Nedomykavost aortalní chlopně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 12.10.14 22:23
Nedomykavost aortalni chlopne

Dobry vecer,

Chtela jsem se zeptat, zda nekdo nema zkusenost s nedomykavou aortalni chlopni (dysplastickou) v kombinaci s rozsirenou aortou. Nedomykavost je druheho stupne.

Konkretni nalez: dysplasticka aortalni chlopen s lehkou stenozou a insuficienci s vyraznejsi diletaci ascendentni aorty

Synovi je 22 mesicu, jde mi o vyvoj do budoucna.

Predem dekuji

E.

Reakce:
desire1
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 12.10.14 22:33

Tak já mám jen tu stenozu, nebo nejsem si jistá, že by něco dalšího. Od mala jsem chodila akorát každý rok na kontrolu na kardiologii, trochu omezená jsem byla v TV. Jako nějaký delší běh, vytrvalostní sport a neměla bych přecházet nachlazení. Od 18ti let už jsem sledovaná nebyla, prý jakmile tělo přestane růst, nemělo by se to měnit. A jinak s tím sportem…už pomalu 6 let pravidelně sportuji, těhotenství bez komplikací, nic se za celou dobu nezměnilo. Musela jsem si znovu kardiologa najít právě kvůli těhotenství, takže proto vím, že se za ty roky u mě nic nezměnilo.

MV313
Kecalka 323 příspěvků 12.10.14 22:57

Mam nedomykavost taky druheho stupne.. Nezhorsuje se a vicemene me neomezuje.. Jen nemuzu dlouho rychle bezet :)
Drzim palce! :hug: Vetsinou se nezhorsuje a 2.stupen je v poho.

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 12.10.14 23:21

Moc dekuji za odpovedi. Jsem rada, ze nemate problemy.

Trochu me posledni navsteva zaskocila, nejak jsem porad doufala, ze se to zlepsi, pry spis ne. Na kontroly chodime po pul roce. Kvuli te aorte asi zrejme maly nebude moct hrat micove hr, aby nedostal ranu do hrudnicku.

S tim prechazenim nemoci, nevim jak se mam chovat k takovym tem beznym, co neomezuji jako je treba ryma. Maly ma ted huste bile nudle, sem tam mu striknu do nosu morskou sul proti zanetum a to je vsechno, jeste neposedi, tak nehrozi, ze by odpocival. Mel ted tri dny vzdycky vecer zvysenou teplotu, ale zase jsem s tim nic moc nedelala. :nevim: Se zlutou nebo zelenou rymou je to jasny, to bych dosla k doktorce pro antibiotika.

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 08.09.17 08:13
stenoza, nedomykavost aorty u miminka v brisku

Dobry den..jsem ve 22 tt a i kdyz vsechny testy vc. screeningu byly v poradku(riziko DS 1:30300 v utery na druhem Uz nasli vadu srdicka.
stenoza na aort. v kombinaci s regurgitaci(ne­domykavost).sir­si acendentni aorta.
normalni funkce i velikost leve komory
leva ledvina se nedari zobrazit, prava bpn
Mm naplnen.

mate nekdo zkusenosti u miminka v brisku s takovym nalezem?!?Dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.17 07:31

@MV313 ahoj,mám ve zprávě z února z ECHA napsáno následující. ta regurgitace je asi ta nedomykavost. Ale dr. rikal vše ok, na kontrolu žádnou nemam.ted jsem narazila ve skříni na kopii zprávy, tak si to hledám. ta stopova je prý nevýznamná. resi se ty regurgitace nějak?

Lily007
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.11.17 13:36

Zdravím. Mam nedomykavost srdeční chlopne a diky tomu arytmii. Těžkou skoliozu páteře. Chci se zeptat zda některa ktera to ma stejne musela někdy na operaci? Je ni 26 zjistili mi to diky operaci páteře. Jediny co mi řekli že nemam dělat vrcholove sporty jinak nic. Minuly rok jsem byla na kardiu a vše v pořádku. Někdy se mi stava že mi srdce začne rychle bit a je mi horko. M na to prášky ale beru je jenom když me to hodne tluce a nejde to umirnit. Chci se zeptat zda pijete kafe atd.? Me ho nedoporučovala. Jsem často unavena. Diky za všechny zkusenosti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >