Nedodržování předběžného opatření

20.5.21 20:22

Nedodržování předběžného opatření

Dobrý den,

ráda bych se zeptala zda někdo z Vás má zkušenost s nedodržováním předběžného opatření vydaného soudem.
Sestra se již 9 měsíců soudí s bývalým partnerem o děti, respektive chce střídavou péči on ne. Jakákoliv mimosoudní dohoda nebyla dodržována ze strany otce a vztah s matkou byl hodně narušen. Manipulaci vzhledem k situaci nemusím zmiňovat.
Nedávno soud určil předběžné opatření, že je bude mít každou středu a celý víkend 1×14 dní. První víkend neproběhl, lhal že se zpozdily v krámě. Středa taky ne děti nebyly „připraveni“ a narovinu řekli že nejdou (6 a 8 let), OSPOD to tak nějak nezajímá, řekli jen, že se máme obrátit na soud až pokud to neproběhne 3×. V podstatě jen umí sepisovat protokoly. Na mou žádost, ať děti informuje třetí osoba, že jinak se to nezmění nám nevrhli jen asistovaný styk.
Tudíž prosím o rady, zkušenosti cokoliv.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70064
20.5.21 20:24

Předpokládám, že v predbezlu je právo na styk otce. Ne povinnost pečovat. Takže on predbezko nijak neporusuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30962
20.5.21 20:26
@Lama Lama píše:
Předpokládám, že v predbezlu je právo na styk otce. Ne povinnost pečovat. Takže on predbezko nijak neporusuje.

Já pochopila, že děcka má u sebe otec a nechce je dát matce. Ale asi blbě čtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
20.5.21 20:26
@Lama Lama píše:

Já pochopila, že děti má u sebe otec a nechce je matce dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 20:33

@vokishka @Nicole 1234 @Lama Lama.. Ano děti má otec do vydání rozsudku a nechce je dávat matce. Respektive jsou natolik za těch 9 měsíců zmanipulovaný, že prostě mu nechtěj ublížit, tím že s námi půjdou. Jednou šli a vše bylo v naprostém pořádku a pak otec tvrdil, že se bojí a nejdou. Děti znám v podstatě jsem je také vychovala a na jejich výrazech a mlčenlivosti a koukáním na otce když se na něco ptáme je vidno, že „nesmí“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
20.5.21 20:34

Nedávno soud určil předběžné opatření, že je bude mít každou středu a celý víkend 1×14 dní

Kdo je tak bude mít? matka?
Proč jsou pak děti jen v péči otce?

• Citovat
  • Nahlásit
30962
20.5.21 20:36
@Double Teta píše:
@vokishka @Nicole 1234 @Lama Lama.. Ano děti má otec do vydání rozsudku a nechce je dávat matce. Respektive jsou natolik za těch 9 měsíců zmanipulovaný, že prostě mu nechtěj ublížit, tím že s námi půjdou. Jednou šli a vše bylo v naprostém pořádku a pak otec tvrdil, že se bojí a nejdou. Děti znám v podstatě jsem je také vychovala a na jejich výrazech a mlčenlivosti a koukáním na otce když se na něco ptáme je vidno, že „nesmí“.

Tak není běžné, aby soud děti svěřil jen otci, asi musel být vážný důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 20:43

@Modrásek modrý @vokishka .. Sestra šla z azyláku do bytu a ačkoliv byt měla zařízený do tří dnů od prvního jednání stejně musela čekat na soud, protože OSPOD je na ****.. Před prvním jednáním je měl otec na víkend jako vždy a pak je prostě nevrátil s tím že marodí a prosil ji ať mu je nechá. (ano blbost). Péče není stanovená, opatrovníkem je OSPOD. Jinak ano matka je má mít v ty termíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70064
20.5.21 21:02
@Double Teta píše:

kde je problém u matky, že soud dal předběžko na péči otce a styk matce?
Od toho by se dalo odrazit, protože asi nevíme uplně vše.
JInak podávat návrh na výkon rozhodnutí u soudu. OSPOD nemá smysl, ten jde cestou nejmenšího odporu a kope za tu stranu, co má ostřejší lokty a víc tlačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 21:28

@Lama Lama Nikde není problém u matky. Problém je, že soudce to neřešil byly u otce zrovna a tak mu kluky ponechal do druhého jednání. Sestra šla zrovna z azyláku a jak říkám byt byl hotový do 3 dnů od prvního jednání ale otec je nechtěl dávat. Schválně hatil veškerou naší snahu ať už blokací na online platformách, tel čísle i v bytě dělal, že není. U druhého jednání byla mimosoudní dohoda kterou nedodržoval a sestře doporučily jen asistovaný styk. Samozřejmě byl v pořádku. Třetím jednáním byla nařízená rodinná terapie byl jednou, s OSPODem nespolupracoval, žádný info o dětech nedával. Vše jsem si zjišťovali sami. A jednou za 14 dní mimo soudní dohoda styk s dětmi, samozřejmě nešli nikdy, jen jednou jsme je dostali na hřiště ale šel i on schválně. U 4 jednání vydal soud předběžko, protože neměl otec zkontrolovaný podmínky OSPODem, a aby se navázala vazba mezi dětmi a matkou znova. Jak jsem již uvedla už se neuskutečnily 2 schůzky a vím, že za ten měsíc, než bude další soud se neuskuteční vůbec. Děti jsou dlouho odloučený a hlavně zmanipulovaný. Upřímně se bojíme jak dopadne. Děti jsou poznamenaný a i když otec vše hatí a je na něm vidět, že lže a doslova řekl, že spolupracovat s matkou nebude, tak prostě ty děti tam hrají zásadní roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
20.5.21 21:45

Klasika, děti jako rukojmí za pomstu. Nezbývá, než všechno zaznamenávat, pokud možno mít k tomu svědky (i mimo rodinu) a předat to soudu. Otec svůj postoj jasně pronesl, tak z jeho strany neočekávejte žádné zlepšení. Bude to tvrdý boj.

• Citovat
  • Nahlásit
20.5.21 22:13

@Aquarius79 .. Jste asi jediný, kdo vidí to, co já a za to děkuji! :) Jinak za ten měsíc by měl soud už definitivně rozhodnout. Vím že na začátku řekl, že na výlučnou péči ani jednoho z rodičů není důvod, že bude střídavá, ale i tak nevíme, co čekat. Odročí se to? Je zde něco, čím se bránit, aby to předběžko dodržoval? Doufám jen, že o děti nepřijdeme, protože jemu toto vše už prochází už 9 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
20.5.21 22:25
@Double Teta píše:
@Aquarius79 .. Jste asi jediný, kdo vidí to, co já a za to děkuji! :) Jinak za ten měsíc by měl soud už definitivně rozhodnout. Vím že na začátku řekl, že na výlučnou péči ani jednoho z rodičů není důvod, že bude střídavá, ale i tak nevíme, co čekat. Odročí se to? Je zde něco, čím se bránit, aby to předběžko dodržoval? Doufám jen, že o děti nepřijdeme, protože jemu toto vše už prochází už 9 měsíců.

Tohle je těžké předvídat. Záleží jaký soudce to dostane, jakou bude mít náladu. Nebylo by vůbec špatné mít dobrého právníka v zádech, který je se vším seznámen. Ale nepředpokládám, že finanční situace je natolik dobrá, že si jej vaše sestra může dovolit.

Update: Pokud nedodržuje soudní rozhodnutí, je třeba do toho zatáhnout i policii.

• Citovat
  • Nahlásit
20.5.21 22:36

@Aquarius79 Přesně, bohužel právník není v našich možnostech.
Jinak na ten update je to jen předběžné opatření rozsudek ještě stanoven nebyl. Doslova se v tom usnesení píše, že není možné deklarovat práva a povinnosti na základě předběžného usnesení. Tudíž jsem odvodila, že policie nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
20.5.21 22:43
@Double Teta píše:
@Aquarius79 Přesně, bohužel právník není v našich možnostech.
Jinak na ten update je to jen předběžné opatření rozsudek ještě stanoven nebyl. Doslova se v tom usnesení píše, že není možné deklarovat práva a povinnosti na základě předběžného usnesení. Tudíž jsem odvodila, že policie nepomůže.

Ten update byl zamýšlen k té přípravě, až bude rozhodnuto.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat