Nedokážu do sebe dostat žádné normální jídlo

26
23.12.18 17:50

Nedokážu do sebe dostat žádné normální jídlo

Ahoj všem těhotným maminkám, jdu k vám pro radu. Jsem podruhé těhotná. Momentálně jsem na začátku dvanáctého týdne a již od začátku těhotenství mi bylo neskutečně zle - slabo, pocity na omdlení, neskutečné nevolnosti, šílená únava, zimnice, bolesti hlavy a nechutenství. To se tedy teď s dvanáctým týdnem trochu zmírnilo, ale pocity na zvracení a nechutenství mi stále přetrvávají. Problém je ten, že do sebe nedokážu dostat žádné normální jídlo jako je klasický chléb nebo rohlík s máslem a se šunkou, či s pomazánkou. Hned se mi začne zvedat žaludek. Nesnesu ani zeleninu.. Vůbec na to nemám chuť…
Jediné, co do sebe dokážu dostat je sladké, jogurty a ovoce. Tekutiny dokážu pít jen čaj nebo šťávu, či džus a mléko. Mléko tedy piji opravdu hodně. Oběd sním jakýkoliv, ale pak už během dne jím jen jogurty a k tomu holý rohlík, pak nějaké to zmíněné ovoce, pak nějaké sladké a pak zase jogurt. Pak třeba sušenky nějaké s mlékem a tak. Samozřejmě vím že takhlejíst je špatně, ale opravdu do sebe nic jiného nedokážu dostat. Přijde mi, že jsem ztratila veškerou chut k jídlu a že jim jen sporadicky… :( Beru tedy alespoň Femibion vitaminy, abych to nahradila alespoň tímto, ale i tak mám strach, když takto „prasácky“ jim. Jenže jak je mi stále zle, nedokážu prostě nic normálního pozřít. U prvního dítěte jsem mohla jist vše, takže tohle vůbec neznám. Můžete mi poradit co mám dělat, jestli jste to měla některá taky a zda se to postupem času samo upraví a dokážu zase vše normálně jist, či takhle budu jist celé těhotenství.. Mám z toho trochu vítr.. Moc děkuji za vaše zkušenosti a Rady…

Příspěvek upraven 23.12.18 v 17:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.12.18 17:53

Vždyť toho muzes sníst docela dost a zvládneš i normální oběd. Bud v klidu. V prvním těhotenství jsem měla težké nevolnosti az do sedmého měsíce, dokázala jsem sníst mandarinky, okurky, piškoty a občas pít kolu nebo vodu. Vse ostatní letělo ven. Časem te to přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
23.12.18 17:57

@Tichošlápek Děkuji moc za reakci. Ano, je toho docela dost, ale ne to, co bych měla jist, vitaminy a tak jako je dostatek zeleniny, bilkovin z masa a tak… Jim jen věci, které nemají moc co miminku dát. Proste se bojím toho jak se stravuji, není to dobře. U maleho jsem jedla hodně zeleniny a mohla jsem jist fakt cokoliv ale tady u tohohle těhotenství mě to vyloženě nutí jist jako prasátko a opravdu jsem z toho zoufala :( Tak to bylo myšleno…

Příspěvek upraven 23.12.18 v 17:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
23.12.18 17:57

taky si myslím, že jíš celkem dobře a máš to i dost rozmanité, když sníš oběd, ovoce a mléko tak je dobré stravy dost, a že se se dosytíš rohlíkama, to vůbec nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10702
23.12.18 17:58

@Biasiol na to ti asi nikdo neodpoví. Každá to má jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
548
23.12.18 17:59

@Biasiol U prvniho jsem měla šílené nechutenství a první trimestr jsem opravdu nebyla schopna snist nic. Jeden jogurt jsem jedla cele dopoledne s velkym sebezapřením a zhubla 5 kg, naštěstí se to postupne behem druheho trimestru upravilo.
Pikud můžeš jist aspoň něco, velkou hlavu si z toho nedělej. Hlavně nesmis hubnout a diky mlecnym vyrobkum mas dostatek bilkovin a ovoci cukry i vitaminy, takze žádný stres. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14955
23.12.18 18:03

Sníš toho dost, co já bych za to dala. U prvního sem pozřela akorát suchý rohlíky, citrony a colu. U druhého skoro nic, to už sem dostala nutridrinky abych nezhubla pod únosnou míru. Až tak v 15tt sem začla trochu jíst, aniž by mi bylo zle. Teď sem v 18tt a ještě nemám ani svoji původní váhu co sem měla před těhotenstvím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
23.12.18 18:12

Taky myslim, ze můžeš byt úplně v klidu… me ted u druhého bylo zle, ze do 12 tt jsem jedla jen ořechy a piškoty s colou, od 15 tt uz jsem jedla skoro všechno, u prvního zase jen tvrdý rohlík a mléko..vydrž, brzy bude lip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.18 18:19

Jez to, na co mas relativne chut a co v Tobe nevzbuzuje odpor. Tech potravin je celkem dost, co uvadis, tak se netrap..miminko si z Tebe vytahne vse potrebne. Ja byla na suchych rohlicich a fante, kterou jsem nikdy pred tim a pak ani potom nepila !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2013
23.12.18 18:22
@Biasiol píše:
Ahoj všem těhotným maminkám, jdu k vám pro radu. Jsem podruhé těhotná. Momentálně jsem na začátku dvanáctého týdne a již od začátku těhotenství mi bylo neskutečně zle - slabo, pocity na omdlení, neskutečné nevolnosti, šílená únava, zimnice, bolesti hlavy a nechutenství. To se tedy teď s dvanáctým týdnem trochu zmírnilo, ale pocity na zvracení a nechutenství mi stále přetrvávají. Problém je ten, že do sebe nedokážu dostat žádné normální jídlo jako je klasický chléb nebo rohlík s máslem a se šunkou, či s pomazánkou. Hned se mi začne zvedat žaludek. Nesnesu ani zeleninu.. Vůbec na to nemám chuť…
Jediné, co do sebe dokážu dostat je sladké, jogurty a ovoce. Tekutiny dokážu pít jen čaj nebo šťávu, či džus a mléko. Mléko tedy piji opravdu hodně. Oběd sním jakýkoliv, ale pak už během dne jím jen jogurty a k tomu holý rohlík, pak nějaké to zmíněné ovoce, pak nějaké sladké a pak zase jogurt. Pak třeba sušenky nějaké s mlékem a tak. Samozřejmě vím že takhlejíst je špatně, ale opravdu do sebe nic jiného nedokážu dostat. Přijde mi, že jsem ztratila veškerou chut k jídlu a že jim jen sporadicky… :( Beru tedy alespoň Femibion vitaminy, abych to nahradila alespoň tímto, ale i tak mám strach, když takto „prasácky“ jim. Jenže jak je mi stále zle, nedokážu prostě nic normálního pozřít. U prvního dítěte jsem mohla jist vše, takže tohle vůbec neznám. Můžete mi poradit co mám dělat, jestli jste to měla některá taky a zda se to postupem času samo upraví a dokážu zase vše normálně jist, či takhle budu jist celé těhotenství.. Mám z toho trochu vítr.. Moc děkuji za vaše zkušenosti a Rady…Příspěvek upraven 23.12.18 v 17:54

Tak to tělo ví co chce, nebran se tomu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
23.12.18 18:36

Ja v jednom svem tehotenstvi jsem od 8tt do 11tt byla schopna udrzet v zaludku pouze puding nebo meloun, oboji ledove. Nic vic jsem nebyla schopna ani citit. At zije pestra strava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1123
23.12.18 18:40

Nejpozději za šest měsíců to přejde. Jez, co můžeš. Pokud jsi byla dobře živená před těhotenstvím, mimco má z čeho brát, neboj. A pokud se to snad na něčem podepíše, bude to Tvoje pleť a Tvoje zuby. Miminko určitě trpět nedostatkem nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3032
23.12.18 19:54

Tak se mi zda, ze mas strach jen o tu zeleninu. Neboj, krom kysaneho zeli ted moc vitaminu nema. Mam overeno, ze femibion, okurky a cola na zdrave dite a matku staci. Ty jis jeste paradne. Cim min jsem jedla, tim zdraveji. Tvrde syry, to bylo moje hreseni, nam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.12.18 20:09

Jsem ve 12. tydnu a dneska jsem zvládla jednu mandarinku a trochu polívky. Oběd letěl. Buď ráda, že aspoň něco jíš.

• Nahlásit
  • Citovat
4220
24.12.18 00:03

@Biasiol
Já jsem v 10.tydnu a už měsíc žiji na rohlíkach, graham.tyckach, jablkách a Coca Cole. Co bych dala za to, kdybych zvládla jíst, co ty :lol: A to nejím ani žádný Femibion, protože mi bylo zle i z něj.
Je to moje druhé těhotenství, u syna jsem měla stejné a byl naprosto zdráv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama