Hádáme se kvůli penězům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:00
Nedokážu to pochopit

Prosím o Váš nazor. Začínáme se hádat kvůli penězům. Jsme spolu 10 rok před rokem a půl když jsem zjistila že jsem těhotná vzala sem si úvěr na bydlení a zrekonstruovali dům. Nějaké peníze mi zůstaly. Přítel chtěl půjčit 20 tisíc aby si mohl doplatit a koupit 2 auto ( podle mě zbytečně) Ale tet k věci. Řekla jsem mu ať si peníze nechá a že zaplatí faktury které přijdou a dokoupi věci do koupelny. Faktury přišli a musela sem je zaplatit já a věci do koupelny také. Pořád mi cpe že se tady nadřel a těch 20 tisíc mu patří a je to ještě málo. Já mám měsíčně 8.000 řodičák splácím 4000(úvěr)+ 1400(voda+ internet) 2000(jídlo)+ 1000(pojištění a spoření) a věci pro malého taky nejsou zadarmo. Doplacim to že svých ušetřených peněz, ale taky nemám bezedného účet. On mi dává 2000 na jídlo + 1000 na splátky a platí elektriku 1400 a to má výplatu 24 000. Říkala jsem mu že po dobu co budu na rodičovské mi bude muset dávat víc, ale dělá že to neslyší. Nevím jestli by mi nebylo líp samé :think: :roll: :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 05.04.19 10:04

Ten dům je tvůj, je napsaný jen na tebe? A pracoval přítel na rekonstrukci domů?

Russet
Neúnavná pisatelka 15904 příspěvků 05.04.19 10:05
@Anonymní píše:
Prosím o Váš nazor. Začínáme se hádat kvůli penězům. Jsme spolu 10 rok před rokem a půl když jsem zjistila že jsem těhotná vzala sem si úvěr na bydlení a zrekonstruovali dům. Nějaké peníze mi zůstaly. Přítel chtěl půjčit 20 tisíc aby si mohl doplatit a koupit 2 auto ( podle mě zbytečně) Ale tet k věci. Řekla jsem mu ať si peníze nechá a že zaplatí faktury které přijdou a dokoupi věci do koupelny. Faktury přišli a musela sem je zaplatit já a věci do koupelny také. Pořád mi cpe že se tady nadřel a těch 20 tisíc mu patří a je to ještě málo. Já mám měsíčně 8.000 řodičák splácím 4000(úvěr)+ 1400(voda+ internet) 2000(jídlo)+ 1000(pojištění a spoření) a věci pro malého taky nejsou zadarmo. Doplacim to že svých ušetřených peněz, ale taky nemám bezedného účet. On mi dává 2000 na jídlo + 1000 na splátky a platí elektriku 1400 a to má výplatu 24 000. Říkala jsem mu že po dobu co budu na rodičovské mi bude muset dávat víc, ale dělá že to neslyší. Nevím jestli by mi nebylo líp samé :think: :roll: :roll:
Řekni mu to znovu. Ukaž, co platíš. Rodičák není na placení úvěru.
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:05

Tyjo, tak to jsem ráda že u nás to nejsou moje a jeho peníze, ale NAŠE peníze a platíme všechno společně. Prostě si dáme peníze dohromady a z toho platíme. :nevim:

lenka197917
Kecalka 150 příspěvků 05.04.19 10:06

no jeho přístup je tedy děsný, pokud má takový příjem. Dítě je společná věc a domácnost taky, měl by se podílet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 10:06

Ano dům je muj, ale nedělal to sám platila jsem i zedníky a pomáhala tam moje rodina.

anupati
Kelišová 6967 příspěvků 05.04.19 10:09

Co se týče čistě čísel, tak ano, alimenty a výživné by byly daleko víc, než 2.000,– na jídlo, když projí určitě víc jako chlap. A pak už máš jen 1.400,– elektriku a 1000,– na splátku…jediný, čím opravdu přispívá jsou 2.400,– /měsíčně a za to bydlí a má navaříno, uklizíno…jako luxus 8o :nevim: Jestli by ti bylo bez něj lépe obecně, to nedokážu posoudit…

Příspěvek upraven 05.04.19 v 10:12

Afrikana
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 05.04.19 10:11

Obligatni otazka - Resili jste pred miminem, jak to bude s penezi, az budes na rodicaku? 8)

Kokolina29
Kecalka 147 příspěvků 05.04.19 10:12

Souhlasím ze účet není bezedny. Domluvě se a pokud to nepůjde, prostě vám bude muset dávat alimenty, jako ten přístup hrozný, ale možná to tam již bylo a vy jste si toho nevšimla, protože s dítětem se jde víc na dřeň ve všem. A ještě vám tam projede vodu a vy ji zacalujete. Ještě by mohla pomoci poradna manželská, pokud by chtěl.

aknadar
Kecalka 398 příspěvků 05.04.19 10:12

Vůbec nechápu jak s takovými příjmy vůbec dokážete vyjít, třeba ta položka za jídlo se mi zdá neuvěřitelná :nevim: máš výhodu, že dům je tvůj, partner by měl na domácnost celkově dávat mnohem víc. Nač další auto? Za 20 tisíc? To bude jen další žrout peněz :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 14329 příspěvků 05.04.19 10:13

Tak buď to půjde po dobrém domluvou nebo holt alimenty a výživné na tebe. To ať si vybere sám. Osobně tohle nechapu, aspoň, ze dům je tvůj

jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 05.04.19 10:16
@Anonymní píše:
Ano dům je muj, ale nedělal to sám platila jsem i zedníky a pomáhala tam moje rodina.
Že to nedělal sám, tedy tam ale pracoval, že? To je těžké, vem si to obráceně. Nejste manželé, kdybys ho vyhodila, odejde s holým zadkem. Jako ano, peníze musí dávat na energie , jídlo a své dítě. A něco jakoby na nájem. Ale pokud by tedy měl dávat na nájem, je logické, že chce zohlednit kolik do TVÉHO domu investoval své práce. A zedník bere v průměru 300 kč na hodinu. Tak si to spočítej. Kdyby nedělal na tvém, mohl jít ve svém volnu zedničit k někomu na brigádu a pak by na to auto měl sám.
Lalelale
Závislačka 4475 příspěvků 05.04.19 10:19
@anupati píše:
Co se týče čistě čísel, tak ano, alimenty a výživné by byly daleko víc, než 2.000,– na jídlo, když projí určitě víc jako chlap. A pak už máš jen 1.400,– elektriku a 1000,– na splátku…jediný, čím opravdu přispívá jsou 2.400,– /měsíčně a za to bydlí a má navaříno, uklizíno…jako luxus 8o :nevim: Jestli by ti bylo bez něj lépe obecně, to nedokážu posoudit…Příspěvek upraven 05.04.19 v 10:12

Asi tak. Nemohla bych si takové vyžírky vážit

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 05.04.19 10:24

Takže on plati ani ne 5000kc měsíčně a zbytek ty z rodičáku jo? Co dělá s těma 20 000 co mu zbydou? Jako 2000 na jídlo to proji jenom on, možná ho este spíš zivis. Mého chlapa by hamba fackovala. Osobně bych ho kopla do zadku, platil by alimenty, platil by na tebe (jestli máte dítě mladší 2 let) a ještě by si musel platit bydlení a jídlo a sám se starat. By hned viděl že provoz domácnosti není zadarmo 8)

anupati
Kelišová 6967 příspěvků 05.04.19 10:26
@jindra.kytka píše: Že to nedělal sám, tedy tam ale pracoval, že? To je těžké, vem si to obráceně. Nejste manželé, kdybys ho vyhodila, odejde s holým zadkem. Jako ano, peníze musí dávat na energie , jídlo a své dítě. A něco jakoby na nájem. Ale pokud by tedy měl dávat na nájem, je logické, že chce zohlednit kolik do TVÉHO domu investoval své práce. A zedník bere v průměru 300 kč na hodinu. Tak si to spočítej. Kdyby nedělal na tvém, mohl jít ve svém volnu zedničit k někomu na brigádu a pak by na to auto měl sám.

Jelikož jsou spolu 10.rok…tak pokud hypoteticky pořád bydlí v tom samém domku zakladatelky, kde celou dobu platí 1.400,– na elektriku, ten jeho příspěvek na jídlo počítat nebudu…tak i za 300,– / hod by musel makat ještě hoooodně dlouho, aby si odpracoval 8 let bydlení v podstatě zadarmo. Rekonstrukce proběhla 1,5 roku zpět a ještě si za tu svou práci ponechal 20 tisíc jako bonus :think: Za mě ne… Nechat ženskou táhnout komplet vše z rodičáku, i na společné dítě, to je síla…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama