Nedaří se otěhotnět..spoustu let snažení..bez výsledku..

15.9.21 14:44

Nedaří se otěhotnět..spoustu let snažení..bez výsledku..

Ahojky holky bude mi letos 30 a stále se mi nedaří otěhotnět s přítelem jsem 8let vyzkoušeli jsme už snad vše dochazime na kliniku neplodnosti podle doktorů je vše v pořádku u obou tak by mě zajímalo proč to pořád nejde zakladam tuto diskuzi jelikož podobných je tady už dost ale já bych ráda uvítala holky, ženy..které to mají takhle podobně problematické jako my..určitě se tady mezi námi najdou ženy které se spoustu let snaží o miminko a stále se nedaří..pokud se snažíte dlouho a z nějakého důvodu vám to nejde přidejte se ke mě můžeme si o tom popovídat přeji hezký den :hug: 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54076
15.9.21 15:06

No, když na to doteď nepřišli doktoři, my tady těžko něco vykoumáme :-(
Pokud je vše důkladně vyšetřeno vč. hematologie, genetiky a kompletní imunologie… zkusila bych nějakou alternativu, Mojžíšovou apod., jestli jste ještě nezkusili…
Ale jo, občas takové případy jsou, „papírově“ všecko v nejlepším pořádku a ono to furt roky a roky nejde… Taky jsem tak na tom byla, léta to nešlo, všecko v nejlepším pořádku, chodili jsme na IVF, klaplo až čtvrtý, když už nikdo nedoufal. V dalších letech se pak spousta zdravotních problémů, proč by to objektivně nemělo jít, vyrojila. A bum, otěhotněla jsem přirozeně, pomalu po 15 letech snahy. Jsou věci mezi nebem a zemí…
Držím palce, naděje je vždycky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
15.9.21 15:14

U nás byl pár, kterýmu se nedařilo otěhotnět, rozešli se a teď má každý dítě s někým jiným - první měli oba skoro do roka od rozchodu, někdy to prostě těm dvoum neni dáno a nesedí si natolik, aby to šlo :nevim:
Neříkám tim, že se máte rozejít, ale jestli jste oba zdravotně v pořádku, tak si třeba jen geneticky nesednete.
Po tolika letech snažení bych asi začala uvažovat o adopci :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 15:29

@ugluk ahoj moc děkuji za zprávu mojzišovou jsem zkoušela začala jsem i dost cvičit brala jsem vitamíny atd na podporu.. vyšetření máme za sebou dokonce i kontrolu průchodnosti vejcovodu máme za sebou i inseminaci teď pár měsíců jsme zkoušeli opět zase sami bez doktorů ale bez úspěchu už zvažuji IVF i kdyz jsem se tomu chtěla hodně vyhnout právě jsem založila tuto diskuzi jestli tady nenarazim na někoho kdo to má stejně abych mohla mít ještě nějakou malou naději třeba do toho IVF nejít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 15:34

@Nickjmeno ahoj děkuji za zprávu na to bych už asi taky myslela že to může být že sme si nesedli ale před pritelem jsem měla 5lety vztah u kterého to bylo úplně stejne chtěla jsem dítě už poměrně brzo v 18nacti a právě s nim mi to nešlo tak jsme se rozešli on za půl roku si našel ženu teď mají 3deti..a já stále nic áni s druhým přítelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
15.9.21 15:40

@Peťulinda29 tak naděje je samozřejmě vždycky, ale… ve třiceti letech a po osmileté snaze bych do toho IVF šla. A brala ho i jako formu diagnózy. Konečně se někdo koukne na tvole vajíčka, je možné je pozorovat, jak se oplodňují, jak se dál dělí, je možné provést jejich genetickou diagnostiku… Tohle bez IVF prostě neuvidíš, nám třeba zjistili, že všecko vypadá krásně, ale embrya mají po oplodnění víc prvojader.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 19:07

@ugluk máš úplnou pravdu už se budu muset rozhejbat ty roky letí jako blázen a moc času teda není no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
15.9.21 19:19

@Peťulinda29 At te tu jen nestrasi… Nam se dlouho nedarilo, zadny problem nezjistili, IVF katastrofa, spatne jsem. reagovala na leky. A najednou se po tech letech povedlo samo.
Doporucuju zkusit jinou kliniku, jiny pristup (dobre reference ma treba Gennet Letna), proste zmenu. Nebo si dat pauzu od snazeni a treba to taky vyjde. Je Ti teprve 30, mas vyhodu, ze mas jeste spoustu casu. Panikarit muzes zacit za 10 let. :wink: Chapu, jake to je, taky jsem tim prosla a rada „nemysli na to“ nemuze fungovat. Ale vazne neves hlavu, ono to klapne, az to budes nejmit cekat. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
15.9.21 19:39

@Peťulinda29 tak uprimne po 8 letech bych cekala, ze uz mate IVF za sebou. To mas spis muj obdiv, ze tak dlouho dokazes cekat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 07:06

My se s manzelem snazime uz 7.rok.
Absolvovali jsme nekolikrat IVF s tim, ze ja mam hranicni,,alergii na sperma,, a manzel pomalejsi spermie.
Pichali jsme si s manzelem nekolik injekci, brali hormony apod.
Na IVF nas porad konejsili, ze jsme jinak zdravi, ze to pujde.
Pak nas poslali na imunologii a tam uz dochazime vice nez rok, kdy se manzelovi snazili zlepsit pohyb spermii a ja jsem mela nejake zanety, takze skoro rok jsme do sebe cpali hormony a antibiotika az je napadlo nam udelat testy na genetickou imunologii a zaciname resit, ze krome me hranicni,,alergie na spermia,, si vytvarim protilatky proti vsemu cizimu v mem tele, tzn, ze vypuzuji i plod… Skoda ze tyto testy neudelali drive, ted nam je dosti po 30. Nebo ze nas pred prvnim IVF neposlali rovnou na imunilogii.
Budeme kvuli tomu absolvovat vysetreni v Gennetu v Praze, ale uz jsme byli i na socialce, abychom se pobavili o adopci :srdce:
Tim ti chci poradit, pokud jste nebyli na imunilogii apod, abyste zkusili taky jednoho navstivit. Udela vam testy, jestli jste v poradku a neni treba byt jen maly problem, muze byt skryty.
Nevim, jestli se nekdy budu moct tesit i ze sveho ditete, jak nektere holky psaly, ze se nakonec povedlo prirozene :) ale porad v to doufam.
Drzim pesti, aby se zadarilo a zadny problem jste nakonec se nemeli :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat