Nedodělaná VŠ - litujete?

3.5.20 15:40

Nedodělaná VŠ - litujete?

Holky zdravím, jsem v posledním ročníku VŠ - má ze mě být Ing ekonomie…

Zrovna se učím na zápočet z Mikroekonomie 2. Nedala jsem ho minulý rok a tento rok když ho taky nedám, tak mě vyhodí a budu muset zažádat o opakování. Do toho píšu DP, která mi taky zrovna dvakrát nejde :(… Problém je v motivaci. Na školu jsem šla, protože jsem prostě nevěděla co dělat… Jsem úzkostlivá a stresařka. Učím se a u toho jen přemýšlím jak mi to nejde a že to nedám a to učení pak taky nejde. Pokud to teď nedám, je mi z toho tak zle že bych to snad už ani neopakovala…Nedokážu pak ani na nic jinýho myslet, celé dny furt dokola jen na todle…

Nezvládli jste někdo dodělat Ing nebo Mgr.? Litujete? Co na to rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4150
3.5.20 15:45
@AquaMarinna586 píše:
Holky zdravím, jsem v posledním ročníku VŠ - má ze mě být Ing ekonomie…

Zrovna se učím na zápočet z Mikroekonomie 2. Nedala jsem ho minulý rok a tento rok když ho taky nedám, tak mě vyhodí a budu muset zažádat o opakování. Do toho píšu DP, která mi taky zrovna dvakrát nejde :(… Problém je v motivaci. Na školu jsem šla, protože jsem prostě nevěděla co dělat… Jsem úzkostlivá a stresařka. Učím se a u toho jen přemýšlím jak mi to nejde a že to nedám a to učení pak taky nejde. Pokud to teď nedám, je mi z toho tak zle že bych to snad už ani neopakovala…Nedokážu pak ani na nic jinýho myslet, celé dny furt dokola jen na todle…

Nezvládli jste někdo dodělat Ing nebo Mgr.? Litujete? Co na to rodiče?

Ahoj, já VŠ nedodělala kvůli psychickým problémům. Lituji toho šíleně, ale fakt to nešlo, často kvůli tomu pláču (i teď, jak to píšu), protože mi škola fakt šla, samé jedničky, prospěchové stipendium… Rodiče jsou samozřejmě zklamaní, ale už je to více let, co jsem ukončila studium, tak to už trochu překousli snad.
Tobě moc držím palce, ať to zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
3.5.20 15:48

Nelituju, protože jsem v té době měla už slušně našlápnutou kariéru ve vlastní firmě v jiném oboru, než co jsem studovala. Kdybych se hodně kousla, tak bych to dodělala, ale musela bych tomu hodně obětovat. Pokud bych v takové situaci, kdy už mám rozjetou kariéru, nebyla, kousla bych se, abych to zvládla a dodělala to, abych po škole měla širší záběr na trhu práce a nemusela oželet nějakou opravdu zajímavou práci jen kvůli tomu, že jsem se nedokázala hecnout dodělat jeden zápočet a dopsat pár desítek stránek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
3.5.20 15:49

Cauky, u mě to je už 11 let. Nemám ani to bc, ale dluzila jsem za školu 100 tis, ty mě stvaly víc. Mám splaceno a nelituju vůbec. VŠ jsem nikdy nepotřebovala a kariéru jsem zvládla i se SŠ a dovolím si říct, ze jsem měla před mateřskou nadstandardní příjem. Ono v zaměstnání když o tebe stojí, tak si te sami zauci podle toho, co je pro ne důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6930
3.5.20 16:01

@AquaMarinna586 Kdybys byla na začátku a tak tě to stresovalo, tak bych řekla, vykašli se na to. Ale v posledním ročníku by to bylo vážně škoda. Hecni se, i kdybys v tom oboru neměla pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
3.5.20 16:01

Kousla jsem se a školu dodělala, i když jsem na tom byla podobně jako ty. Nervy v kýblu, vždycky vystresovaná, že to nedám, hodně zkoušek jsem opakovala i kvůli své lenosti, vždycky jsem to ale nějak ukoulela, prostě se to chce překonat. Litovala bych, kdybych to zahodila před koncem. Sice jsem teď v úplně jiném oboru, ale vzdělání se nikdy neztratí a na trhu práce na tebe taky pohlíží jinak, když máš vzdělání. Pokud bych po rodičovské nenašla uplatnění v oboru, kde jsem nyní, využila bych vzdělání, které mám. Určitě nekonči, mnoho lidí má velké psychické vypětí při psaní DP a do toho zkoušky. Před státnicema jsem probrečela celé dny, že to nedám, protože můj obor je hodně těžký a plno lidí nezvládne ani opakování státnic, ale zvládla jsem to a ty to zvládneš určitě taky. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.20 16:03

@Kfětoslava
No právě, mám to tak už od začátku…:( Ale vždycky jsem si řekla že to nějak dám, hodně jsem se bála reakce doma… Je pravda že Bc jsem nějak dala. Ale teď když vidím kolik toho na to učení je, tak se mi chce zvracet den za dnem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.20 16:04

@Flay
Děkuju moc za podporu. Snad jo :( Pokud se nezhroutím :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.5.20 16:12

@AquaMarinna586 kdysi jsem hodně zvažovala VŠ pustit kvůli problémům, co jsem tehdy měla, a řeknu ti, že jsem neskutečně vděčná že můj tehdejší přítel a dnes muž tehdy trval na tom, že to nesmím vzdát. Vydržela jsem a zvládla to. Kdyby ne, strašně bych litovala, vím to. Umím si představit, že situace je pro tebe těžká, ale radím ti, vydrž a vybojuj to, litovat, žes to nevzdala, určitě nebudeš.

• Citovat
  • Nahlásit
22
3.5.20 16:20

Nedodělala jsem ani Bc. a jsem ráda, protože mám přesně stejný problém jakoty ty + úzkostnou poruchu. Rodiče + rodina nejdříve byli peklo, hrozně naštvaní, ale už to berou v pohodě, za moje nervy mi to nestálo… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
3.5.20 16:21

@AquaMarinna586 Ber to tak, že teď máš před sebou sice několik měsíců stresu, ale budeš z toho těžit po zbytek života. Byla by to opravdu škoda to skončit. Uteče to a brzo na ty hrůzy pak zapomeneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.20 16:23

@teri242 já mám právě taky úzkosti…nevěřím si, úzkosti z budoucnosti :( několikrát jsem brala AD pak vysadila, ale přemýšlím že zase začnu protože už mi to nepřijde normální :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
3.5.20 16:27

Dodělala jsem jeden obor, na druhý se vykašlala těsně před koncem.
Dneska mě mrzí tak akorát, že jsem tam vůbec ztrácela čas, bez titulu by se můj život nijak nezměnil. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6930
3.5.20 16:32
@AquaMarinna586 píše:
@Kfětoslava
No právě, mám to tak už od začátku…:( Ale vždycky jsem si řekla že to nějak dám, hodně jsem se bála reakce doma… Je pravda že Bc jsem nějak dala. Ale teď když vidím kolik toho na to učení je, tak se mi chce zvracet den za dnem :(

Tak škoda, že jsi toho po Bc nenechala, když tě to nenaplňuje a tak moc stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3873
3.5.20 16:33

Nikdy jsem nelitovala, až po pár letech, kdy se mi to rozlezelo v hlavě. Skončila jsem těsně před statnicema, tak jako ty - opakovala jsem jednu zkoušku několikrát a nemohla jsem se dohrabat k dopsání naštěstí jen bakalářky. Tak jsem to ukončila a šla jsem raději do práce. Teď jsem si podala znovu přihlášku, a bohužel už to zadarmo nebude. Mám vyčerpaný roky studia. Tak se hecni a dodelej to, takovou šanci už nikdy mít nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat