Nedonošenátko 26týden, máte někdo zkušenost?

138
7.11.19 21:52

Nedonošenátko 26týden. Máte někdo zkušenost?

AHoj maminky. Jdu se k vám vyzpovídat a pro uklidnění. 4.11. nečekaně porodila moje sestřička akutním císařským řezem pro odtok plodové vody a velkému zánětu teprve ve 26 týdnu těhotenství. Narodila se jí holčička Isabelka.. Je tak strašně maličká a všude hadičky.. :( Já sama jsem rodila předčasně, ale rozhodně né tak moc. (34tt) A vůbec nevím jak s tím pracovat, jak sestru podpořit, že to Isabelka všechno zvládne. Dostala plasmu a krev, má dýchací přístroj a a dalších x hadiček. Sestra měla komplikovaný císař. Doktor říkal že to bylo o fous. Že jim tam málem… :( byla do včerejška na jipce. Dnes už na 6ti nedělí. Už se cítí líp, ale má pořád větší bolesti. Isabelka je momentálně stabilizovaná. Je maminka, co také rodila takhle moc brzo a vše dobře dopadlo a miminko nemá žádné následky? A maminka také ne? Skrze ten nárořný císař s rozsáhlým zánětem?.. Mám o obě hrozný strach. :( Děkuju za povzbuzení.. nevím kde jinde se vyzpovídat nebo vypsat. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93
7.11.19 21:57

Zkušenost nemám, ale pro povzbuzení doporučuji číst https://www.nedoklubko.cz/.
Moc držím palečky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
7.11.19 22:00

Kamaradcin chlapecek je uz ve skolce, nasledky zadne, energie ma na rozdavani a nikdo by to do nej nerekl. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
7.11.19 22:01

Zachránili ji a dostává se jí té nejlepší péče. Udělalo se maximum pro dobro miminka i mamicky. Teď ukáže čas. Můžete jen doufat a nedávat tolik na sobě znát obavy. Drzim Vám palce. Necti diskuse některé mají špatný konec pak člověk víc stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
7.11.19 22:16

Nedávej ji na jevu obavu, ve všem ji podporuj, a buď v těžkých časech při ní. To teď tvá,,sestřička" potřebuje ze všeho nejvíce :).
Nedávno tu byl článeček, jak jedna malá bojovnička též bojovala a podle všeho by měla být v pořádku (jsou jí 1,5 let). https://www.emimino.cz/…-instagramu/ tady je a v článku je i instagram - můžeš se ji třeba i zeptat, jak spolu bojovaly :) :)
Nejsem lékařka, ale doufám, že se mohu i tak zeptat. Jak je na tom holčička teď, měla krvácení do mozku? Pomocí čeho dýchá, musela být zaintubovana - pochopila jsem to správně?
Ps: piš nám sem prosím vývoj, jak se malá vyvíjí, jak se daří maminečce a její dcerénce. Budu sem načuhovat a držet pěstičky oboum.
A ty buď při ségře, stůj při ní v těžkých okamžicích, budou to potřebovat :) :). PŘEJU TI MNOHO SIL, URČITĚ TO VŠICHNI ZVLÁDNETE :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
7.11.19 22:20

Ahoj, sledovala jsem tuhle maminku, koukni. Moc drzim sestre a male palce, at jsou obe v poradku! https://www.emimino.cz/…ziti-273300/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2999
7.11.19 22:39

Mám kamarádku, která porodila svou dceru v 5 měsíci, mela 660g. Ted ji budou dva roky. Ze začátku mela zažívací potize, ale jinak se ma čile k svetu. Nebuď litostiva, to nedělá dobře v žádné situaci. Držím palce, at jste všichni v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
7.11.19 23:23

@tumpach Podorbnosti moc netuším, sestra je na tom zle a mě doktoři nic moc neřekli. Nejsem rodič :( Jen vím že jí dávali plasmu a krev a že momentálně je stabilizovaná. Ségra ani neví kolik malá váží. Včera jí tepr přivezli z jipky na normální pokoj po těžkém císaři se zánětem. Prý zítra ráno při vizitě vše zjistí. Ted už jí nikdo nic neřekl. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
7.11.19 23:28

Děkuju moc za povzbuzení. Trochu se mi ulevilo. Zítra snad budu vědět ttrochu víc. Isabelka je zázrak sám o sobě. Ségra se o mimi snažila 4 roky a nic. A najednou jako zázrakem otěhotněla. Zjistila to až ve tretim mesici. Jelikoz nemela nikdy pravidelnou menstruaci.. a ted prostě tohle … :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 23:55

Já tvoji sestře a miminku moc držím palce. Po přečtení se mi vratily vzpomínky a ty pocity, co jistě tvoje sestra prožívá.

Moje dítě, růstová retardace, 1600g, 35 tt. Imunita v háji, nikdy nechtěl jíst, takže je malý drobný a pohybově jako slon v porcelánu(ale to muze být po mě), celkově mi přijde málo energický, chybí mu taková ta jiskra. Miluju ho jaký je, jen popisují jaký je.

• Citovat
  • Nahlásit
634
8.11.19 00:06

Já dvojčata v 34tt a oba v pohodě.. byli v inkubatoru, jeden měl syndrom dechové tísně.. doktoři strasili a nakonec jsou oba v naprostém pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
8.11.19 00:50

Znám chlapce narozeného ve 26 tt a dnes mu je 17 let a chodí na učiliště SŠ. Teda na maturitu neměl, prý kvůli tomu, že je předčasné narozený a jeho kapacita nestíhá tolik učiva, dle znalců, ale bude výuceny. Hlavně že je jinak zdravý. Držím palce, to zvládne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20867
8.11.19 06:26

Kamarádky holčička se narodila v 28.tt. Vyživována jen do 24.tt. Malá měla 600 g. Měla nějaké zdravotní problémy ale dnes je ji 9 let a je to zdravá chytrá holka. :palec:

Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
8.11.19 09:25

Ahoj, držím palce, holčičky jsou odolnější, tady je odkaz na deníček, s autorkou deníčku jsem ležela pár dní na rizikovém u Apolináře. https://www.emimino.cz/…arilo-10956/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
8.11.19 17:52

Je to v háji :ˇ( masivní krvácení do mozku.. nejvyšší stupeň ….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat