Nedokážu vyjít s penězi

Anonymní
25.6.15 23:20

Nedokážu vyjít s penězi

Ahoj, potřebuji poradit.
Pocházím z rodiny, které se mimořádně poštěstilo, ale stejně dopadla hrozně.
Když babička zemřela odkázala mému otci čtyři miliony, obrovský dům, dvě auta a hlavně svoje vzácné výtvory. A víte co? Všechno bylo do dvou let pryč…
Maminka začala utrácet a to tak že každý den si šla pro zlatý prstýnek nakupovala hadry atd. Táta pokud vím, strašně toužil procestovat celý svět což se mu podařilo no a výsledek? Táta žije v podnájmu (7 tis./měs.) s 12ti tisíci na měsíc a maminka začala gembleřit…
Jde o to, že naše babička na to těžce dřela a oni se k tomu zachovali víceméně bezohledně a utratili vše do roka. Vždy když si vzpomenu na babičku je mi jí líto a zároveň jsem ráda, že tohle neviděla. Nejhorší na tom je, že se to podepsalo i na mě. Též nedokážu vyjít s penězi. Sice nejsem žádný boháč ba naopak, ale mám tendenci vše utratit do té doby než mi v peněžence nezbude nic. Hodně velkou roli v tom hraje i přítel, který mě k tomuhle přístupu dostal. Když jsem ho poznala zval mě na luxusní večeře a prostě připadlo mi, že má miliony, ale neměl :) Když jsem ho poznala všimla jsem si, že vše c má musí ihned pryč. Nastala i doba kdy jsme na tom byli hodně špatně-já těhotná on bez práce, tak si šel přivydělat k mé matce. Pamutuju si, že ona neměla celou částku tak mu pro začátek dala asi jenom 500 kč a on si někam odběhl a přišel s nákupem, ze kterého mimochodem nic nezbylo. Hrozný na tom bylo, že nákup tvořil:dvoje nejdražší cigarety pár red bullů a bagety a nějaké sladkosti. Když se narodilo dítě, ke všemu jsme přistupovali dá se říct zodpovědně. Vycházela jsem s pěnězi jako nic, dítě mělo vše a my samozřejmě také. Musím také podotknout, že já a můj přítel máme dohromady asi 16 tisíc na měsíc. Nevím proč, ale teď sedím u PC v peněžence mám 500 kč a do jeho výplaty je ještě dvcet dní :?.Vážně mě překvapilo, jak se takhle dokážeme zachovat s myšlenkou, že to dopadne zle. Brala jsem 16.6 a dnes nemám nic. Včera jsem byla pro rychlou půjčku (tři tisíce) a dnes mám 500.Mám chuť skočit z mostu. Nevím co dělat. Na konci měsíce, těsně předtím si řeknu, že nebudu utrácet a v momentě když mám peníze v ruce se neovládnu a jdu nakupovat…Je mi z toho zle. Dítě má vše co potřebuje, ale nedokážu si představit to až bude chodit do školy a příjde s tím že něco potřebuje zaplatit a já na to nebudu mít. Budeme taky takhle čekat na další výplatu? Ani nevím kam ty peníze jdou. Kupujeme hračky, nové oblečení pro dítě a prostě větší část jde na dítě, jenže jde o to jakou rychlostí. Nemáme žádné úspory prostě nic.Co mám dělat? Jsem z toho zoufalá… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
25.6.15 23:28

Tak 16.000 fakt není moc na to, abyste neustále kupovali hračky a hadry. Jenže tohle si v palicích musíte srovnat vy dva, to za vás nikdo neudělá. Tady se ti může napsat cokoliv, kdejaká rada, na čem ušetřit, co nekupovat vůbec, jak vařit atd., ale všechno je to o tom, že si to vy uvědomíte. Jako půjčit si u šmejdů 3.000 a 2.500 uvalit za jeden den? Cos byla včera a dneska nakoupit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.6.15 23:29

"Kupujeme hračky, nové oblečení pro dítě a prostě větší část jde na dítě, jenže jde o to jakou rychlostí. "dítě nepotřebuje hromadu hraček a novejch hadrů. Nestrádáme, máme se slušně, ale dítěti hračky každý měsíc fakt nekupuju. Od vánoc jsem mu koupila lopatičky na písek zhruba za stovku a nedávno míč za osm pětek. Hračky dostávají k vánocům, narozeninám, za odměnu při mimořádných událostech (mimořádnou událostí však není výplatní termín rodičáku). Rozděl si peníze do čtyř obálek a budeš vědět, kolik můžeš ten který týden utratit.
Btw my teda taky cpece peníze do dítěte horem dolem, ale spíš ty peníze tečou do pořádných plenek, kvalitní stravy a takových věcí jako třeba autosedačka. Dítě to sice neocení, ale užitná hodnota je určitě vyšší než hrající nočník od fisher-price :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483

Co pro začátek nekupovat dítěti nutně nové oblečení, zvlášť pokud je malinké, nekupovat zbytečné hračky? Jinak těžko říct, nepíšeš, za co utrácíš. A proč utrácíš, když víš, že je to špatně? Máš nutkavou poruchu? Co zkusit rozdělit si peníze po týdnech? Nápadů a rad je plné e- mimino.

To s dědictvím je hustý, mělo to být pro tebe dostatečně odrazující…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100

Prostě šetřit, nevím, co bys čekala za rady… Pokud na to nemáte, tak kupovat pro mrňouse nový oblečení mi připadá jako šílená blbost… :nevim: Pokud pak řešís, že na dvacet dní ti zbyde jen 500… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.6.15 23:31
@RadkaCh píše:
Tak 16.000 fakt není moc na to, abyste neustále kupovali hračky a hadry. Jenže tohle si v palicích musíte srovnat vy dva, to za vás nikdo neudělá. Tady se ti může napsat cokoliv, kdejaká rada, na čem ušetřit, co nekupovat vůbec, jak vařit atd., ale všechno je to o tom, že si to vy uvědomíte. Jako půjčit si u šmejdů 3.000 a 2.500 uvalit za jeden den? Cos byla včera a dneska nakoupit?

to by mě taky zajímalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
25.6.15 23:32

Zakladatelko, vaše dítě potřebuje měsíčně oblečení a hračky za 16 tisíc? 8o
Nebo to blbě chápu? Za co jsi utratila 2500,– za jeden den (jestli můžu být tak smělá)? Jako nepíšu, že bych to taky nezvládla, jistě se dá za den utratit i víc. Ale to by musel být člověk asi v jiné situaci, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
@marrlinka píše:
to by mě taky zajímalo

Leda by to uvalila jako my v pondělí. Za odtah auta :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422

Tak vycházení s penězi je ‚umění‘, většinou navíc navic platí, že ma člověk pocit, že ma pořád málo. Chce to disciplínu a byt k sobě tvrdá a nekompromisní, zaveď si obalkovou metodu, po výplatě rozpočítej peníze na čtyři týdny (samozřejmě po zaplacení nájmu, služeb, telefonu, netu apod.). Zjistíš kolik máš na týden peněz, každý týden jedna obálka, do obchodu chod jen pro to, co potřebuješ a neber si s sebou kartu a vem si jen přibližně tu potřebnou částku, tak neutratíš, protože nebudeš mít za co. Dítě se určitě spokojí s jednou hračkou na měsíc a oblečení se dá pěkné sehnat z bazárku, pokud teď kupujete nové. No a přestaňte pít redbull a kouřit :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11740
25.6.15 23:34

Pis si kazdou castku, kterou kde nechas. Nekupuj pro dite nove obleceni, ale v outletu nebo bazarove. Podivej se do skrine kolik mas urcite uplne zbytecnejch hadru za ktere jste si mohli doprat treba dovcu u more. Ja osobne bych v tvem pripade ani nemohla usnout bohuzel :(. Nebo obalkuj rozloz penize na nezbytne dulezite veci a pokud ti nezbude na radovanky tak smula co jineho. Blby je, ze si to uvedomujes a nedokazes ukocirovat. My dost rozhazujem za zbytecnosti, ale vime kde mame hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.6.15 23:35

No za ty tři tisíce jsem byla dítěti pro jídlo pleny a hračky. Nečekám nějakou extra radu. Vím, že jde hlavně o moje přistupování…Trápí mě spíš myšlenka na to, jestli to takhle budu dělat dál… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
50114
25.6.15 23:38

Hračky.. Půjčovat si na hračky? Fakt? Kolik jsi za ty hračky včera dala? Kolik jsi dala za jídlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
25.6.15 23:39
@Anonymní píše:
No za ty tři tisíce jsem byla dítěti pro jídlo pleny a hračky. Nečekám nějakou extra radu. Vím, že jde hlavně o moje přistupování…Trápí mě spíš myšlenka na to, jestli to takhle budu dělat dál… :zed:

Další a další hračky? Kupuješ to takhle každý měsíc?
Zásadní věc je, že když už sis půjčila 3000,– a věděla jsi, že máte do výplaty ještě dvacet dní, tak jsi teda měla koupit plínky a zbytek schovat třeba na jídlo. Takhle bys mohla pro půjčku chodit co tři dny a kam to povede?
Navrhuji tu obálkovou metodu :palec:. Člověk hned ví, kam peníze tečou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11740
25.6.15 23:41

Nevim jak stare mas dite, ale udivuji me ty hracky. To jich potrebuje tolik a kazdy mesic?? My by jsme se 16ctkou prezili tak tejden a nase dite ( je to teda pul rocak ) ma max 30 hracek a je fakt usmevavy a v pohode :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.6.15 23:43

Neříkam, že vše utrácím jen za dítě, ale větší čáast ano. Hadříky kupuji třeba v f&f. Jsou tam nádherný oblečky pro miminka a já když nějaké vidím musím je koupit. Tenhle měsíc to bylo asi takhle: 2000 kč v drogérii za malou, za jídlo pro nás asi 4000 kč a zbytek za hadříky a hračky. Musím říct, že já si taky něco občas koupím. Musím také podotknout, že dva tisíce ze včrejší půjčky jsem dala příteli ten šel do hračkářství a nechal tam nejmíň 1500 kč. Já za ten litr šla koupit jídlo pleny a zbylo mi ještě 500 kč.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama