Nedonošeňátka - probíhající 36. tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 17:47
Nedonosenatka - probihajici 36. tt

Mam dceru narozenou v 35+3, byla na podpore dychani, opakovane na sviceni kvuli zloutence a mela sondu na krmeni. Z nemocnice jsme odchazeli po 11 dnech a kojila jsem. Ted nam bylo 6 tydnu a ceka nas kontrola v rizikove poradne. Chtela bych se zeptat, co takova kontrola obnasi? A celkove, nekoho, kdo na tom je/byl podobne, co nas ceka? Mala je porad kontrolovana kvuli hodnotam na zloutenku a taky je chudokrevna. Mate nekdo zkusenosti? Snad to bude v poradku. Taky by me zajimalo, jak se predcasne deti posuzuji, pokud by dite melo past konicky ve 3 mesicich, bude to posunute o ten mesic. Jak je to s tim korigovanym vekem? Budu moc rada za vsechny zkusenosti, jak na tom vasi deti byli a jak na tom jsou ted.

Přečtěte si článek: Předčasně narozené děti a kdy doženou vývoj?

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16198 příspěvků 03.09.19 17:57

Věk korigují myslím že do roka určitě tedy u syna, pak se to srovnalo a dohnal všechno

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 17:57

Ted si to po sobe ctu, moc se omlouvam za chyby 8o, napsala jsem to jako idiot 8o, *odchazely, vase deti byly

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:03

My odcházely v pořádku po 11 dnech. Žloutenku měla taky, jinak ok. A korigovaný věk brali všichni. Měli jsme navíc jednu dávku hexy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:13

A co to znamena v praxi ten korigovany vek, prosim?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:17
@Anonymní píše:
A co to znamena v praxi ten korigovany vek, prosim?
Že ho počítají od data, kdy se měli narodit. Že dítěti je třeba 5 měsíců, ale korigovaný je 4 měsíce.
Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 03.09.19 19:18

V rizikové poradně si miminko prohlédnou, poslechnou, zváží, vzhledem k chudokrevnosti mohou dělat i krevní testy, poptají se tě, jak se miminku daří, vyzkoušejí jak miminko reaguje, případně mohou doporučit návštěvu u jiných specialistů, pokud by se jim něco nezdálo. Pozor bych si dala na tu chudokrevnost. Dcera měla nízký hemoglobin (železo) a i když to neměla kleslé nějak moc, tak kvůli tomu měla zástavy dechu a musela dostat dvě transfuze. Takže monitor dechu je nutností. Biologický věk, se počítá od data, kdy se dítě skutečně narodilo a korigovaný věk se počítá od data, kdy byl odhadován původní termín porodu, tedy kdy se miminko mělo původně narodit.
Týden jsi už měla celkem pěkný, dnes se v hodně porodnicích bere dítě za donošené od ukončeného 36tt, pokud je vše v pořádku.
Takže u tvého mimča by oproti donošeným dětem zas takové rozdíly ve vývinu ani být nemusely.
Já mám dítko narozené ve 26+1tt, v nemocnici jsme byly 87dní, deset týdnů na dechové podpoře. Z rizikovky nás vyřadili ve dvou letech. Dvakrát do roka ještě máme kontrolu na neurologii (vše v pořádku, jen pro jistotu), na očním (kvůli šilhání, pravděpodobně nesouvisí s nedonošeností), na kardiologii jednou ročně (kvůli drobné dírce). Jinak běžné kontroly u pediatra. Očkování jsme měli dle korigovaného věku a ani u jednoho neměla žádnou reakci.
Vy zřejmě tolik kontrol mít nebudete a z rizikovky budete vyřazeni mnohem, mnohem dříve, protože máš mimčo jen lehce nedonošené. Tudíž si myslím, že budete brzy fungovat, jako normálně donošení. Vše samozřejmě záleží na stavu miminka. Držím palce.

Váš příspěvek
Reklama