Nedokážu si představit s ním mít dítě

Anonymní
1.1.21 17:00

Nedokážu si představit s ním mít dítě

Jdu si sem pro radu od zkušených a starších. Letos v únoru mi bude sedmadvacet, mám dlouholetý vztah, který prošel asi klasickým vývojem. Začátek hezký, po dvou letech krize, pak rozchod a znovuchození. Poznali jsme se už v posledním ročníku na střední. Poslední rok vztahu je jako na houpačce, jsou nádherné momenty a potom chvilky, kdy si říkám, že toho člověka vlastně neznám. Vlastně si nejsem ani jistá, jestli mě miluje. Poslední dobou se cítím hodně osamělá. Jeden den by mi snesl modré z nebe a další den je bezcitný. Nedávno mě dokonce shodil před kolegy v práci (pracujeme ve stejné nadnárodní firmě), moji práci shodil a práci mladší kolegyně vychválil do nebes a řekl mi, že to bylo z naštvání na mě.
A teď přichází ten problém, celé roky jsem si přála velkolepou svatbu a teď se mi při té představě dělá trochu mdlo. Jenže třeba jsem jen náročná na partnery. Děsí mě, že bych si i na potencionálním partnerovi našla něco, co by mi vadilo. Nikdo není dokonalý.
Byly jste někdy v podobné situaci? Jak jste ji řešily? Nechci zahodit ty roky vztahu, partnera mám ráda, ale zároveň se trochu bojím, že se utrápím.
prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5316
1.1.21 17:03

Ideální čas na výměnu partnera. Jak si k tobě tohle dovolí, lepší to nebude. Jsi mladá, to dáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
1.1.21 17:04

Rozesla bych se s nim. Kdyz uz si vztahem nejsi jista pred svatbou a detmi, tak co asi prijde potom? Partner nemusi byt dokonaly, ale kdyz te shazuje pred ostatnimi, tak to neni dobry partner, s kterym ma smysl planovat budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
1.1.21 17:06

Mstivý chlap není nic dobrého a hlavně v zaměstnání. Vyměň jeho i práci. Bohužel i práci, protože ti udělá peklo. Nebo se nechej přeložit na jiné oddělení, kde nebude mít na tebe dosah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
1.1.21 17:09

Když si nejsi jistá už teď, tak to nejspíš lepší nebude. 27 ještě není tak strašný věk pro nový začátek, mě bylo ještě víc. To, že shodil tvou práci kvůli osobním sporům je teda hnus a velmi neprofesialni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
1.1.21 17:10

Protoze ho nemilujes, tak mas v tom hojek - jednou super a pak blby. Jestli on tebe ano, to si netroufnu hadat. Ten rozchod byl z tve strany? A to znovuchozeni inicioval kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
1.1.21 17:10

Můze to být klasická vztahová krize a může to být i volání intuice, že s tímhle chlapem dál jít nechceš. Asi si to musíš zodpovědět upřímně, už jste ten vztah lepili, zda v tom za situace bezdětno a svobodno chceš zůstávat (s vědomím, že se to nejspíš bude ještě zhoršovat) nebo zda zkusíš vybudovat něco nového a čistějšího s někým jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428
1.1.21 17:12

No spíš máš nejvyšší čas změnit partnera, pokud si nejsi jistá svatbou, tak to prostě není ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745

A i ten pocit, ze si nedokazes predstavit mit s nim dite, neni o nicem jinem nez o tom, ze ti vnitrni hlas rika, ze mas hledat jineho partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6225

Tak reseni jsou jen 2.
Bud zustanes s nim bezdetna a nastvana po zbytek zivota anebo si najdes nejakeho normalniho partnera. Normalniho, ktereho budes znat a nebude se chovat jako magor.

Pokud zapojis zdravy rozum a prestane te ovladat strach, kterej ti lze, tak reseni najdes velmi lehce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 17:28

Měla jsem pohodový vztah od 17ti let, který trval 7 let. Partner neměl žádné vážné chyby. Neměla jsem nikdy důvod ho opustit. Nicméně když mluvil o dětech, baráčku a plánoval společnou budoucnost, cítila jsem takovou divnou tíseň, nervozitu možná. Nakonec jsme se rozešli, protože jsem potkala svého současného manžela a až po rozchodu jsem si uvědomila, že jsme se k sobě vůbec nehodili a že jsem tolerovala věci, které mi vlastně vůbec nevyhovovaly, i když jiné by to třeba nevadilo.. Nepasovali jsme k sobě a ten pocit nervozity a tísně mi to dával najevo. Bylo to jako intuice, kterou jsem neposlouchala,.. To že se s ním netěšíš na svatbu a děti může být stejné.

• Citovat
  • Nahlásit
LD1
204
1.1.21 17:33

Mela jsem to podobne. Vztah od 18, par rozchodu a návratů, postupně přibývalo hádek a chování, které se mi nelíbilo… nikdy mě neuhodil, nebyl zly, ale občas nezájem, občas nějaká skryta výčitka, pocit, ze ať udělám cokoli, nebude spokojeny a moji investici do vztahu nevrací stejnou merou… postupně pocit, ze s nim hlavně nesmím otěhotnět, ze s nim nevidím to „napořád“… Zkrátím to, po jedné hádce přišlo rozhodnuti, ze dne na den jsem se stehovala pryč. Po 8 letech vztahu. Od rozchodu to je 4,5 roku, jsem vdana, mam syna… a hodně často děkuju někomu tam nahoru, ze jsem neotehotnela s byvalym. Vím, že by to bylo peklo…a ze už bych jen tak neodesla. Poslouchej svoji intuici 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
1.1.21 17:34

Tohle je znak, ze ti ten partner nevychovuje, uz ho nemilujes a chlap ktery te schazuje pred ostatnima by nemel byt budoucim otcem tvych deti. Ja bych se na tvem miste rozesla, jsi mlada, klidne bud chvilku sama a pal si najdi partnera ktery ti bude vychovovat. Hlavne se nesnaz zalepit rozpadly vztah ditetem, to je ta nejhorsi chyba, kterou zenska muze udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2094
1.1.21 17:35

Tak už jen podle toho nadpisu vcelku není co řešit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
1.1.21 17:43

Tak aby mě chlap schodil před kolegy jen proto, že byl na mě naštvaný to je hodno tak kluka na základce. Nedozrálý, mstivý puberťák. Jen tak se asi nezmění. Pryč od něj ať nejsi nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat