Nedonošené miminko s minimálním kontaktem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 18:51

Nedonošené miminko s minimálním kontaktem

Zdravím, narodilo se nám miminko o něco dříve (35+6) s porodní váhou 2490g. Jsme zdraví, všechno v pořádku, ale ze začátku byl moc unavený na to, aby jedl sám z prsa, takže má sondičku. Nemůžu být s ním, protože není místo na pokoji, kde by mohl být se mnou. Chodím za ním jen na kojení a kolikrát mě sestry nenechají ani odrihnout, protože je tam spousta maminek a běží to jak na běžícím pásu. Psychika je na tom hodně špatně a tak se ptám jestli měl někdo podobnou zkušenost a nemohl by mě nějak podpořit. Už tu jsme týden, pijeme z prsa sami, ale myslím si, že kdyby jsme byli doma nebo by byl alespoň se mnou na tom pokoji pijeme už plnou dávku (vypije jen půlku dávky a pak dokrmujeme). Nevím jestli risknout a podepsat reverz a nebo zkusit jestli by nás přijímuli jinde v nemocnici, kde bych mohla být s ním na pokoji. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1239
19.5.22 18:58

Ja mam syna nar. v 35tt. Kojen nebyl vubec, od hned v inkubatoru a nesahla jsem na nej. Nesmela jsem, nepustili me k nemu. Bylo to strasny a prvnich par let byl extremne nekontaktni-vylozene blizkost mu vadila, dotyk, objeti. Nemazlil se, nedaval pusy…hodne na nem bylo znat ze prisel o ty prvni vzacne momenty. Byla jsem z toho strasne spatna. Ted (7let) je super, prijde se rad potulit-ale musi chtit on-nicmene porad je to vlastni uzavrena osobnost. Ma poruchu pozornosti,sympt.adhd a podle psychologu na to ma ten zpackany porod a nasledna separace veliky vliv.

Kdybych mohla vratit cas tak podepisuju revers a jdu do jine nemocnice. U syna byl totiz spatne jen pristup sestricek a moje nevedomost. Zdravotne na tom blbe nebyl abych na nej nesmela sahnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25163
19.5.22 18:59

Promin, vy oba pijete z prsu sami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
19.5.22 19:03
@jahuhudka píše:

Ježíš, tohle je komentář, to jí opravdu pomůže :roll:
Tak používá mateřský plurál, bože, si zvykni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14682
19.5.22 19:03

No já nevím - já mám dceru narozenou 26+0, má skoro 10 let, poprvé jsem ji držela po víc jak měsíci a kontaktní je moc - to spíš já ne..Ale mám to i s donošeným synem :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25163
19.5.22 19:08
@Cucajz píše:
Ježíš, tohle je komentář, to jí opravdu pomůže :roll:
Tak používá mateřský plurál, bože, si zvykni :nevim:

Je mi tolik, ze už si nezvyknu no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1987
19.5.22 19:08

Ahoj :) dcera 35+5 s vahou 1990g
Rodila jsem ve čtvrtek (rok 2020) a teprve v neděli jsem ji poprvé viděla a až v úterý šla ke mě na pokoj. Kojit se podařilo až měla 3 týdny.. dřív neměla sílu. Byla kojena od 3-4 týdnu do 16 měsíců :D
Pouštěli nás po 12 dnech od narození.. měla sondu a vůbec nechtěla pít… po asi 8 dnech jsem ji dala lahvičku (stříkačku prostě nechtěla a nepila) a krásně začala papat a nabírat :) celou dávku mi dala až s lahvičkou … když měla stříkačku tak vypila fakt málo… většinou byla sonda :?
Pokud bych viděla, že mě nechcou dat k dceři … zkusila bych jinou nemocnici… osobně bych měla strach jít domu na reverz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8684
19.5.22 19:09

No nechápu že se od svého dítěte necháš vyhodit…sondu už nemá? Či jak dokrmujes? Jestli přibírá, podepsala bych revers.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10

Mám syna narozeného 30+2. První dva týdny ani nebyl kojený, pak pokusy o kojení. Bohužel tyhle nedonošené děti měly skoro všechny problémy s kojením. Chce to čas, moje zkušenost je, že to nejde uspěchat. Měly to tak i ostatní maminky, se kterými jsem byla na oddělení. I když jsem měla mléka nadbytek, tak si to prostě nevytáhl. U těchto nedonošených dětí ani nedoporučovali kojit moc dlouho, že je to moc vyčerpá. I přes těžký začátek života a minimální kontakt byl nakonec plně kojený, jen to trvalo… Určitě vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239

@jahuhudka bytostne nenavidim tuhle “materskou” rec ale ted si slapni na paty. Zkus si jen trochu predstavit sebe na miste zakladatelky-cerstve po porodu, asi ne nic moc porod, nervy, hormony, strach, nemoznost kojeni, psychicky dopad nemocnice, strach o dite, sebe ze nevim co bude dal a potrebuju podporit…a dostane zbytecnej hejt kterej ji klidne rozhodi klid na cely vecer. Stresuje pak dite, to breci, ona taky…
Fakt tvl premejslejs nez to pismenko zmacknes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
19.5.22 19:11

Dcera byla taky nedonošená a přesně to, co popisuje Khalesi - ADHD, nekontaktní, mizerný oční kontakt. S přibývajícími roky se to lepší, ale docela by mě zajímala nějaká studie následků pobytu v inkubátoru na psychiku dětí, kdyby to sem někdo hodil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
19.5.22 19:24

Hezký večer, syn je narozený ve 34tt a první týden jsem ho neměla v náručí vůbec, měl syndrom dechové tísně, maximálně jsem ho mohla pohladit v inkubátoru. Po týdnu poprvé v náručí, ale jen jednou denně na pokus o kojení a zase odpočívat do inkubátoru. Desátý den konečně šel do postýlky a další den ke mě na pokoj, sondu měl 18 dní, kojení moc nešlo, byl pořád slabý, takže potom láhev a odtud do dvou dnů pil svojí dávku a mohli jsme domů. Trvalo to skoro tři týdny, ale jsem ráda za všechnu tu péči, které se mu dostalo. Kontaktní je teď dost, rád se tulí, oční kontakt vyhledává. Co mu teda zůstalo je, že je nejraději jen v plence a nic na sobě, jako v tom inkubátoru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
19.5.22 19:32
@Khalesi píše:
Ja mam syna nar. v 35tt. Kojen nebyl vubec, od hned v inkubatoru a nesahla jsem na nej. Nesmela jsem, nepustili me k nemu. Bylo to strasny a prvnich par let byl extremne nekontaktni-vylozene blizkost mu vadila, dotyk, objeti. Nemazlil se, nedaval pusy…hodne na nem bylo znat ze prisel o ty prvni vzacne momenty. Byla jsem z toho strasne spatna. Ted (7let) je super, prijde se rad potulit-ale musi chtit on-nicmene porad je to vlastni uzavrena osobnost. Ma poruchu pozornosti,sympt.adhd a podle psychologu na to ma ten zpackany porod a nasledna separace veliky vliv.Kdybych mohla vratit cas tak podepisuju revers a jdu do jine nemocnice. U syna byl totiz spatne jen pristup sestricek a moje nevedomost. Zdravotne na tom blbe nebyl abych na nej nesmela sahnout.

jen bych chtěla povzbudit, mé dítě bylo od malinka nekontaktní, pamatuji, jak třeba od roka se drápal z náruče ven jak jen mohl, doteky nerad. A byl narozen normálně, proběhlo hned přiložení, kojené miminko… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
19.5.22 19:54
@jahuhudka píše:

Jak konkrétně prosím matce čerstvě po porodu nedonošeného miminka, které má problém s výživou, pomohl tvůj komentář? Trocha empatie by ti neškodila. Pochopení se může člověk naučit v každém věku, to nevadí, že jsi stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
19.5.22 20:16

Mám dvojčata narozená 25+4. K dětem jsem chodila už od 3. dne po narození. Děti měly sondičku, MM jsem měla fakt málo. Klokánkovala jsem od toho 3. dne každý den oba dva kromě dnů, kdy byl někdo nemocný a nesměla jsem ho dostat k sobě.
Děti byly na kontakt zvyklé, problém s tím nebyl.

Zakladatelko, reverz bych nepodepisovala, stejně Tě s malým z nemocnice nepustí. Za nás byla potřebná určitá váha (tu má malý splněnou), miminko muselo být schopné se samo najíst (a bylo jedno, jestli z prsa nebo z lahvičky) a muselo mít v pořádku termoregulaci.

Určitě vás pustí brzy domů, když už sám jí.

Můžeš být aspoň přes den na tom oddělení, co malý leží, nebo tam fakt chodíš jen na to kojení a jinak musíš být mimo tu místnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat