Nedaří se mi v ničem a mám myšlenky na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 12:21
nedaří se mi v ničem a mám myšlenky na sebevraždu

Zdravím všechny,

Chtěla bych se vám svěřit s jedním problémem. Je normální přemýšlet každý den nad sebevraždou? Má to tak starším věkem každý? Dříve jsem to tak totiž neměla. V poslední době upadám do depresí a nedaří se mi v ničem – ani po pracovní stránce a ani ve vztazích. Po finanční stránce jsem na tom také nic moc, ale spon nemám žádné dluhy. Nikde mě nechtějí vzít, protože nemám žádnou praxi ani v mých 39 letech. Jsem z toho zoufalá a nevím si rady, co se svým životem. Vlastní podnikání si rozjet také nemůžu, protože nemám žádný kapitál, kterým bych mohla začít. Vhledem k tomu, že se mi nedaří ve vztazích, nemám ani vlastní děti, i když jsem je chtěla. Pro muže jsem byla vždy jenom převozník, nebo nouzovka, kdyby jim to nevyšlo s někým jiným. Mám za sebou hodně vztahových zklamání.
Kamarádky mám jen na sociální síti, ale v reálném životě si na mě neudělají čas. Mají své rodiny a všechno v jejich životě se točí kolem nich. Na seznamce profil mám. Muži mi tam sice napíšou, že se jim líbím, že jsem prý kočka, ale na kávu mě nikdo nich nepozve. Může to být mým věkem? To jim to číslo tak vadí?
Zkouším si tam hledat i nějakou kamarádku, ale holky jsou na seznamce proto, aby si našli chlapa a tak mi neodepisují. Je něco, co byste mi poradili? Co by se dalo v mé situaci dělat?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6331 příspěvků 09.02.19 12:24

Trpíš depresí. Je potřeba zajít si na psychiatrii na vyšetření, nechat si předepsat léky, počkat až zaberou. Mezi tím se objednat na psychoterapii a pak najít odvahu udělat si sama v sobě pořádek a hledat i cesty, jak dát do pořádku svůj život.

Půjde to - slibuju. Jen je potřeba vydržet.

Jinak - dokud nenajdeš odvahu jít si pro léky a bude ti zase hodně ouvej, zkus zaovlat na nějakou linku důvěry. Jsou přesně od toho, nebudeš je otravovat, nebudeš zabírat čas. Navíc to je anonymní a můžeš kdykoliv položit sluchátko. Dokonce na ně přípaně můžeš křičet, nebo můžeš plakat - jsou na to zvyklí a umí s tím zacházet.

Najdi si nějakou v okolí tvého bydliště - budou mít i kontakty na dobré terapeuty.

http://www.capld.cz/linky-duvery-cr

Jeanny21
Kecalka 188 příspěvků 09.02.19 12:25

Choď mezi lidi a taky nějaký koníček :kytka:

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 09.02.19 12:28

A co jste tak dlouho dělala, že nemáte žádnou praxi?

Lujza031
Kecalka 171 příspěvků 09.02.19 12:44

Věkem to není, je hodně i starších žen co si bez problémů chlapa najdou. V mém okolí 50 letá paní se teď seznámila s o 5 let mladším a jsou už spolu rok a moc jim to sluší. Není sice žádná hubená modelka, ale je veselá a plná energie. Ženy v její rodině ji závidějí, já ji to přeji.
Depresi chápu, před 2 lety jsem procházela něčím podobným. Přítel musel být pracovně často pryč, já sama ve velkém domě, náš obchod jsem měla na krku sama, nonstop na telefonu, navíc jsem už chtěla mimčo, ale stále jsem myslela, že ještě nemáme nic dořešené. Taky jsem myslela na to, že to skončím.
Hrůza, ale pomohla mi sestra, která zažívala kdysi něco podobného, naší mamce jsme se nemohly vůbec svěřit, ta by nás jen hnala k psychologovi a pro léky.
Pomohly jsme si vzájemnou podporou i když jen po telefonu a hlavně jsem začala normálně jíst a doplňovat vitamíny. Jestli se trápíš a jsi ve stresu, vyplavuje se ti hořčík, ten potřebuješ pro správné fungování mozku, srdce a dalších orgánů.
Vše se zlepšilo až tak, že jsem vysadila prášky a za chvíli se těšila na miminko :srdce:
Je mi už líp, a myšlenky na sebevraždu fakt nemám.
Je jedno kolik ti je, že ti zrovna nic nevychází, najdi ve svém životě něco co tě baví, najdi pozitivní věci, obklop se pozitivními lidmi. To to pomůže mnohem více než prášky a doktoři. Mému kamarádovi nepomohli doktoři ani léky, stejně se zabil, a bylo mu teprve 25. Život není lehký, ale to je život. když z tebe bude vyzařovat smutek, tak to lidi poznají, někdo ti nabídne pomocnou ruku, ale jiní spíš utečou. Možná proto se ti ti chlapi vyhnou, chlapi chtějí veselé ženy. Bojí se všech problémů.
Největší problém vidím v tom, že ti chybí přímý kontakt s člověkem, na soc. sítích to není skutečné a není to jako si hezky popovídat navíc z očí do očí je to upřímnější a lidé se nemohou skrývat a přetvařovat tak lehce.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 09.02.19 12:57

Taky to vidím na rozjetou depku. Jinak je mi divné, že by ti nikdo nenapsal, je spousta mužů, co hledají ženy kolem 40, napiš někomu ty. A je třeba i hodně mužů, co mají děti ve vl.péči, mohla bys být pro někoho důležitá, neházej flintu do žita :kytka:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 09.02.19 13:02
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,Chtěla bych se vám svěřit s jedním problémem. Je normální přemýšlet každý den nad sebevraždou? Má to tak starším věkem každý? Dříve jsem to tak totiž neměla. V poslední době upadám do depresí a nedaří se mi v ničem – ani po pracovní stránce a ani ve vztazích. Po finanční stránce jsem na tom také nic moc, ale spon nemám žádné dluhy. Nikde mě nechtějí vzít, protože nemám žádnou praxi ani v mých 39 letech. Jsem z toho zoufalá a nevím si rady, co se svým životem. Vlastní podnikání si rozjet také nemůžu, protože nemám žádný kapitál, kterým bych mohla začít. Vhledem k tomu, že se mi nedaří ve vztazích, nemám ani vlastní děti, i když jsem je chtěla. Pro muže jsem byla vždy jenom převozník, nebo nouzovka, kdyby jim to nevyšlo s někým jiným. Mám za sebou hodně vztahových zklamání.
Kamarádky mám jen na sociální síti, ale v reálném životě si na mě neudělají čas. Mají své rodiny a všechno v jejich životě se točí kolem nich. Na seznamce profil mám. Muži mi tam sice napíšou, že se jim líbím, že jsem prý kočka, ale na kávu mě nikdo nich nepozve. Může to být mým věkem? To jim to číslo tak vadí?
Zkouším si tam hledat i nějakou kamarádku, ale holky jsou na seznamce proto, aby si našli chlapa a tak mi neodepisují. Je něco, co byste mi poradili? Co by se dalo v mé situaci dělat?

Ne rozhodne to neni normalni, ze mas sebevrazedn.mys­lenky, mas depresi takze psycholog..

mofiz
Závislačka 2715 příspěvků 1 inzerát 09.02.19 13:06

Ve 40 žádná praxe z práce? A copak jste tedy do teď dělala? :think:
Návštěva psychologa je na místě.
A pokud doma sedíte na zadku a žijete sociálními sítěmi není se čemu divit..

evulinda79
Povídálka 40 příspěvků 09.02.19 13:10

Napiš mi na *****

Edit admin: smazán osobní kontakt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 13:15

@mofiz Paní se sem evidentně přišla svěřit se smutkem, potřebuješ do ní rýpat? Stačí střídat práce nebo dělat něco, co tě nebaví a nemít praxi v oboru, ve kterém by chtěla dělat, člověk hned nemusí být nefakčenko :roll: … Píše, že kamarádky na ni nemají čas a jen odepíšou na sociální síti, ne že tím žije. Tímto zbytečným rytím děláš pravej smyslu opak diskuze, ještě víc ji trápíš - proč? :roll:

Dendaska
Stálice 83 příspěvků 09.02.19 14:49

Určitě zkus zajít k psychologovi. Aspoň se budeš mít komu svěřit, když nemáš žádnou kamarádku. Neříkám, že psycholog ti nějak pomůže. Znám případy kdy pomohl a také kdy ne. Za zkoušku, ale nic nedáš. Chtělo by to nějaký koníček. Např. cvičení a tam si můžeš najít kamarádku. Z jaké části ČR jsi?

Jarda41
Kecalka 139 příspěvků 09.02.19 16:56
zkus změnu

Když už je to takto vážné, tak zkusit 2 věci:
1. léčbu endogenní deprese (psychiatr)
2. radikální změna v životě - zkusit dělat to co tě bavi (přijít na to co by to mělo být), změnit zaměstnání, okruh lidí se kterými se setkáváš, začít se učit dělat něco nového. Všechno, i neuspěch, je lepší než přijít o život. Možná, že dlouhodobě neposloucháš svou intuici a snažíš se žít racionálně. Postupně v tobě roste napětí a nespokojenost a nejseš schopná pokračovat. Zkus meditovat a začít se zajímat o duši, vykašli se na to co ostatní považují za důležite (úspěch, rodina, děti). Musíš příjít na to, co je důležité pro tebe a začít to realizovat.

mofiz
Závislačka 2715 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 19:15
@Anonymní píše:
@mofiz Paní se sem evidentně přišla svěřit se smutkem, potřebuješ do ní rýpat? Stačí střídat práce nebo dělat něco, co tě nebaví a nemít praxi v oboru, ve kterém by chtěla dělat, člověk hned nemusí být nefakčenko :roll: … Píše, že kamarádky na ni nemají čas a jen odepíšou na sociální síti, ne že tím žije. Tímto zbytečným rytím děláš pravej smyslu opak diskuze, ještě víc ji trápíš - proč? :roll:

Já neřekla že nepracuje nebo to tam někde čtete? Pokud má sebevražedné myšlenky je potřeba vyhledat pomoc a neřešit to tady Toť vše 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 19:40

Ze všeho nejdříve si zajdi za obvodním lékařem,řekni mu,jak se cítíš a požádej o žádanku k psychiatrovi­.Potřebuješ nastavit medikaci.Anti­depresiva Ti zlepší náladu,neodstraní problémy,které pociťuješ,ale uleví Ti.Psychiatr Ti nejspíše navrhne psychologa a pošle Tě k němu.Neodmí­tej.Neboj se,nebudeš tímto způsobem nic hradit.Prošla jsem si z jiné příčiny těžkou depresí,kterou jsem zpočátku řešila sama a nesvěřila se ani manželovi,který si myslel,že mi začala menopauza a hormonální výkyvy.Došlo to tak daleko,že jsem hledala spoje vlaků a kde se dá volně přijít k rychlostní trati.Sebevražedné myšlenky jdoucí za sebou den co den JSOU deprese a můžeš se posunout do kritického stavu.Prosím nepodceňuj to,zajdi k lékaři.
To že nemáš praxi,nic neznamená,až se Ti uleví,najdeš si práci,která tě bude bavit.Třeba prodávat kytky.To je jedno.A postupně se vypracuješ. :hug: :hug: A prtnera taky nejdeš,proč by ne.Až Ti bude lépe,budeš zase vypadat hezky,podíváš se po seznamkách,zajdeš někam na vínko s tancem…na to ale musíš být zdravá.Zajdi k lékaři :hug:

malá_holka
Kelišová 7313 příspěvků 11.02.19 19:42

pojď k nám do grupy Padlí na hlavu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >