Reklama

Nedoočkovaná Hexa, jak se školkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 13:45
Nedoockovana Hexa, jak se školkou?

Řešila jste některá z vas něco podobného? Syn nemá doockovanou Hexu a v září by měl nastoupit do školky. Doockovat už nestihame. Doktorka sama neví, co dělat, že se jí to ještě nestalo. Zatím se ani nevyjádřila, jestli mi potvrdí přihlášku. Pak říkala, že mu udělá testy na protilatky, ale už mi nebyla schopná říct, co udělá, když protilatky mít nebude.
Najdu tu někoho, kdo to řešil? Co můžu od celé této situace čekat? Hrozí něco školce, když syna přijme? Můžou vůbec takové dítě vzít?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Salorka
Závislačka 4191 příspěvků 6 inzerátů 25.02.17 13:47
@Anonymní píše: Řešila jste některá z vas něco podobného? Syn nemá doockovanou Hexu a v září by měl nastoupit do školky. Doockovat už nestihame. Doktorka sama neví, co dělat, že se jí to ještě nestalo. Zatím se ani nevyjádřila, jestli mi potvrdí přihlášku. Pak říkala, že mu udělá testy na protilatky, ale už mi nebyla schopná říct, co udělá, když protilatky mít nebude.
Najdu tu někoho, kdo to řešil? Co můžu od celé této situace čekat? Hrozí něco školce, když syna přijme? Můžou vůbec takové dítě vzít?

A proč nestihnete doočkovat, když je únor a má jít od září?

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 25.02.17 13:49
@Salorka píše:
A proč nestihnete doočkovat, když je únor a má jít od září?

také mne zajimá :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 13:52

@Salorka @Andrea.Tom protože má být naockovana nejpozději do 3 let. Později se už očkovat nemá.

fia80
Závislačka 2965 příspěvků 25.02.17 13:57

Já jsem myslela, že se Hexa očkuje i v 5 letech.

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 25.02.17 14:00
@Anonymní píše:
@Salorka @Andrea.Tom protože má být naockovana nejpozději do 3 let. Později se už očkovat nemá.

Tak asi záleží proč se nestihla naočkovat, kdy byla podána poslední základní dávka a jaký by byl event. rozdíl mezi základní dávkou a boostrem. A jestli bys mu stihla dát např. hexu ve 3 letech a 2 měsících, tak to snad tak nevadí, ne? Ale napsala bych dr. Petrášovi, ten ti poradí.

Já očkuju hexacimou, tam je podle výrobce strop 2 roky a neřeším teda, jestli to bude +- pár týdnů navíc.
@fia80 přeočkovává se pouze proti 3 ze 6 nemocí.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 25.02.17 14:01

U nás (Holandsko) se poslední hexa dává ve 4 letech. Takhle je to i v rozpisu očkování. Takže bych ji úplně normálně doočkovala.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 25.02.17 14:05

Tak jsem se ještě podívala, opravdu ve 4 letech, ale jen 4 nemoci (bez hepatitidy a haemophilu), očkujeme Infanrix

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 25.02.17 14:08

Zrovna jsem se koukala ještě do poradny k Petrášovi, a ten tam píše jedné mamince, že do tří let klasickou hexu a pak booster ve formě: Infanrix+Imavax Polio+Engerix (přičemž očkování se složkou Hib proti hemofilovým nákazám se doplňovat nemusí, neboť základní dvě dávky zajistí ochranu dostatečně).

U nás se dá do čtyř let věku očkovat Pediacelem, jenže nevím, jestli je dostupný

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 14:31

Není očkovaný, protože se to nestihlo. Poslední dávku dostal před 2 lety a od té doby nebyl tak dlouho zdravý. Teď je třeba zdravý, ale před 2 týdny dobral atb, takže měsíc bez očkování. Takže čekáme a nevěřím, že to stihneme - dostal by MMR. Zdravý je jen v létě a to naše doktorka neočkuje, ať máme aspoň léto v klidu.
Nejraději bych, aby se to obešlo už bez toho, ale do školky ho dostat chci, proto to řeším. Každé očkování je u něj velký problém. Hází ho to zpátky - po 3. dávce Hexy se měsíc nesmál, měl horečku přes 40 a tak podobně.
@Ha-ni to jsou 3 různé injekce? To časově nezvládneme.
Už před rokem jsem mu chtěla nechat doočkovat Prevenar a není kdy.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 25.02.17 14:38

Co to je za blbost neočkovat v létě? Však v létě je z celého roku nejméně nemocí, tak je jasné, že děti jsou zdravější.. Aby mi doktorka řekla, že mi nebude v létě očkvat, tak hledám jinou… Teď v zimě byl malý ai 5× nemocný i nyní je.. To bychom nikdy neočkovali ;) No je to i na tobě, jak si dupneš..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 14:55

@Andrea.Tom kdybych chtěla, tak ho v létě naockuje, ale tím jaké měl reakce, ho nechává vzdy aspoň chvíli v klidu. Loni třeba celý cerven kaslal, červenec prozvracel - 3 týdny se dostával že střevní chřipky, kterou jsme my ostatní měli 1 den, tak mu dala v srpnu pokoj s tim, že ho píchne poslední týden prázdnin a to měl zápal plic a od té doby opět nebylo kdy. Podobně to táhneme už 2 roky.
Teď je zdravý (ale stejně ho nebude očkovat, protože má rýmu a je po atb a čekáme neštovice).

HankaHK
Závislačka 4397 příspěvků 54 inzerátů 25.02.17 15:06

No asi takhle pokud není naočkovaný schématem dle zákona tak by ti pediatr neměl dát potvrzení a školka by ho neměla přijmout pokud není předškolák.
Jinak je divné, že během 2 let dítě nebylo ani pár týdnů zdravé tak, aby se dalo doočkovat. To už bych hledala chybu v imunitě, či někde jinde, není normální, aby batole bylo nemocné každý měsíc, navíc když ani nechodí denně do kolektivu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 15:12

@HankaHK a i když to nešlo že zdravotních důvodů? Dá se to tak kvalifikovat, že to je že zdravotních důvodů?

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 25.02.17 15:33

Tak takhle nonstop nemocné dítě bych do školky snad ani nedávala…to se ti vůbec nevyplatí chodit do práce, budeš stále na OČR…no nevím, no…
Obecní MŠ ti ho vezme jen v případě, že je to povinný předškolák nebo MUDr potvrdí kontraindikaci :nevim: Jinak bohužel…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama