:15

@Bábi Zlopočasná :mavam: no mě Juli taky žárlila na malého…když si definitivně uvědomila, že nikdy nikam neodejde a už tu bude napořád a bude si vynucovat mou pozornost a to často, protože je menší…
Každé dítko svou žárlivost prožívá jinak, někdo kouše, škrábe, jiný se vzteká.
vím, že známým pomáhalo poslat toho staršího se vyvztekat a vyplakat do koupelny. Když se vrátil už se to nijak nepřipomínalo a jelo se dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
25.6.13 19:15

Z toho si nic nedělej a vydž. Oťukává si kam až může a co vše ji dovolíš. Chtěla mlíčko nalij ji mlíčko, vzteká se, že ho nechce, dej ji ho na stůl, pokud chce napije se pokud ne má smůlu-vzteká se, dobře že ve svém pokoji až se vrátí obejmi ji nebo ji řekni něco hezkého a nevracej se k tomu.

Náš malý tohle dělal často do té doby dokud jsme nebyli důslední všichny já i manžel. Poslední dobou se to lepší i když hysterák občas stále chytne. Naposledy chtěl udělat k večeři palačinky, já mu je udělala, on že je nechce, že chce chleba ve vajíčku, dala jsem mu na stůl palačinky s tím, že se jde za půl hodiny koupat a pak spát, nechtěl,nejedl.Po koupání v posleli hysterák, že má hlad.No má chlapec smůlu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihl. Betty1981
25.6.13 19:17

Dokud bude mít obecenstvo, tak může vystupovat. Já to mám tak, že když se malá začne vztekat a něčeho dožadovat, odnesu jí do pokoje a řeknu, že si tam může brečet, jak chce, že to odmítám poslouchat. Obvykle je za dvě minuty zpátky a úplně v pohodě. Když byla menší, tak jsem na ní reagovala ve chvíli, kdy mezi brekem či vztekem ztichla, jinak jsem dělala, že jí neslyším. Hodně rychle se naučila, že tudy cesta nevede a nic si nevymůže pláčem, i když ne, že by to občas nezkoušela, je to malé dítě, no :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
14857
25.6.13 19:19

Jo to znam…ted jsme v cr, u babicek a spol a je to horsi. Ted jak byla ta vedra, tak jsme se placatili u bazenu a nevim co ji kouslo, to bylo kazdou chvilku neco…neco si naporouci a pak to zas nechce, do vody nechtela, pak zas ven, s jidlem, pokazde neco. hrozne revy, do toho spusti mladsi :nevim: asi ma novou vlnu zarleni, pac uz s braskou byla taky smirena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
25.6.13 19:20

Jinak se teda nesnazim vyprovokovat, jidlo nabizim jedno, dneska sla spat bez vecere, chtela se misto toho koukat na pohadku - tak nemela nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.13 19:22

No ja ju posielam vyplakat do spalne, ale aj to je mi tak nejak blbe… teda, nie to, ze ju vyzeniem ukludnit sa, ale ta mensia cumi, uz zacina brat rozum a ja jej mozem akurat tak povedat ze sestra zase place, nevsimaj si :nevim:

Inak so sestrou ako takou je zmierena, ked mala place, tak jej nosi hracky a dudlik, akurat ked place ona a ta mala ju ide pohladkat, tak ju odhana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
25.6.13 19:32

@Bábi Zlopočasná ono je asi treba aby se nejak uklidnili a kdyz nemaj obecenstvo, jde jim to lip…jinak se s nima neda komunikovat. Nebo zkusit to co radi H. Karp v knizce Nejstastnejsi batole v okoli - blbe se to popisuje - zrcadlit je, kricet s nima jejich reci. Ale me tohle nejak neprirostlo k srdci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
25.6.13 19:47

Snažit se zavděčit je cesta do pekel. Prvorozený, období negativismu, na všechno nejdřív ne, i když jsem věděla, že za vteřinu bude kvílet, že to chce.
Je to těžké, trochu jsem v tomto selhala a místo toho, abych nesmlouvavě řekla, že první slovo platí, tak jsem vždy počkala, až si to rozmyslel. Pokud začne, já chci tohle, za vteřinu, že chce tamto, tak nedělám nic, jen řeknu, ať přijde, až si to rozmyslí. Pomaličku z toho vyrůstá, už je schopen občas i říct, že to, co je mu nabídnuto, vlastně nechce.
Ale tyhle stavy! všechno špatně" jsou normální, chce to nelízt dítěti do zadečku a nechat si to vybojovat, holt první puberta, pamatuju si ty zahormonovaný pocity křivdy z dob náctiletých, jak mi vůbec nikdo nerozumí a nemá mě rád :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17611
25.6.13 19:49

Řekla bych, že se jedná o nějaký stupeň vývoje. U nás nejdřív synovec, pár měsíců po něm syn. Přesně jak popisuješ…chci mlíko, ne vlastně čaj…chci bonbon..nedám…řev. Pořád oba chodili do ložnice se vyplakat (každý do své doma :P )
Prcek chodí od tří do školky a teď se nám to začalo zlepšovat, bude mít čtyři v září. Před tím byl úplně perfektní, poslouchal jak hodinky :mrgreen:…no nyní už tolik neřve, ale stejně neposlouchá :zed:
U nás pomáhá chytit za ramena, koukat přímo do očí a pomalu, ale nesmlouvavě vysvětlovat, do nekonečna a hlavně neustoupit. Jakmile křičím, je to o moc horší.

Jo a taky jsme začali za bezdůvodný jekot jemně štípnout do tváře, bez nadávání, jen říct za co a štípnout :roll: ale to až teď, když chápe, že se nemá vztekat…docela to zabírá :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.13 19:53

Ja sa snazim byt tvrda, uz som aj pocula na svoju adresu ze som prilis prisna a ona je este prilis malicka… ale akoby hrach na stenu hadzal.

Mimochodom, to divanie sa do oci nefunguje, jedine keby som ju zviazala do kazajky a hlavu do zveraku.

Najhorsie je, ze to uz skusa aj ta mensia, a to este ani nehovori.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
25.6.13 19:53

Jo, jinak perlička je, že nejstarší se chodil vyřvat do pokojíku a několikrát se tam počural vzteky, z toho asi dvakrát i na zeď, takže fakt naschvál.
Prostřední tomu včera nasadil korunu, když tam byl odeslaný, byl tam jen 5min, přišel potichu a pak tam jdu a v posteli hovno… :poblion:
Radši nechci vědět, co bude dělat za dva roky nejmladší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17611
25.6.13 19:57

@Gladys
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

My měli houno na zdi u postýlky, vztekal se, že nebude spát, zapřel se nohama o zeď a vystříklo to. Než jsem došla, steklo to na zem :mrgreen:

Jsou fakt chytrý, smráďata :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Mne sa obe pri placi pocuraju… myslela som ze je to fyziologicke, nie schvalne :think:
Ale ked sme boli naposledy u nasich, pritvrdila, a ked som jej kazala vyzut gumaky revala tak, az sa poblila :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie