Nedaří se mi v práci, jak bych chtěla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klárka14
Závislačka 3349 příspěvků 12.11.14 20:39
Nedaří se mi v práci, jak bych chtěla

Ahoj,

potřebuji se vypsat, letos v únoru jsem nastoupila po pěti letech do práce na jiné místo na původní mne vedoucí nechtěla, že moje děti budou často marodit. Tudíž si mne vzala jiná vedoucí z jiného oddělení. Zapracovala jsem se, děti marodily, já měla ošetřování, tato vedoucí to neřešila. Ale ředitel, jak zdá se ano, po čtyřech měsících mne vrátili na původní místo před mateřskou s tím, že mám malé děti a že budou nemocné, děti jsou často nemocné, je to pravda. Ale já jsem na to původní místo už nechtěla, nikdo se mne taky neptal. Rozkaz půjdeš a hotovo. Já šla. Jsem nyní na tomto místě půl roku a nevím, co dělám špatně, práci si odvedu, nikdo jí za mne neudělá, avšak jak jsou děti nemocné, mívám OČR, nemám hlídání a zas tolik nevydělávám, abych táhla celou rodinu, je to spíše na muži, takže on na OČR nebývá. Moje mamka pracuje. Tchýně v důchodu, ale nehlídá, to já neřeším, prostě nehlídá. V práci u mne to začínají řešit, že mám často OČR, práci mám hotovou, to ano, ale že tam nejsem. Práci za mne nikdo neudělá, musím si ji pak dodělat, takže to pak vypadá, že po OČR makám, jak šroub. No a teď jsme dostávali prémie a mám méně než dříve, na jiném oddělení na mne práce nečekala museli ji za mne odvést jiní, ale prémie jsem měla i při tomto a OČR 2× tak vyšší. Co dělat, přestává se mi v práci líbit čím dál méně… Ozvat se, nemám sílu měnit práci, nemám ani chuť se ptát…Úplně jsem z toho hotová, že jsem dneska šla brečet na záchod, nemohla jsem si pomoct…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6964 příspěvků 12.11.14 20:46

No jo no, dneska je to, že má člověk děti, které vychovává, pomalu větším zločinem, než pracovat třeba načerno.
Vydrž a posilujte imunitu, pokud máš možnost si najít jinou práci, tak to zkus, ale upozorňuji, že ve zkušebce bys o ni mohla kvůli očr přijít.
Snad je to přechodné a děti to přejde.

Raráška
Kecalka 365 příspěvků 12.11.14 20:46

@klárka14 - tak to je trochu šikana. Jde o hru nervů - asi by se tě rádi zbavili, ale nemají jak - tak trochu psycho a napnelismus a třeba odejdeš sama že?
Práci bych neměnila - jinde to asi nebude jiné.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30072 příspěvků 12.11.14 20:48

Nezbývá, aby na OČR byl také manžel. Možná to pocítíte na financích, ale nebudeš první na řadě, až se bude firma(podnik, úřad…)zbavovat li­dí.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 12.11.14 20:49

Tak vyskakovat si asi nemůžeš když ti děti často marodí. Co poradit? Asi jen zatnout zuby a vydržet než děti povyrostou a nebudou často nemocné :think: A myslím si, že můžeš být ráda, že nějaké premie vůbec mas, když jsi často na OČR.

Uživatel je onlinemroe
Neúnavná pisatelka 15312 příspěvků 12.11.14 20:52

Mne neprijde divne, ze nemas premie, kdyz mas casto OCR. S tim proste musis pocitat. Jinak neni co poradit, jen zatnout zuby a vydrzet, deti se casem otuzi.

zrcadlo
Kelišová 7274 příspěvků 12.11.14 20:52

Jak často jsi mimo práci na očr? Nemohla by si občas vzít tvoje mamka dovolenou nebo tchýně pohlídat jen dopoledne a ty by sis vzala půlden dovolené a v práci udělala to nejnutnější? Zaměstnavatel taky musí vidět snahu, vím, že je to těžké, ale pro něj taky :nevim:

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30072 příspěvků 12.11.14 20:53

Dokod budou na OČR jen ženský, tak se nemohou divit, že je nikdo nechce. Až budou zase jen výhradně otcové, o ženy bude rvačka. Kde jsou oba rodiče, ve vlastním zájmu se mohou střídat.

Bábrdl
Generální žvanilka 22756 příspěvků 12.11.14 20:56

Já bych začala řešit, proč tchyně nehlídá. Tedy, pověřila bych manžela.

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 12.11.14 21:00

Nemohl by třeba manžel pospíchat domu z práce, abys v práci pobyla 2 hod alespoň? Ukazat snahu? Beres si nekdy ty nebo manzel dovolenou na nemoc ditka?

Příspěvek upraven 12.11.14 v 21:03

Anik6
Závislačka 3909 příspěvků 12.11.14 21:02

Tak, ze byli premie nizsi nez minule vubec preci nemusi souviset s OCR, ne? nebo to vis jiste? jednou jsou nizsi, jednou vyssi, v tomhle bych asi nic nehledala…zapoj tchyni a chlapa..;-) drz se, bude lip..

Jitka79
Závislačka 3608 příspěvků 12.11.14 21:05

Úplně tě chápu.. když jsem šla po první mateřské do práce, starší dcerka do školky, bývala taky často nemocná. Já jsem tedy nenechávala hlídání jen na sobě, s manželem jsme se neustále hádali, kdo bude s malou doma. Pak už jsme spolu kolikrát přestávali mluvit, jen co dostala malá rýmu. Chce to opravdu jen vydržet, děti odrostou a za rok může být situace jiná. Dnes je starší dcera ve třetí třídě a naposledy byla nemocná jako předškoláček, vybudovala si neuvěřitelnou imunitu. Nejhorší byl první rok ve školce, pak to šlo. S tou prací bych být tebou byla ráda, že nějakou mám. A tady už ví, že máš malé děti a míváš OČR, pochybuju, že by to někde bylo lepší. Mě čeká hledání práce, jakmile mi skončí rodičák s druhou dcerou, mám ještě více jak dva roky čas, ale už teď vím, že to bude boj :zed:

Příspěvek upraven 12.11.14 v 21:33

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 12.11.14 21:09

Změnila bych přístup k nemocnosti dětí, najmula hlídačku, ukázala zaměstnavateli, že mi na práci záleží.
Se stávajícím přístupem se ti může stát, že přijdeš o prémie úplně a taky o místo jako takové. V době kdy se jede personálně na krev není o často absentující prostě zájem a nelze se zaměstnavatelům divit.
Pokud jsi výkonná tak, že „práci zvládáš po OČR dodělat“ a „nikdo ji za tebe neudělá“ tak začni dělat na sebe, to ti nikdo nebude říkat kdy máš být v kanclu a kdy doma utírat dětem soplík.

Bábrdl
Generální žvanilka 22756 příspěvků 12.11.14 21:10

@klárka14

Jo, po návratu do práce se ukáže význam dobrých vztahů s tchyní. :mrgreen: Dokud byly děti roztomilá mimča, byla tchyně jen opruz, která je chce milující mamince „krást“. Ale teď by se trocha péče hodila :lol:

Musíš to trochu „rozpustit“. Jednou si může vzít manžel dovolenu, pak si zaplatíte chůvu.. Aby to nebylo furt jen na tobě. Bude to pak vypadat líp.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15968 příspěvků 12.11.14 21:14

@klárka14 Je to smutne, clovek se snazi, aby zamestnavatel nepritomnost nepocitil, praci nadelava mimo ocr a nikdo to neoceni. Vydrz, az se deti protlucou tim obdobim s vyssi nemocnosti a bud se ozvi v tomto zamestnani nebo hledej jine. Je jasne, ze je ti to lito.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Dostal jsem nabídku koupit hokejový klub!

Bývalý hokejový gólman Dominik Hašek (54) se po ukončení kariéry uchýlil k... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >