Nedaří se otěhotnět - asi jen potřebuju podpořit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 14:21
Nedaří se otěhotnět - asi jen potřebuju podpořit

Ahoj všem,
těchto diskuzí bylo milion. Asi potřebuju jen trochu podpořit.
Snažíme se už asi rok a půl o druhé mimčo. Měřím si teplotu a dělám ovulační testy, načasování sexu máme dobré, ale stejně pořád nic. Bude mi už za rok 40. Prvnímu dítěti jsou tři.
Mám vnitřně pocit, že už se to prostě nepodaří. Kdykoli vyřazuju nějaké oblečení, ze kterého už malý vyrostl, tak je mi hrozně smutno, že už tohle tričko nebo bundu nikdy nevytáhnu. Před MS vždycky doufám, těším se, říkám si, třeba to vyjde. Pak přijde MS a já jsem smutná a brečím.
Přitom mám i jiné aktivity, snažím se neupínat na to těhotenství, chodím si zacvičit, čátečně i pracuji z domova, se synem podnikáme různé výlety atd.
Vím, že bych měla být šťastná, že máme jedno dítě a že je zdravé a hodné. A já za to vlastně šťastná a vděčná jsem! Moc! Ne že ne. Snažím se myslet pozitivně a vidět to dobré, ale v některých chvílích, zvlášť při MS, mi to nejde.
Je mi moc líto, že syn nemá (a nebude mít?) sourozence. Je společenský a děti má rád - takže když ho vidím, jak si hraje a nadšeně pak povídá o někom na hřišti, tak je mi to zase líto.
Asi potřebuju jen podpořit. Nebo dodat naději, že to tak taky někdo měl a zadařilo se.
Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 9290 příspěvků 06.04.19 14:31

Já bych se zkusila přestat snažit. Začala bych se soustředit na pozitiva jedináčka. Toho, že už je to velký kluk a co se s ním dá podnikat.
Mohlo by tě to hodit na víc pozitivní vlnu. Pokud by se zařadilo tak super. Pokud ne tak by jsi nemusela být při každé MS zklamána.

A jinak moje děti mají sourozence a stejně si chtějí hrát s dětmi na hřišti. Momentálně jsou mladší sourozenci na hraní přítěž. :mrgreen:
Ale děti ze hřiště mají jen pozitiva :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 14:53

@Netopirek Díky za reakci. Vím, že s větším dítětem je to už větší pohoda a může se toho spoustu podnikat a tak. Jenže já jsem právě nastavená tak, že bych si moc přála opečovávat to malé mimčo, kojit, přebalovat,… A taky nedokážu se přestat snažit, neměřit si teplotu a nedělat ty ovulační testy. Tím, jak se blíží 40, tak mám pocit, že si prostě nějak nemůžu dovolit ztrácet čas a nechat tomu volný průběh :-(

Pennya
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 06.04.19 15:33

To půjde, určitě jen čeká na ten pravý den. Zobej vitamíny, chlapovi taky nasaď třeba zinek, a :hug: držím palce

mrav
Nadpozemská drbna 27983 příspěvků 06.04.19 15:36

Ahoj. Taky mám jedináčka - holčičku. Máš pravdu, je na ní vidět, že by sourozence chtěla. Ve školce má plno kamarádů a doma jen mě. Ty máš šanci, že se ti zadaří. Já jsem chlap. Její máma je, bohužel, už rok a půl"v nebíčku."

Lada84
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 06.04.19 15:43

@mrav :hug: Holčička má fajn tátu :palec:

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 06.04.19 16:02

Toto je bohužel úskalí " odkládání" mateřství na pozdější věk… ( schválně píšu v uvozovkách- samozřejmě neznám situaci a chápu, že to " odkládání" možná nebylo schválně) .

Věnuji se historii a ještě za první republiky se říkalo " žena po 30. je jako prosychající švestka - urodit může, ale taky nemusí"

• tím chci říct, že bych se na to prostě přestala upínat - co je špatného na jedináčkovi ?

dále bych se milovala co hrdlo ráčí bez ochrany, ať osud rozhodne - prostě neřešit…

Na stranu druhou, hlavu vzhůru, žen co ještě i po 40. měli zdravé děti bylo i je spousty :kytka: Držím palce :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 16:18

První dítě se mi narodilo dva dny po narozeninách, takže vlastně už v 37, počít nám trvalo 10 měsíců (s tím, že 8 měsíců jsme se vídali jen o víkendech). Druhé dítě trvalo rok a dva měsíce. Taky jsem měla strach, že to nevyjde, ale řekla jsem si, že když druhý dítě nebude, tak holt nebude, prostě osud… a nijak jsem to nehrotila. Doktorka mi nabízela hormony, to jsem odmítla. A ještě jsem řekla, že po 40 nerodím - což se mi teda splnilo, narozeniny mám v létě a to prťousovi bude půl roku.
Držím palce :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 17:13

Děkuji za podporu, fakt to teď docela potřebuju, tak mě těší, že tu je někdo, kdo je ochoten a schopen povzbudit.
@hanula23 Ano, já vím. Dítě jsme odkládali, protože partner po něm nijak zvlášť netoužil a já jsem s tím vůbec nespěchala (dobrá práce, seberealizace). Navíc jsem si vůbec nepřišla jako mateřský typ. Jenže jak se mi pak narodilo dítě, tak mě to totálně změnilo a moc si vyčítám, že jsme děti neměli o 10 let dřív :-( Jenže vyčítat si něco už je k ničemu, zpátky už to nevezmu. Klidně bych chtěla i tři. Když vidím, jak je syn úžasný a jak mě to naplňuje a jak si spolu rozumíme a dokážeme si užít každý den, je to prostě překrásný pocit.
No, teď tu brečím jak želva.
Taky si snažím říkat, že když druhé dítě nebude, tak holt nebude. Ostatně stejně s tím nic neudělám a když nebude, budu se s tím muset smířit. Jenže to je právě ono, ten pocit velké lítosti, kterého se nějak nemůžu zbavit :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 17:39

@mrav To je mi líto. Vidíš, tvá situace je mnohem horší. Vůbec bych si neměla stěžovat, nemám vlastně na co.

Netopirek
Echt Kelišová 9290 příspěvků 06.04.19 18:07
@Anonymní píše:
@Netopirek Díky za reakci. Vím, že s větším dítětem je to už větší pohoda a může se toho spoustu podnikat a tak. Jenže já jsem právě nastavená tak, že bych si moc přála opečovávat to malé mimčo, kojit, přebalovat,… A taky nedokážu se přestat snažit, neměřit si teplotu a nedělat ty ovulační testy. Tím, jak se blíží 40, tak mám pocit, že si prostě nějak nemůžu dovolit ztrácet čas a nechat tomu volný průběh :-(

Jenže tohle chování tě stresuje. A při snažení je stres na škodu. Po 40 je i důležitý byt fit, aby si měla tělo 30, ne 40. A nemyslím tím vzhledově ;) Zkus se zaměřit na jiné detaily a třeba to vyjde

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 18:57

@Netopirek To máš nejspíš pravdu, že si tímhle chováním dělám stres. Jenže vůbec nevím, jak si to mám přenastavit a začít se chovat jinak. Fakt nevím, jak na to :-( Ale tohle by bylo spíš tak na psychoterapii, že? :-)
Taky přiznávám, že mi poslední dobou chybí nějaká blízká kamarádka, se kterou bych pokecala. Bydlíme v Praze daleko od rodiny a moc známých tu nemáme a už vůbec nějakou blízkou kámošku. Doufala jsem, že se seznámím třeba na kurzech pro maminky a děti, ale tam buď chodí kámošky spolu a ani z těch pár rozhovorů s jinýma mamkama nic víc nebylo. Asi proto taky teď tady se vykecávám na emiminu.

Netopirek
Echt Kelišová 9290 příspěvků 06.04.19 19:57
@Anonymní píše:
@Netopirek To máš nejspíš pravdu, že si tímhle chováním dělám stres. Jenže vůbec nevím, jak si to mám přenastavit a začít se chovat jinak. Fakt nevím, jak na to :-( Ale tohle by bylo spíš tak na psychoterapii, že? :-)
Taky přiznávám, že mi poslední dobou chybí nějaká blízká kamarádka, se kterou bych pokecala. Bydlíme v Praze daleko od rodiny a moc známých tu nemáme a už vůbec nějakou blízkou kámošku. Doufala jsem, že se seznámím třeba na kurzech pro maminky a děti, ale tam buď chodí kámošky spolu a ani z těch pár rozhovorů s jinýma mamkama nic víc nebylo. Asi proto taky teď tady se vykecávám na emiminu.

To je nás víc :mrgreen:
Mně kamarádky nastoupili do práce a horko těžko se scházíme :cert:
Zkoušela jsi skupinky tady na emiminu? Jsou tu pro určité části Prahy ;)

Bejbinko
Stálice 97 příspěvků 06.04.19 19:59
@Anonymní píše:
@Netopirek Díky za reakci. Vím, že s větším dítětem je to už větší pohoda a může se toho spoustu podnikat a tak. Jenže já jsem právě nastavená tak, že bych si moc přála opečovávat to malé mimčo, kojit, přebalovat,… A taky nedokážu se přestat snažit, neměřit si teplotu a nedělat ty ovulační testy. Tím, jak se blíží 40, tak mám pocit, že si prostě nějak nemůžu dovolit ztrácet čas a nechat tomu volný průběh :-(

Preco prve babatko az v takom vysokom veku? :think: …myslim ze to,,nedarenie otehotniet,, prave suvisi s tym vekom..prepacte za uprimnost :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 20:44

@Bejbinko Už jsem to vysvětlovala výše. Mít první dítě tak pozdě byla velká chyba, které lituju. Za upřímnost se nemusíte vůbec omlouvat, je mi naprosto jasné, že otěhotnění (přirozenou cestou) před 40 je velmi málo pravděpodobné. Možná i proto mám vnitřně pocit, že se to už nejspíš nepovede :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama