Nedaří se mi ukládat 4měsíční miminko

931
26.4.16 12:04

Nedaří se mi ukládat 4 měsíční miminko

Ahoj, mám problém s ukládáním dcery do postýlky. Nespí s námi v posteli ani neusíná u prsu. Probíhá to takto: po probuzení má hlad, kojím, přebalujeme, hraje si, jak začíná být unavená (cca po 45 minutách) ukládám. Zpívám ukolébavku, balím do fusaku, pokládám do postýlky, dávám dudlíčka. Je vidět, že je unavená, zívá, snaží se usnout, ale nejde jí to, pláče. Beru jí a chovám (nechceme nechat vyplakávat). Pochovám vrátím do postýlky a toto se opakuje a trvá vždy cca hodinu. Po dvou hodinách má ale už hlad, jenže řve jak tur, ale kojit se nechce neboť je unavená. Usne a po hodince je vzhuru. A jedeme furt dokola.Je to značně vyčerpávající, a hlavně ukládat jí hodinu podle mě není normální. Co si o tom myslíte? Teplota v pokoji 20°. Má teda prdíky, ale dělám proti nim vše co mohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
lucenka
26.4.16 12:06

A zkoušela jsi ji uspat u sebe v posteli?

• Citovat
  • Nahlásit
17718
26.4.16 12:09

Uspávala bych leže u kojení ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17718
26.4.16 12:11

A zkusila bych bílý šum, malý u něj spí dopoledne doteď :potlesk: klidně i 3hodiny. Na uspavac, cz máš i na výběr z pěti různých zvuků, my jedem ten první vysavač :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
26.4.16 12:15

@Hermio ukládat později? :think: takhle na dálku těžko říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
26.4.16 12:15

@lucenka @viky23 Ano, řve jak tur, zalyká se. Včera jsem to takto vydržela 7 minut než jsem si řekla, že to nepochopí, že si má vzít a usnout. Pak jsem ji položila do postýlky, ona se zavrtala a usla (před tím jsme měli ale 45 minutovou řvací a kolébací seanci). Usíná u kojení jen v noci. Já jí to prso nevnutím, prostě řve a nechce ho :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
26.4.16 12:16
@viky23 píše:
A zkusila bych bílý šum, malý u něj spí dopoledne doteď :potlesk: klidně i 3hodiny. Na uspavac, cz máš i na výběr z pěti různých zvuků, my jedem ten první vysavač :mrgreen:

Syčíme u uspávání, pouštím pak jemně déšť z youtubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
26.4.16 12:17
@martina.se píše:
@Hermio ukládat později? :think: takhle na dálku těžko říct…

I když zívá, mne si oči a poplakává u hraček? Nakonec mi řve i v tom náručí únavou. Já nějak nedokážu vystihnout ten okamžik, kdy ji uložit :think: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
26.4.16 12:18
@Hermio píše:
I když zívá, mne si oči a poplakává u hraček? Nakonec mi řve i v tom náručí únavou. Já nějak nedokážu vystihnout ten okamžik, kdy ji uložit :think: :(

zkoušela jsi dávat spát o chvilinku dřív… ještě než začne zívat? U nás kluk nemohl zabrat, když se přetáhl.

• Citovat
  • Nahlásit
237
26.4.16 12:21

Myslim, že s ukládáním, které zkousis, není spokojene miminko ani mama.

Nedoporucuju uspavat kojením, blbě se to odnaucuje (nikdy jsem kojením neuspavala a bylo to dobré rozhodnuti). Spaní je spaní a jídlo je jidlo.

Miminko je unavené a presto nespí…Tak mu buď něco vadí nebo něco potřebuje. Moje miminko potřebovalo k usnuti mě, co potřebuje tvoje musíš zjistit. Ale pokud jeho potřeby nebudeš respektovat, tak spokojene spát nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
26.4.16 12:26

A co ji zkusit uspávat v nositku nebo v satku? Prostě chce asi blízkost při usínání. To je úplně normální, hlavně u takhle mrnavych miminek ;-)
@agnesha a já uspavam kojením dvouletou (jinak už nekojim) a jsme spokojené obě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
26.4.16 12:31

@agnesha Snažím se dělat maximum, teplotu v pokoji, plenku, papání, mazlení. Ráda se nosí v náručí, ale ona je schopná se tam nosit tak dlouho, až začne plakat únavou. Já už si fakt nevím rady. Vedle mě v posteli taky neusne, u spaní jí držím ručičku, hladím po hlavičce…Já už vážně nevím. Říkám jí, že vím že je unavená, že chápu její emoce.
Právě že papá jen když má hlad, ne když jí strčím prso. A zásadně se nekojí, když je unavená, spánek je silnější byť jen na chvilku. Možná by chtěla uhoupat, houpali jsme jí zavinovačkou (drželi jsme uzlík a pohupovali v postýlce),jenže my se bojíme návyku, tak jsme s tím pomalu přestali, až neuhoupáváme vubec. Kolébku nechci pořizovat, začne si stoupat a budeme muset odstranit a zase bude řev, že chce houpat a postýlka se nehoupe. Hacku nemáme kam zavěsit, nesmíme nic nikam vrtat. A přece v ní nemuže spát i v noci v tý Hacce přeci. A taky není na pořád. Bojím se toho návyku na houpání. Myslela jsem, že si zvykne, ale už je to týden a nic..Jedu furt tenhle kolotoč uspávání :? Pravdou je, že při tom houpání to uspávání trvalo o polovinu kratšejc, ale taky to nebylo terno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
26.4.16 12:33
@Balatonek píše:
A co ji zkusit uspávat v nositku nebo v satku? Prostě chce asi blízkost při usínání. To je úplně normální, hlavně u takhle mrnavych miminek ;-)

Opět máme problém, v nosítku stále zvrací, trpí na reflux, do 10 minut jsem zeblitá já, ona i nosítko od hlavy až k patě a dítě vříská a vříská, že je unavený a že chce spát :? Mám šátek i nosítko doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
26.4.16 12:38

@Hermio Zdravím, já jsem malou jinak než houpáním v náručí a pochodováním po pokoji neuspala do cca 5 měsíců, pak se jí to samotné už přestávalo líbit, vztekala se, tak jsem začala pokládat do postýlky a za chvíli se naučila usínat úplně sama a bez pláče. Prostě s houpání sama vyrostla a teď to vůbec nevyžaduje a to byla opravdu závislák. Takže pokud ji houpání vyhovuje, tak já bych prostě houpala, lepší, než se navzájem trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
26.4.16 12:39
@Hermio píše:
I když zívá, mne si oči a poplakává u hraček? Nakonec mi řve i v tom náručí únavou. Já nějak nedokážu vystihnout ten okamžik, kdy ji uložit :think: :(

nezkoušela jsi třeba šátek? šupnout do šátku, ponosit? :think: u nás třeba zívání a tření očíček spánek fakt neznamená :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat