Nedokážu se zbavit věcí, které nepotřebuji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaja555
Kecalka 135 příspěvků 20.01.19 11:24
Nedokážu se zbavit věcí, které nepotřebuji

Ahoj,

mate někdo podobný problém?

Máme doma spoustu věci, i nové, třeba nepoužité, ale je proste nedokážu dat pryč, ikdyz mi tady zabírají místo a díky tomu se tvoří i nepořádek, který mě hrozne irituje.

Proste si vždycky řeknu, ze třeba se mi to muže někdy hodit… a je to dal v tom šuplíku, ve skříni apod a stejně to nikdy nepoužiji :lol:

Budu rada za nějaké rady a tipy, jak si udelat doma pořádek od nepotřebných věci…

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rosary
Kecalka 131 příspěvků 20.01.19 11:31

My dostali zejména teď na vánoce tisíc blbostí, které jsme nechtěli nebo je prostě nemáme šanci využít, pokud na to máš místo, tak je někam ukliď a nech si je jako dárky pro někoho jinýho. Pokud o to zakopáváš jako my, tak jsme to vyřešili inzerátem na webu a něco málo už zmizelo :D.. ale pokud je nemáš kam dát, zakopáváš o to a stejně ti toho je líto i když to jsou voloviny, tak nevím no :D asi ti to tam zůstane…

Taka
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 20 inzerátů 20.01.19 11:39

Já prodávám :oops: Jednou za čas protřídím skříňě s oblečením, knížky a tak a hodím to na nějaký bazar. Do pár dní je vše pryč. Dávám pryč, co jsem víc jak rok nepoužila a vím, že už spíš nepoužiju - třeba u toho oblečení. Když jsme jeden rok nebyli na horách, nebudu vyhazovat oteplováky, žejo :mrgreen: Prostě s rozumem. Ale trička, co už nenosím, ale vím, že je třeba někdo unosí po doma, tak je na net prostě třeba za 100,– hodím. Jde o to udělat to poprvé. Pak už se na to budeš vyloženě těšit :kytka:

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 20.01.19 11:42

Domluvit se s někým, kdo s vyhazováním problém nemá. Vyhradit si na to nějaký volný den, kdy to projdete a vyházíte. (Ideálně co jde použít tak rozdat, nebo poslat na charitu, aby to člověku nebylo moc líto) Pak za odměnu zajdete někam na večeři či alkohol.

docela inspirativně o tom píše Marie Kondo https://www.knihydobrovsky.cz/…idu-88491349

Případně si na ten proces můžete člověka najmout.

V případě, že to bude ve vás vzbuzovat úzkost, kterou se vám nebude dařit překonávat, tak je potřeba vzít v úvahu že by mohlo jít o nějaká mírná stádia úzkostných poruch a bylo by fajn to pročistit v psychoterapii, aby to nevyústilo v nějaké krizi do plně rozvinuté obsedantní poruchy.

ggonzo
Povídálka 13 příspěvků 20.01.19 11:45

Něco nech na dárky pro ostatní, něco dej na bazárky a prodej a něco i vyhoď. Věřím, že je to těžké, ale uvidíš, že se ti pak ulehčí.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 1 inzerát 20.01.19 11:46

Já to naopak miluju, ten pocit protříděných skříní a volných polic :mrgreen: Naopak manžel je šílenej sběratel, ten si schová i blbej kus drátu, protože se jednou může na něco hodit :roll: Ale tak má to vzadu za barákem ve „svých“ prostorách, já tam pro klid duše nechodím a až vyčerpá úložnou kapacitu - jeho boj, ví, že na oči mi to nesmí :D Leda by mi k tomu rovnou přistavil na dvůr kontejner, to bych si na tom naopak zgustla :D

Uživatel je onlineMonchichik
Kelišová 6490 příspěvků 20.01.19 12:03

Musí to na mě padnout, pak vezmu pytel a jedu. Vyhodím i věci, které bych jindy nevyhodila :lol: . Nedávno jsem marodila a jak jsem nemohla nic moc dělat, tak jsem třídila a vyhazovala a vyhazovala. Zatím mi nic z toho nechybí a pravděpodobně ani chybět nebude :lol: .

kristyn.g
Závislačka 3007 příspěvků 20.01.19 12:03

Daruji do dobročinného bazaru… Krabice krámu vezmu a odvezu do útulku pro kočky kde dělají pravidelně bleší trh ve prospěch opuštěných koček … Taky mi je něčeho líto ale pak se mi moc uleví jak to prořídlo

Anais
Kelišová 5701 příspěvků 27 inzerátů 20.01.19 12:15

@kaja555 jednoduše, oblečení třídím pravidelně, pokud jsem ho neměla posledního půl roku na sobě, je mi malé / velké - vyhodím, nebo daruju dál. boty to samý.
Klukovi pravidelně probírám hračky, když už si z něčím nehraje, nebo se hračka neujala, prodám na bazárku. Máme dohodu, že za prodané hračky mu pak koupíme něco jiného. Takže teď jsem prodala pár hraček a přeje si za to lego … zbavila jsem se krámů a bude mít snad něco s čím si bude hrát.
Papíry probírám pravidelně, tak 1× za měsíc vytřídím takový ten sběrný šuplík a založím co je potřeba, zbytek vyhodím. ¨
Popravdě máme malý byt, takže se vyhazovat musí, jinak bychom se tu nevešli. Na jaře se chystám na sklep, tam se to taky musí probrat - staré knížky dám buď do nemocnice na čtení, nebo prostě poletí..
tím, že něco vyhodíš, neztrácíš, ale získáváš místo a prostor v bytě. :mavam:

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 7862 příspěvků 20.01.19 12:27
@Monchichik píše:
Musí to na mě padnout, pak vezmu pytel a jedu. Vyhodím i věci, které bych jindy nevyhodila :lol: . Nedávno jsem marodila a jak jsem nemohla nic moc dělat, tak jsem třídila a vyhazovala a vyhazovala. Zatím mi nic z toho nechybí a pravděpodobně ani chybět nebude :lol: .

Taky tak. Jak je ten spravny den, jedu jako masina :mrgreen:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 20.01.19 12:47

Byla jsem stejná. Ale snažím se s tím něco dělat. :palec: Před necelým rokem jsme se stěhovali a já si všechny ty krámy navozila do nového bytu, kde jsme ještě neměli nakoupené skříně, atd. Sklep přetékal, tak jsem se naštvala a většinu vyházela. :lol: Měla jsem schované adaptéry na kočárek, pláštěnky na kočár, sítě proti hmyzu. Bylo mi toho líto (děti minimálně rok už jsou bez kočáru) a jak se mi ulevilo :palec: To samé oblečení. Nedávno jsem odvezla 2 plné igelitky hezkého prádla, které jsem dobu nevzala na sebe (ze všech hromádek ve skříni pár kousků ze spodu) . Hračky a oblečení po dětech také vozím pryč ve velkém. Ještě před půl rokem jsem měla všechny hračky od novorozeněte narvané v posteli (děti jsou teď už školkové) a konečně je vše pryč. Z toho neskladuji nic. Drobnosti, jako přívěsky, kamínky, svíčky, různé cetky, bloky, co jsem za ty roky nashromáždila (nevěděla co s tím, a bylo mi líto vyhodit) jsem všechny vysypala do kontejneru. Ani jsem se radši nekoukala, co tam bylo a překvapivě mi za ten rok nic z toho nechybělo :lol: Musím říct, že je to skvělý pocit. :andel: Nesnáším přeplněné prostory.

a12
Vesmírná mluvilka 34503 příspěvků 20.01.19 12:50

Ja jsem na tom jako zakladatelka :oops:
Taky se mi vsechno jednou bude hodit ikdyz se mi to 10let nehodilo :mrgreen: nebo na to mam nejakou vzpominku tak to prece nevyhodim, ze jo :P
Ted mi pomalu odrusta druhy dite z miminkovsky veci, mam toho plnou tasku a je mi lito to vyhodit a i poslat dál :oops: další dite neplanujem, ale co kdyby nahodou :nevim: :mrgreen: :mrgreen:
Ale mam to připravený, ze to proberu, neco vyhodim, neco poslu dal, ale porad se k tomu moc nemam.. A je mi jasný, ze mi par pamatecnich kousku doma stejne zustane :mrgreen:

Aale příští víkend mame v planu poslat deti k babičkam a pustit se do velkyho trideni, tak jsem zvedava :mrgreen:

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3482 příspěvků 20.01.19 12:53

@kaja555 jo to znám, věci ještě s cenovkami nikdy nepoužité klidně 5let :zed: resim tak, že jsem zcela přehodnotila systém, jakým nakupuji. Nikdy už bych si nekoupila věc jen proto, že je levná, to jsem dřív hodně dělala. Teď jsem udělala velké třídění a co jsem víc jak 3 roky neměla na sobě, to letělo. Nové nenove. Dala jsem to do kontejneru charitě, protože mi to bylo příjemnější, než to vyloženě vyhodit. A nelituji :palec:

Paola21
Závislačka 3677 příspěvků 20.01.19 14:31

Mám to stejné, řeším to tak, že ty věci dám k našim. :lol:

ivisek85
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 20.01.19 16:08

Mám to podobně. Asi je to u nás dědičné, děda s babi maji garáž, sklepy plný zbytečností, který už nikdy nepoužijou. Já jednou ročně při vánočním úklidu nemilosrdně vyhodím věci, který vím, že už nikdy nosit nebudu. Hodně mi pomohly zelené kontejnery, vyhazovat do popelnice mi rvalo srdce :,( jestli věci pak někdo vyhodí, už nevím, já jsem přesvědčená, že někomu se hodily :D
Horší je to pak s např. s nádobím, koberečkama, záclonama a se všim možným…to končí ve sklepě, kdyby náhodou :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >