Jsem po konizaci a rekonizaci podruhé těhotná a mám strach

Anonymní
9.1.14 03:18

nedonosene,konizace,rekonizace,tehu a strach

Maminky, omlouvam se, zatim si preji byt anonymni, dnes jsem zjistila tehotenstvi, neplanovane. prosim neptejte se mbe proc se nechranime, chranime, prvniho syna mame pres antiko, ted jsme jednou nemohli najit kondom, tak jsem vyhledala kdy jsem mela ovoluci, a ta byla tyden pred stykem, teda mela…prvniho syna mam narozeneho 35tyden.od 28.tydne jsem lezela s kratkym cipkem, syn je uz skolkovy. v listopadu 2012 jsem byla na konizaci, v lednu 2013 na rekonizaci. a ted tu sedim naprosto vydesena, mam sny o nedonosenym miminku, mam strach, ze se nebudu moci postart o syna, nebo, ze ho Neuvidim vubec, kdYz budu muset do nemocnice, mate nekdo zkusenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8151
9.1.14 06:59

Já po dvou konizacích měla problém že se mi při porodech čípek neotevíral, ta jizva po operaci prostě držela nějak na pevno, dr. říkal že je to tou konizací. Tak bych se toho tolik nebála, konizace mám za sebou těhotenství po konizaci taky dvě a u obou nezpůsobily prodělané zákroky žádné komplikace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
9.1.14 07:18

Ja mam po jedne konizaci, ale zato trochu rozsahlejsi a od 18tt lezim. 14 dni jsem byla v nemocnici a ted doma, muzu jen na wc a do sprchy. ale vzdy zalezi na rozsahu konizace, zkus se zeptat sveho gynekologa, ten muj me na tento prubeh tehu pripravoval od zacatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
9.1.14 08:04

Ahoj zakladatelko, to je mi moc líto :-(
Nemám zkušenosti s konizací a těhotenstvím. Mám zkušenost jen s tím, že jsem od 24tt ležela (jen na WC, do sprchy, ke stolu k jídlu) v nemocnici a doma zůstal dvouletej syn. V nemocnici jsem pobyla celkem 5 měsíců, dcera narozená ve 32tt. Syn byl nejdřív u prarodičů, pak si vzal manžel neplacený volno dva měsíce a byl s ním on, když propustili domů miminko, tak to zase převzala babička, já jsem kvůli marození z nemocnice dorazila až později. Bylo to náročný pro všechny, ALE neboj - na nikom z nás to nenechalo nijak dramatický následky, syn si jen pamatoval, že chodil do nemocnice za maminkou. Pak jsem ještě ležela v nemocnici 2,5 měsíce, když už bylo synovi přes 3 roky, a taky to přešel naprosto v klidu.
Hůř to určitě poneseš ty než on, neboj.

Vím, že tě nedokážu uklidnit nějakou pozitivní zkušeností s konizací, ale zkusím tě nasměrovat jinak:
a) to, že to jednou nedopadlo dobře, nemusí vůbec znamenat, že se ten scénář buude opakovat - to ti potvrdí každej doktor
b) miminko už čekáte a předpokládám, že na potrat jít nechceš, takže prostě to přijmi, že si teď projdete rizikovějším těhotenstvím, ale zvládnete to a není konec světa
c) teď spoustu síly ztrácíš těma obavama a strachem a „co když“ - furt se jen motáš na místě. Zkus si říct, že ty síly teď všechny sebereš, zvedneš hlavu a půjdeš „to řešit“, takže se jakoby pomyslně nadechni, „vyhlaš válku“ všem iracionálním obavám a bubákům a pěkně plnou parou vpřed:

1. sbal si tašku do nemocnice - co můžeš, tam už naskládej, co nemůžeš, napiš na papírek a nech v tej tašce napsaný… známe, jaká to bejvá rychlovka, když ti řeknou „my si vás tu necháme“, nezapomeň na čtení a poslouchání ;)
  1. obeznam s tím problémem svý blízký, který by vám mohli pomoct (moc moc si přeju, abys měla kolem sebe nějakou babičku nebo chlapa nebo sestru, švagrovou nebo aspoň kamarádku, která se „obětuje“) - zkuste vymyslet „bojovej plán“, jak to uděláte se synkem: klidně půjde na nějakou dobu do jinýho města, ze školky jde odhlásit, tam to určitě pochopí
  1. jak to máš v práci, chodíš někam?
  1. miminko se fakt NEmusí narodit znova nedonošený, neboj, neplaš - nepřivolávej si to, domů stejně půjdete až v termínu porodu a to určitě stihnete všechno pro miminko připravit, dokoupit, vyprat, uklidit - to je to nejmenší, mimi přespí i v košíku na prádlo v krajním případě
  1. pokus se bejt maximálně v klidu a povznést se nad tím - určitě to všichni zvládnete, posilní vás to, přečkáte prostě horší životní období, ale pak to bude zase dobrý
  1. když bys fakt skončila v nemocnici, tak hlavně neřeš, JAK je postaráno o synka, co má na sobě a co jedl a kdy co dělá atd. - akorát tě to vysílí, on to přežije a bude o něj postaráno maximálně dobře, neplač před ním, nepřenášej stresy - on by z toho byl akrotát tak zmatenej a nešťastnej, že ti nemůže pomoct.

V drtivý většině řešíme hrozný malichernosti, který se dokážou vyřešit samy. A věř, že děti vydrží víc, než si myslíme - většinou víc trpí ta máma v nemocnici než to dítě doma. A hlavně: nic netrvá věčně a přejde to.

Moc držím palce!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
9.1.14 08:15

Ahoj, mám po konizaci už dávno, ale při prvním těhotenství jsem měla též krátký čípek, nízko placentu a rodila 35+4, nevím, jak u vás, ale malá měla 3kila přesně a 49cm, chodila jsem tedy až do 9. měsíce do práce a snažila jsem se na to nemyslet. tak mi to neděsilo ani při druhém těhotenství, nicméně strach, že porodím předčasně, nebyl na místě, syn 40+3, 4,3 a 58cm. :-)obě těhotenství nemusí být stejná. A ty se rozhoduješ, zda si dítě nechat? A co manžel? Určitě to zvládneš a jednou rozhodně litovat nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4841
9.1.14 08:56

Ahoj, tak ja mam opravdu po rozsahle konizaci / od zacatku tehu cipek od 1.2 ted ve 21 tt dokonce 2.4 cm. nechapu jak je to tak pohyblive. Nikdo ti nezaruci, ze prave ty budes ta stastna a komplikace nebudou. A stejne tak opacne muzes byt vic v klidu nez zena bez konizace.. Ja mam od zacatku vysoce rizikove tehu a jenom vice mene lezim a striham metr…
taky jsem si kladla otazku, kdy mit pak druhe dite, pokud musim dodrzovat klidovy rezim.. Pokud mas uz dite ve skolce je to dobry, tam si odpocines.. zaprahnout zbytek rodiny na dobu urcitou / pokud mas moznost a melo by to byt v pohode… kazdopadne drzim pesti at ti to dobre dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
9.1.14 09:12

Ahoj, ja jsem po konizaci v zari 2010, otehotnela jsem v listopadu 2012. Od 26tt me doktorka strasila predcasnym porodem. Vlastne mi rekla, ze do ctyr tydnu rodim. Jeste ten den jsem skoncila v praci a doma jsem jen lezela. Ve 30tt jsem skoncila v nemocnici, kde mi zastavovali porod. Psychika udelala sve. Nastesti jsem neporodila, ale od te doby jsem mela mekky cipek cca 1 cm a nalevku, nalehlou hlavicku. V tomhle stavu jsem vydrzela az do 34 tydne. To jsem se poprve vydala ven. Jela jsem na oslavu narozenin, tam me cely den bolelo v zadech, v noci mi praskla voda a dcera se narodila za 3,5 hodiny od prijezdu do porodnice. Byla jsem 34+4, dcela m :hug: ela 1870g a 40 cm. Apgar 9-9-10. Byla naprosto ok a za dva tydny nas s vahou 2050 pustili domu. Na kontrole u me dr. mi rekla, ze dalsi dite ne driv jak za dva roky a stejne mam zase pocitat s predcasnym porodem. :( Stresujeme to uz ted, takze te chapu a preju hodne hodne stesti, at tehotenstvi vydrzi co nejdele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
9.1.14 09:19

@Rampepurna to napsala moc pěkně a vystižně :palec:
Sice nejsem po konizaci, ale v těhotenstvi z dcerou jsem ležela od 15tt do 36tt, jen do sprchy a na WC. Tvrdnuti břichy, kapačky, zkracený čipek… nakonec se narodila v terminu ( předtim potrat ve 21 tt a 23 tt)
Dalšího těhotenstvi jsem se strašně bala, ze stejných duvodu jako ty, že se nepostaram o dceru a budu muset do nemocnice… Nyni jsem ve 34 tt, tak snad nejrizikovější obdobi mám za sebou. Do nem. jsem nemusela, mám šetřici režim, (čipek se zkracoval min než v předchozim těhu)ale jsem doma a o dceru se postaram v ramci možnosti. Sice nemohla jsem ji vodit do školky ( vodily babičky) a na prochazky, ale hlavně, že jsem doma.Jo a malá necele 4 roky spostu věci chape, že ji nemužu zvedat, ohybat se atd… tak mi i hodně pomaha a mluvi o tom.
:srdce:
Chtěla jsem hlavně napsat, že i přes moji velké obavy zatim to probiha lip než jsem si to představovala ve svých scenařich. Opravdu dopředu nemůžeš odhadnout jak se bude těhu vyvijet, tak je lepší zbytečně se nestresovat. Spiš vymyslet plan jak to nejlepe zvladnout kdyby jsi opravdu musela jen ležet. Držim palečky at vše dopadne co možna nejlepe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama