Nedokončená střední škola a práce

26.2.20 16:31

Nedokončená střední škola a práce

Dobrý den Ženy, zhruba před 5 lety jsem se dostala do špatné situace, kdy jsem byla na konci 2 ročníku střední školy. Zjistila jsem že jsem těhotná, a ještě k tomu rizikově, jelikož jsem se na ultrazvuku dozvěděla že čekám dítě nemocné z těžkými vadami a že nás čeká doslova peklo. To se také vyplnilo kvůli určené diagnóze jsem nemohla dokončit studium kvůli fyzické náročnosti oboru. Když se dcera narodila prakticky ihned spadla do bezvědomí pro respirační potíže, narodila se totiž bez ledviny jícnu, obratlů a později přišla další rána. Diagnóza těžká mentální retardace, autismus alergie na kde cosi a k tomu 12 operací bez kterých by nepřežila. Teď ji bylo 5 let půjde do školky a já bych chtěla nastoupit do práce. Půjde to s nedokončenou školou, i když jsem mladá nebojím se otevřít pusu a nejsem rozhodně žádný hlupák? Mé schopnosti jsou spíše hodny realitního makléře či jiného prodejce. jsem upovídaná, suverén a jdu si tvrdě za tím co chci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15133
26.2.20 16:35

Spis si udelej aspon nějaký kurz, ale záleží na tom zaměstnavateli jestli tě vezme bez vzdělání. Makléři apod mají aspoň maturitu :nevim: nebudeš to mít lehké, bez školy, praxe, s dítětem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
26.2.20 16:38

@Tereza13085 Školu sis mohla a nebo můžeš dodělat. Nemáš žádnou praxi, tak to bude těžký. Na makléře, bank. poradce a podobné zaměstnání, tam je maturita potřeba, také je potřeba ŽL. Určitě ses na nějaký pracovní portál podívala, ke každé nabídce jsou uvedené požadavky. Podle toho zjistíš, na jakou práci můžeš dosáhnout. Pošli pár životopisů, jdi na pohovory a brzo zjistíš, jak na tom jsi. Pokud dítě vychováváš sama a jsi závislá jen na školce, tak bude hodně těžký sehnat práci, kde ti vyjdou vstříc a ještě dostaneš slušně zaplaceno. Taková je realita. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
26.2.20 16:41

Ještě mě teda vrtá hlavou… Jak může dítě fungovat bez obratlů? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:44

@Kriss Tina kurz si udělám, nemyslím si že holky co školu dodělali by byli chytřejší nebo schopnější jen kvůli škole. Je to spíš o vrozené schopnosti jednat s lidmi, nebát se práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:45

@jasatko nemohla jsem si vzdělání doplnit. S dcerou jsem doma má 24 hodinový dohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:48

@jasatko na dceru nejsem sama, finančně nestrádám chci se dostat mezi lidi manžel poplatí dům jídlo a já měsíčně vyjdu se 30000,– zhruba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15133
26.2.20 16:49

@Tereza13085 já tě chápu, ale bohužel systém je nastavený tak, že nemáš papír, máš smůlu. Ta maturita je víceméně takový jediný ukazatel nějaké inteligence, cizí člověk na pohovoru nepozná co umíš, víš a za co stojíš, když máš prostě základku, tak to nepůsobí dobře a všude dají přednost tomu, kdo má aspoň nějaké vzdělání, i kdyby to byl vyucni list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
26.2.20 16:49

@Tereza13085 Když máš čas na utrácení, tak si můžeš doplnit vzdělání… Co to tu plácáš?

Pokud tohle není tvůj příspěvek z jiné diskuze, tak se hluboce omlouvám:
jen můj osobní průzkum :mrgreen: manžel si mysli ze moc utrácím, tedy zbytečně za značky :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:50

@Kriss Tina praxi mám 2 roky a v kdejaké Práci slibují zaučení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:52

@jasatko dceru mám stále u sebe, i při utrácení bohužel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15133
26.2.20 16:53

@Tereza13085 zaučit tě musí všude i kdybys měla VŠ :lol: a praxe v prváku a druháku ve škole se nepočítá. Něco najdeš, ale nedoufala bych že hned budeš makléř, spíš nekde prodávat (a opět záleží co a kde, i u prodavacky někdy chtěj aspoň nějaké vzdělání), pomáhat v kuchyni apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3313
26.2.20 16:53
@Tereza13085 píše:
Dobrý den Ženy, zhruba před 5 lety jsem se dostala do špatné situace, kdy jsem byla na konci 2 ročníku střední školy. Zjistila jsem že jsem těhotná, a ještě k tomu rizikově, jelikož jsem se na ultrazvuku dozvěděla že čekám dítě nemocné z těžkými vadami a že nás čeká doslova peklo. To se také vyplnilo kvůli určené diagnóze jsem nemohla dokončit studium kvůli fyzické náročnosti oboru. Když se dcera narodila prakticky ihned spadla do bezvědomí pro respirační potíže, narodila se totiž bez ledviny jícnu, obratlů a později přišla další rána. Diagnóza těžká mentální retardace, autismus alergie na kde cosi a k tomu 12 operací bez kterých by nepřežila. Teď ji bylo 5 let půjde do školky a já bych chtěla nastoupit do práce. Půjde to s nedokončenou školou, i když jsem mladá nebojím se otevřít pusu a nejsem rozhodně žádný hlupák? Mé schopnosti jsou spíše hodny realitního makléře či jiného prodejce. jsem upovídaná, suverén a jdu si tvrdě za tím co chci

S tvým sebevědomím doporučuji začít podnikat a stát se nějakým tím koučem, motivátorem k čemukoliv atd. Nebo začni prodávat pojištění a nebo navštiv ty firmy, co prodávají elektřinu a plyn. Ti taky berou všechno a na vzdělání určitě nekoukají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
26.2.20 16:55

@Tereza13085 Peníze za utrácení bych dala chůvě a ty můžeš dodělat školu. Takhle nevypadá to tvé jdu si tvrdě za svým…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
26.2.20 16:55

@Tereza13085 no kocko ja to vidim spis na misto nekde u pasu nez na maklere ci obchodaka. Bez ty maturity to nejspis nepujde, takze ja bych zacala u toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama