Nedokážeme se shodnout na místě žití

Anonymní
25.11.19 23:34

Nedokážeme se shodnout na místě žití

Ahoj všem. Ráda bych se vypovídala, se svým trápením, případně vyslechla názor třetí strany. Se svým partnerem jsem 4 roky - on z jednoho města, já žila o přibližně 50 km dál, usadili jsme se zhruba na půlce cesty, kde jsme měli k dispozici nově zrekonstruovaný byt mých rodičů. Ani jeden tu nejsme nijak zvlášť spokojený, já bych se ráda vrátila do města, kde jsem studovala, prožila většinu svého dospělého života, a ze kterého jsem se odstěhovala sem, partner nemá žádnou vysněnou lokalitu, do svého původního města se vracet nechce. Dohodli jsme se tedy na tom, že se vrátíme na původní místo mé a začali podnikat konkrétní kroky. Bohužel, ani jeden jsme nenašli práci v onom místě, hledáme už dva roky marně. Ba naopak, teď dostal partner velmi dobrou nabídku, ale ještě dál na opačnou stranu. Zdá se to jako celkem banalita, od současného bydliště je to pouhých 25 km, tak jakýpak problém. Nicméně od práce, do které dojíždíme, to už bude mnohem mnohem dál. Já pracovně cestuji, takže na mě to až tak zásadní vliv nemá, kde je ten výchozí bod, nicméně partner nechce, zcela pochopitelně, dojíždět ještě dál, než je nutné. Cestu do práce by si nyní prodloužil z 25 na 40 km 2× denně. Nedokážeme se na tom shodnout - on chápe, že já jsem tu velmi nespokojená, zázemí mám tam, koníčky, přátelé, vše tam. Zde se nedokáži aklimatizovat - zkoušela jsem se zapojit do života zde, ale bohužel je to mnohem menší město a je tu celkem mrtvo, přece jen, pro někoho, kdo chodil každý týden do divadla je celkem šok přijít do města, kde se nedá sehnat snad jiná zábava krom aerobicu a kina, co hraje jednou za 14 dní. A nebudu lhát, ani místa k bydlení zde se mi nelíbí. Zároveň však nechci být sobecká, chápu, že pro partnera také musí být úmorné dojíždět a ještě si tu trasu prodlužovat. Přijde mi, že jsme v bezvýchodné situaci - zkoušeli jsme vymýšlet kompromisy, města po okolí, různé varianty. Bohužel. U mě to vede k depresím, izolaci, chodím jen do práce a domů, do města kde nikoho neznám a nemám se ani kde realizovat, partner to samozřejmě cítí a odnáší a to nechci.

Předem díky za vyslechnutí a prosím o zachování anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.11.19 00:07

Mně teda 40 kilometrů nepřijde nic převratného. Pokud to není někde do hor v serpentýnách a půl roku prakticky nesjízdnou trasou..? Vždyť autem nebo hromadnou dopravou je ani ne za hodinu tam - přečte knížku/poslechne rádio co je na tom. :nevim: Běžně lidi dojíždí do 3 velkých měst přes půl republiky. Nebo pokud bydlíš ve velkoměstě, mhd jezdíš na druhý konec do práce i déle. :nevim: Jaksi jsem se ztratila v těch trasách a pracích. To si prostě musíte ujasnit sami. Taky ber v potaz, že můžete sice bydlet na lepším místě pro tebe, ale partner bude znechucený z dojíždění, míň se uvidíte a bude se to odrážet na vašem vztahu, takže ti bude vlastně nové místo znechucovat sám partner. (můj by to stopro dělal, nevím, jestli tvůj :nevim: ) Pak taky nepíšeš nic o dětech. V případě, že půjdeš na mateřskou, budeš často sama s dětmi, protože partner bude prakticky o hodinu-dvě dýl trávit na cestách. Ale to je podle mě moc hypotéz. Musíte si stanovit co od toho očekáváte, prakticky vás nic kromě té práce neváže, bývají daleko hůř provázané vztahy-bydlení. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 00:09

V tomhle případě bych se partnerovi nepodridila. Tvé argumenty jsou dostačující. Vím co to je žít v zapadákově. Už nikdy více… A co teprv až přijdou děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 00:17

Znám lidi, kdy jeden zdědil statek v zapadákově - ale má k němu vřelý vztah, druhý nedokáže žít bez své rodiny, od sebe jsou místa vzdálená přes 2 hodiny cesty a ani jeden moc nemá kam ustupovat. To mi přijde jako těžko řešitelná situace. U vás je to prakticky jenom o tom, že partnerovi se nechce dojíždět, pokud tomu dobře rozumím.? :nevim: Nebo je na to místo nějak jinak vázaný? Bude ti to dávat „sežrat“, když ti ustoupí? :think: (anonym, informace o jiných osobách) Nebo budete muset jeden slevit ze svých požadavků - menší město nebo horší práce, ALE třeba lepší dojíždění a víc společného času. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 00:18
@prejeta_zaba píše:
Mně teda 40 kilometrů nepřijde nic převratného. Pokud to není někde do hor v serpentýnách a půl roku prakticky nesjízdnou trasou..? Vždyť autem nebo hromadnou dopravou je ani ne za hodinu tam - přečte knížku/poslechne rádio co je na tom. :nevim: Běžně lidi dojíždí do 3 velkých měst přes půl republiky. Nebo pokud bydlíš ve velkoměstě, mhd jezdíš na druhý konec do práce i déle. :nevim: Jaksi jsem se ztratila v těch trasách a pracích. To si prostě musíte ujasnit sami. Taky ber v potaz, že můžete sice bydlet na lepším místě pro tebe, ale partner bude znechucený z dojíždění, míň se uvidíte a bude se to odrážet na vašem vztahu, takže ti bude vlastně nové místo znechucovat sám partner. (můj by to stopro dělal, nevím, jestli tvůj :nevim: ) Pak taky nepíšeš nic o dětech. V případě, že půjdeš na mateřskou, budeš často sama s dětmi, protože partner bude prakticky o hodinu-dvě dýl trávit na cestách. Ale to je podle mě moc hypotéz. Musíte si stanovit co od toho očekáváte, prakticky vás nic kromě té práce neváže, bývají daleko hůř provázané vztahy-bydlení. :nevim:
@Trojlístek píše:
V tomhle případě bych se partnerovi nepodridila. Tvé argumenty jsou dostačující. Vím co to je žít v zapadákově. Už nikdy více… A co teprv až přijdou děti.

Je to trochu komplikované, vím :lol:. No abych to zkrátila - nyní bude mít dojezd do práce 25 km, když se odstěhujeme tam, kam chci, bude dojíždět 40 km. Já vím, není to nic převratného, nicméně je postavené na hlavu se stěhovat od práce na opačnou stranu ještě dál, co si budeme povídat, vždy je snažší bydlet a pracovat co nejblíž. I jen odskočit si k doktorovi je něco jiného s dojezdem 10/20/50 km, v případě, že se cokoliv stane s autem, nastává problém apod. Sestře nabourali skoro nové auto a ejhle, hned má velký problém s dopravou do práce. Pak je tu samozřejmě ta druhá strana, jak zmiňuje Trojlístek, mé argumenty jsou relevantní, nicméně pro partnera asi až tak úplně ne, ten hledí ryze na tu praktickou stránku věci. A samozřejmě další věc je, že nyní náš zde nic, jako děti, hypotéka apod., neváže, ale představa, že se podívám na svůj život za pět let a budu stále zde, to je pro mě hrůza 8o. Jak zmiňuješ to,,znechucování", tak popravdě nevím, on je ke všemu novému skeptický a pak je strašně nadšený. Ale dokážu si i představit, že kdyby mu to nesedlo, tak to asi ponese těžce a role se obrátí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4677
26.11.19 00:18

Jestli je to normální trasa bez kolon, tak 40 km = 40 minut, to se dá. Většina lidí, co dojíždí třeba do Prahy, jezdí přes hodinu, a to z ani ne velké dálky. Z jednoho konce Prahy na druhý taky hodina. To je celkem normální doba.

Na druhou stranu, může to být zástupný problém, co když si myslíš, že přestěhováním se změní celkově tvoje nálada a i celý vztah? Protože to se nezmění. To zas tak na místě bydliště nezávisí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 00:23
@Anonymní píše:
Znám lidi, kdy jeden zdědil statek v zapadákově - ale má k němu vřelý vztah, druhý nedokáže žít bez své rodiny, od sebe jsou místa vzdálená přes 2 hodiny cesty a ani jeden moc nemá kam ustupovat. To mi přijde jako těžko řešitelná situace. U vás je to prakticky jenom o tom, že partnerovi se nechce dojíždět, pokud tomu dobře rozumím.? :nevim: Nebo je na to místo nějak jinak vázaný? Bude ti to dávat „sežrat“, když ti ustoupí? :think: (anonym, informace o jiných osobách) Nebo budete muset jeden slevit ze svých požadavků - menší město nebo horší práce, ALE třeba lepší dojíždění a víc společného času. :think:

To já vím, že jsou mnohem zapeklitější situace, nicméně pro nás je komplikované už i toto :think:. V podstatě jde o to, že mu přijde, jak jsem psala nahoře, přemýšlí v těch praktických rovinách a to si přiznávám, že stěhovat se na opačnou stranu od práce, není logický. Do tý mojí pocitový stránky se nějak nedokáže vžít. A samozřejmě, uvědomuji si, že delší dojíždění, méně času spolu, více komplikací, ale mé uspokojení (partner nevím, je vždy rezervovaný a když to všechny přejde, začne být nadšený). V opačném případě snažší život po organizační stránce, jeho spokojenost, moje nespokojenost. :nevim: Nějak si nedokážeme postavit priority.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 00:27
@Lucie_Sx píše:
Jestli je to normální trasa bez kolon, tak 40 km = 40 minut, to se dá. Většina lidí, co dojíždí třeba do Prahy, jezdí přes hodinu, a to z ani ne velké dálky. Z jednoho konce Prahy na druhý taky hodina. To je celkem normální doba.Na druhou stranu, může to být zástupný problém, co když si myslíš, že přestěhováním se změní celkově tvoje nálada a i celý vztah? Protože to se nezmění. To zas tak na místě bydliště nezávisí.

Já mu rozumím v jedné věci - když není zbytí, nebo když člověk dojíždí za fakt velkejma částkama, že se mu vyplatí jet klidně dvě hodiny, tak ok. Ale jinak je to pro něj bezdůvodné stěhování se dál. A z jedné strany i jeho pohled chápu

Jinak co se týče toho - náš vztah mi přijde fajn, nepociťuji žádnou v něm krizi, a dokud jsem žila tam, co jsem žila, přišla jsem si i já v psychické pohodě. Teď mi přijde, že vztah mám skvělý, ale tak nějak hniju zaživa - chybí mi mé staré aktivity, snažím se to nahonit něčím jiným, ale bohužel, neuspokojivě.

• Nahlásit
  • Citovat
4677
26.11.19 00:31
@Anonymní píše:
Já mu rozumím v jedné věci - když není zbytí, nebo když člověk dojíždí za fakt velkejma částkama, že se mu vyplatí jet klidně dvě hodiny, tak ok. Ale jinak je to pro něj bezdůvodné stěhování se dál. A z jedné strany i jeho pohled chápuJinak co se týče toho - náš vztah mi přijde fajn, nepociťuji žádnou v něm krizi, a dokud jsem žila tam, co jsem žila, přišla jsem si i já v psychické pohodě. Teď mi přijde, že vztah mám skvělý, ale tak nějak hniju zaživa - chybí mi mé staré aktivity, snažím se to nahonit něčím jiným, ale bohužel, neuspokojivě.

Stejně si myslím, že problém bude jinde.
Máš to teď do starého bydliště 25 km? Tam můžeš jezdit denně. Co ti brání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 00:33
@Lucie_Sx píše:
Stejně si myslím, že problém bude jinde.
Máš to teď do starého bydliště 25 km? Tam můžeš jezdit denně. Co ti brání?

Možná ho jen nevidím. Nevím. Každopádně je pro mě dost komplikované po práci jet dalších 25 km a stihnout co jsem stihla dřív - divadlo, koncert, cvičení, procházku po mém oblíbeném parku. Neříkám, že to nejde, ale bohužel, většina se takto stihnout nedá. A představa, že si zde, v místě, kde to nemám ráda, pořídím děti, což už tuplem nebude jen tak, mi přijde děsivé.

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.19 00:39

A jak je tedy ta jeho trasa složitá? Jinak tedy docela dost kombinuješ a předjímáš. Je to jistě důležité, ale mám pocit, že zvažuješ jen ty. A pak se ti stejně nakonec může stát, že dobře není ani jedno. Vím co to je zapadákov a tohle dojíždění. Mně mnohem méně vadilo dojíždění, zato místo bylo skutečně tragické. A teď si představ, že jsme tam byli vázáni bytem na hypotéku. Ale já ani můj manžel nejsme plačky, tím neříkám, že vy ano. Takže jsme si sedli, dohodli se a byt prodali. Celá tahle anabaze nás vyšla docela draho, ale to co máme teď se nedá srovnat s tím co bylo. A to co pohodlí v zapadákově rozmetalo, bylo dítě, které se nedostalo do školky a jen by se to vršilo. Škola, kroužky a já jako věcné taxi. Ať se přítel dívá i po jiné práci. Není možné aby v dnešní době nenašel, pokud není analfabet a lempl. Jsem doma s malou a nabídky práce se mi jen hrnou a to nemám extra převratný obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 00:52
@Trojlístek píše:
A jak je tedy ta jeho trasa složitá? Jinak tedy docela dost kombinuješ a předjímáš. Je to jistě důležité, ale mám pocit, že zvažuješ jen ty. A pak se ti stejně nakonec může stát, že dobře není ani jedno. Vím co to je zapadákov a tohle dojíždění. Mně mnohem méně vadilo dojíždění, zato místo bylo skutečně tragické. A teď si představ, že jsme tam byli vázáni bytem na hypotéku. Ale já ani můj manžel nejsme plačky, tím neříkám, že vy ano. Takže jsme si sedli, dohodli se a byt prodali. Celá tahle anabaze nás vyšla docela draho, ale to co máme teď se nedá srovnat s tím co bylo. A to co pohodlí v zapadákově rozmetalo, bylo dítě, které se nedostalo do školky a jen by se to vršilo. Škola, kroužky a já jako věcné taxi. Ať se přítel dívá i po jiné práci. Není možné aby v dnešní době nenašel, pokud není analfabet a lempl. Jsem doma s malou a nabídky práce se mi jen hrnou a to nemám extra převratný obor.

No, to mi věř, že partner ja na toto expert :mrgreen:. Ten musí mít vždy všechny varianty naplánované a podchycené, i když samozřejmě víme, že člověk míní, život mění :D. U nás to taková tragedie není, o vesnici se nejedná, takže naštěstí tu nikdy tak moc nehrozí role matky, co nemůže nic jiného, než taxikařit. U vás vidím trochu výhodu, že jste chtěli pryč oba, u nás je to víceméně moje nespokojenost. Partner se velmi realizuje v práci, ta je pro něj zásadnější, než mít to blízko do divadla :mrgreen:. Ne, teď to trochu zlehčuji, ale samozřejmě, když pro něj stěhování není tak podstatné, nechce se mu tomu moc obětovat. Práci samozřejmě hledá i na tamtu stranu, bohužel, za dva roky nenašel nic adekvátní. Z advokátní kanceláře se dostal na právní oddělení do firmy, těch míst tolik není a je to velkej krok kupředu. Nechce se mu udělat krok zpět a vlézt zpět někam do v podstatě administrativy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 00:54
@Trojlístek píše:
A jak je tedy ta jeho trasa složitá?

Nijak závratně složitá není. Víceméně 40 minut, jak tu někdo psal. Jen se samozřejmě snažím vidět to i z jeho strany, ale bohužel, nevím, do jaké míry to půjde, a do jaké to chce on vidět zas z té mojí :nevim:-

• Nahlásit
  • Citovat
11605
26.11.19 00:57

My resime Praha versus Australie, co bych dala za 25km :lol: Co to misto, kde je nova prace? Neni lepsi, nez to stavajici? Nebo jsi 100% presvedcena, ze jinde nez v puvodnim meste to nepujde? Bydlite ve vlastnim nebo v najmu? Pokud jste v najmu a bez deti, muzete se klidne stehovat kazdy rok, nez najdete dobre misto :nevim: Ale ja treba vim, ze si zvykam minimalne ty 2 roky pri vetsi zmene. A koukejte do budoucna, jestli planujete deti, tak se vam ten zivotni styl taky zmeni a pravda je, ze „bita“ na tom budes prevazne ty, jestli zustanes doma…ale nevim, jestli tohle je faktor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 01:01
@beruska9 píše:
My resime Praha versus Australie, co bych dala za 25km :lol: Co to misto, kde je nova prace? Neni lepsi, nez to stavajici? Nebo jsi 100% presvedcena, ze jinde nez v puvodnim meste to nepujde? Bydlite ve vlastnim nebo v najmu? Pokud jste v najmu a bez deti, muzete se klidne stehovat kazdy rok, nez najdete dobre misto :nevim: Ale ja treba vim, ze si zvykam minimalne ty 2 roky pri vetsi zmene. A koukejte do budoucna, jestli planujete deti, tak se vam ten zivotni styl taky zmeni a pravda je, ze „bita“ na tom budes prevazne ty, jestli zustanes doma…ale nevim, jestli tohle je faktor

Paradoxně, když jsme se stěhovali do zahraničí, nebyl to takovej problém :mrgreen:. Vám držím palce v rozhodování :palec:. V místě nové práce není nic, pouze průmyslová zóna, a první trochu větší město je to naše. Bydlíme v bytě, který patří mým rodičům, takže co se změn týče, není to tak komplikované, dluhy ani nic jiného nás neváže. Já bych to zkusila, máš pravdu, dá se stěhovat klíďo každý rok, pro mě za mě. Partner taky změny nese hůř a na vše si zvyká déle.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama