Nedoplatek 9000,- za plyn, ČEZ po zaplacení snížil zálohy?

23.1.20 17:40

Nedoplatek 9000,- za plyn, ČEZ po zaplacení snížil zálohy?

Zdravím všechny! Mám takový problém nebo spíše dotaz. Bydlíme od srpna 2019 v celkem velkém 3+1. Byt je přes známé, takže cenově se nám to velmi vyplatilo. Máme zde elektrický bojler, dvoje plynová kamna, průtokový ohřívač vody a plynovou troubu. Za elektřinu jsme měli nedoplatek něco málo přes 3 tisíce, takže ČEZ nám automaticky zvýšil zálohy, což dává smysl. Za plyn mi ale dnes přišel nedoplatek 9000! Jelikož se jedná o 5 měsíců, tak mi to přijde celkem dost, nicméně zálohy jsme měli celkem nízké. Topili jsme ale jen, když jsme byli doma, a to většinou jen jedněmi kamny.
No, nedá se nic dělat, už jsme to zaplatili. Co ale nechápu je, že ČEZ nám snížil zálohy plynu na 220 Kč! Nemělo by to být spíše naopak? Bohužel této problematice moc nerozumíme, tak bych se chtěla zeptat na váš názor. Mockrát díky, Vendy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1787
23.1.20 17:44

Zkusila bych tam zavolat… přijde mi to divné, aby při nedoplatku ještě snížili zálohu…
Mamka doplacena do 1000,– a zvedli ji zálohu.. taky u čezu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57759
23.1.20 17:45

@wendulina92 no tak máš nějaký vyúčtování ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10668
23.1.20 17:45
@wendulina92 píše:
Zdravím všechny! Mám takový problém nebo spíše dotaz. Bydlíme od srpna 2019 v celkem velkém 3+1. Byt je přes známé, takže cenově se nám to velmi vyplatilo. Máme zde elektrický bojler, dvoje plynová kamna, průtokový ohřívač vody a plynovou troubu. Za elektřinu jsme měli nedoplatek něco málo přes 3 tisíce, takže ČEZ nám automaticky zvýšil zálohy, což dává smysl. Za plyn mi ale dnes přišel nedoplatek 9000! Jelikož se jedná o 5 měsíců, tak mi to přijde celkem dost, nicméně zálohy jsme měli celkem nízké. Topili jsme ale jen, když jsme byli doma, a to většinou jen jedněmi kamny.
No, nedá se nic dělat, už jsme to zaplatili. Co ale nechápu je, že ČEZ nám snížil zálohy plynu na 220 Kč! Nemělo by to být spíše naopak? Bohužel této problematice moc nerozumíme, tak bych se chtěla zeptat na váš názor. Mockrát díky, Vendy :)

Ano, běžně zvedají zálohy tak, aby to pokrylo zhruba stejnou spotřebu, jaká byla v minulém období. Jestli vám to nevyhovuje, tak si domluvte jiné nastavení zaloh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
23.1.20 17:46

Mělo by to být určitě obrácene když se tolik doplácí vždy zvednou zálohy. Nechej si to přepočítat mohli se i splést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
23.1.20 17:49

A to je problem to zmenit? Asi se stala chyba. Mi po vyuctovani vzdy snizi a ja si to behem vteriny zvednu zase zpet, zadny problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
23.1.20 17:56

My teď měli ve vyúčtování vracení a přesto nám zálohu zvýšili :) taky nechápu, ale platím, mám raději přeplatek než nedoplatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.20 17:58

Děkuji, předpokládám, že to tedy bude chyba na jejich straně. Už se tam marně snažím dovolat celé odpoledne, tak jsem se mezitím chtěla tímto způsobem ujistit :D
Zálohu si určitě zase zvýším v té jejich aplikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7486
23.1.20 18:00

@wendulina92 si muzete nastavit jakou zalohu chcete. Nastavte tak, abyste nedoplaceli a je to. Jinak ke zbytku mate vyuctovani, tak se nejde vyjadrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9619
23.1.20 18:04

V průměrném bytu, kde se plynem topí a vaří, by se ty zálohy na plyn měly pohybovat tak okolo 1700Kč až 2000Kč měsíčně. Možná nedoplatek sedí a u zálohy se někdo upsal o nulu? :nevim: Jak vysoké ty zálohy byly před tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.20 18:06

Je možné, že se někdo upsal, zvýšení na 2200 by asi sedělo. Platili jsme 1200 zálohu, takže celkem málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29580
23.1.20 18:09

@wendulina92 to je málo. Každopádně bych změnila dodavatele. MND je momentálně snad nejlevnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9619
23.1.20 18:12

Aha a máš v tom vyúčování napsanou i tu spotřebu? Moc to asi nesedí, jestli je to vyúčtování za pět měsíců, tak to dělá za každej měsíc 1800Kč nedoplatek a plus ta záloha 1200Kč, museli by jste každej měsíc platit 3000kč :nevim: to je v malém bytě asi blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27805
23.1.20 18:15
@Tarinka píše:
Aha a máš v tom vyúčování napsanou i tu spotřebu? Moc to asi nesedí, jestli je to vyúčtování za pět měsíců, tak to dělá za každej měsíc 1800Kč nedoplatek a plus ta záloha 1200Kč, museli by jste každej měsíc platit 3000kč :nevim: to je v malém bytě asi blbost

Tak to může být tím, že je to půlrok, kdy se v podstatě topí. Přes teplé měsíce si člověk předplácí topnou sezonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9619
23.1.20 18:18
@vokishka píše:
Tak to může být tím, že je to půlrok, kdy se v podstatě topí. Přes teplé měsíce si člověk předplácí topnou sezonu.

to je taky pravda, ale zas v srpnu a září moc netopíš, tak by to nemělo být tak znát :think: chtělo by to vidět to vyúčtování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat