Nedokážeme se s přítelem přenést přes problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 30.01.19 17:45
Nedokážeme se s přítelem přenést přes problém

Ahoj, nevím jestli mi tu někdo poradí, ale potrebuji se někomu vykecat. S přítelem máme roční dceru a žijeme u mých rodičů nahoře, máme tam koupelnu a pokoj, do kuchyně chodíme dolů. Muj otec si přítele velmi oblíbil. Prostě to dopadlo tak, že vesměs já žiji s mamkou(nakupi, návstevy) a tatka s přítelem jsou furt venku, uklidit psum, dát králíkům atd.. Potom si sednout do kotelny a tam kecají u piva. U rodičů bydlíme z toho důvodu, že se chystáme začít stavět na pozemku, co jsme dostali od partnerových rodičů. Stavbu jsme začali řešit v únoru minulého roku. S přítelem jsme to od začátku nastvili tak, že on se zajímá o cihle, trámy atd. A ja si vezmu na starost vybavení. U první schůzky s projektantem jsem nebyla, ležela jsem v porodnici. Na dalších schůzkách se vždy řeklo že se bude stavět s heluzu. Vím, že v kotelně u piva to chlapi ( tatka, přítel ) často řešili, tak jsem to brala jako promyšleny plán a ejhle. Po roce jsme KONEČNEvi dostali rozpis materiálu. Byli jsme domluveni že cihle vyjdou cca na 220 tisíc, ve stavebninách nám řekli 450 tisíc, že tam máme napsaný jedny z nejdražších cihel co heluz vyrábí. Neudržela jsem se a řekla jsem přítelovi, že nechápu co u toho piva furt probírají, první věc co měl nastarost a hned takovej pruser. Přítel mi řekl, že není žádnej zedník a co po nem vlastně chci. Čekala jsem, že mu Můj tatka poradi a budou to spolu řešit, naši mají novostavbu. Ten den mi pritel řekl že se do toho pustil jen kvůli nám, jinak by stavět nechtěl. Ten den ( tuto sobotu) se s tatkem ozrali jak ty prasata. Místo toho, aby to semnou probral. Od te doby kolem sebe jen chodime a bavíme se jen o dceři. Mamka je kvůli tomu naštvaná na tatku, že přítele kazí chlastem a pak to tak dopadá. Je mi z toho zle. Vůbec nevím jak začít.. Cítím že stavět už nechce, ale co teď. Pozemek přepsaný, plány hotový, vazba nařezana - vykácenej les. To mám všechny sny a peníze co v tom jsou zahodit, protože on si po 1.5 roku vzpomněl že není zedník??? Kamarádka říka že přeháním, vždyť 2 roky bydlíme za hubičku u našich, aby jsme co nejvíc našetřili na dum a ted jim mám říct že jsme se zde mačkali zbytečne? Přítel nechce nic řešit..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 30.01.19 17:49

Tak to vyřeš sama. Stejne byste brali na praci firmy ne? To si v klidu můžeš zjistit a obehnout i ty ;) taky jsem měla na starost dům komplet od projektu po realizaci. Otce bych poprosila, aby na chvíli omezili popíjení, protože mate problémy. Měl by to pochopit, jsi jeho dcera. A nějak bych ošetřila majetkové vztahy, manžele nejste, kdybyste sli od sebe, tak ať mas vlastní zázemí

Příspěvek upraven 30.01.19 v 17:50

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 30.01.19 17:49

Teď čtu ty hrubky, omlouvám se :oops:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1786 příspěvků 30.01.19 17:50

Moc to hrotis.. nechápu proč se zlobis na přítele ze si sedne s tatkou - ze zrovna vybrali cihly za tolik - zase asi budou kvalitní… každopádně buď rada za hezké vztahy s tvymi rodiči …

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8609 příspěvků 30.01.19 17:51

asi pochopil, co by ho při stavbě domu s tebou čekalo za stres :nevim:

Sany80s
Kelišová 6814 příspěvků 30.01.19 17:51

A kde chce bydlet?

Premek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 30.01.19 17:52

@Tereza100p Když se s tchánovci kamarádí málo, je to zle, když moc, tak taky… No, dej tomu nějaký čas. Nevím, kdo z vás do domu dal zatím peněz víc a kdo ho měl více celkově zaplatit, ale jestli vlastně zatím celý problém je o typu vybraných cihel, pak si tedy mysím, že je to hádka o houně.
Jestli má přítel rozpočet na stavbu a ty rozpočet na vybavení, tak bych každému nechal zodpovědnost za tu jeho část.

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 30.01.19 17:52

Tichoslapek Ne, stavěl by přítel s tatikama. Firmy jen v nutnosti. Je to chlap ze statku, práce se neštití, nevím co je za problém :(

Boteovatereza27
Nováček 3 příspěvky 30.01.19 17:54

Jasně že se mu najednou nechce :-) Jste si odpověděla sama. U rodičů bydlí za pár peněz a tyhle chlastačky s tvým taťkou mu očividně vyhovují. Tak na co by začal něco dělat, když může sedět u piva.
Omlouvám se, možná jsem to napsala nepříjemně, ale takhle je to můj názor.
Měli byste si o tom promluvit. A pokud on nechce, pak je asi někde chyba :think:

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 30.01.19 17:55

Možná jak bylo zmíněno že ho moc stresuju :( Financovali bysme to rovnym dílem. Však holky jak ja byla ráda, že si rozumí , ale všeho je moc. .

terien
Echt Kelišová 9518 příspěvků 30.01.19 17:56

Hele jestli partner stavět nechce, tak bych ho do toho netlačila. Jděte někam na večeři a v klidu si promluvte a hlavně poslouchejte co ten druhý říká. Zvažte všechny varianty co připadají v úvahu, jak si to tedy muž představuje, jak to chceš ty,… Hlavně si nic nevyčítejte, ale hledejte řešení. Za mě bych klidně šla do bytu a na pozemku si postavila chatku aby bylo kam vyprdnout.

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 30.01.19 17:56

Boteovatereza27 vystihla jste jednoduše to co cítím, jen se bojim si to přiznat :nevim:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 373 příspěvků 30.01.19 17:57

Řešíš kraviny místo toho, aby jsi řešila zásadní problém, který možná nevidíš.

Nazývat „průserem“ že si špatně spočítali, na kolik je vyjdou cihly, je fakt přehnané. Rekonstruujeme starý dům a věř mi, že průser je fakt něco jiného. No a co, tak použijete levnější materiál, nechápu, o co jde. :nevim: To chce stavět dům vlastníma rukama? To asi ne…jestli bude chodit do práce a po práci na stavbu, zničí vás to! Najměte firmu, pokud je mi známo, stavba svépomocí stejně vyžaduje stavební dohled.

Zaměř se na to, ať ten tvů furt nevysedává v kotelně a nechlastá. Tím, že se takto oddělujete si zakládáte na problém. nehledě na to, že tvůj tatínek asi nebude so se týče alkoholu svatej a toho tvýho taky lehce může strhnout.

Prostě nejsou zedníci, o důvod víc najmout si firmu. A ano, asi staví kvůli vám, to má stavět barák pro sebe samotného? Jistě že kdyby byl sám, tak si bydlí někde v klídečku v bytě, zakládá rodinu proboha, pro ni to dělá. On si může bydlet třeba na ubytovně.

A věř že i nejlepší rozpočet se prostě přešvihne, nikdy to nevyjde přesně do koruny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 18:01

no a to je teprve první problém víš co jich bude? hele sežen něco lepšího levnějšího a omlať jim to o hlavu, nám taky řekli střechu 650 000 ukazovali to manželovi a já šla okolo s prádlem a s usměvem jsem řekla že teda fakt ne at odejdou. Dostal jsem sodu od tchána, jen jsem oznámila, že to platím já a mám nabídku za půlku takže bylo doma ticho a střecha byla ještě za mín než za půlku
prosím o anonym chodí sem rodina

Lalelale
Závislačka 3487 příspěvků 30.01.19 18:06

@Tereza100p jeho přístup je teda na facku, ale zároveň, taky bych radši vybírala vybavení a polštářky, než se pouštět to výběru cihel a materiálu. Co bych udělala: přítel není zedník, o stavbě ví prd. Takže bych začala bez něj, s projektantem se sejdi ty, nech si navrhnout jiný materiál, prostě se do toho pusť sama. Přítel se buď chytne za nos nebo ne. Zároveň je ale dobré ujasnit si, co budeš dělat, pokud barák opravdu dostavíš sama a přítel se celou dobu bude válet u piva. V mých očích by ho to hrozně shodilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >