Reklama

Nedoplatek na elektřině, mám nárok ho po matce vymáhat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 18:50
Nedoplatek na elektřině, mám nárok ho po matce vymáhat?

Ahoj, mám dotaz.
Měla jsem 1/3 chaty, matčina 1/3 a bratrovi 1/3 se prodala v exekuční dražbě. Na té chatě jsem přes rok nebyla, rozhodla jsem se tu 1/3 prodat, ale byl problém. Moje matka. Moje matka tam bydlela, elektřina byla psaná na mě. Po tom co se odstěhovala mi přišel nedoplatek (od srpna do února) 20 tis, matka mi odmítá cokoliv dát. Ještě studuji a do toho pracují abych se uživila, protože matka mi nepřispěje ani korunu na jídlo.
Mám nárok to po ní nějak vymáhat?
Předem moc děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4677 příspěvků 16.05.18 18:55
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz.
Měla jsem 1/3 chaty, matčina 1/3 a bratrovi 1/3 se prodala v exekuční dražbě. Na té chatě jsem přes rok nebyla, rozhodla jsem se tu 1/3 prodat, ale byl problém. Moje matka. Moje matka tam bydlela, elektřina byla psaná na mě. Po tom co se odstěhovala mi přišel nedoplatek (od srpna do února) 20 tis, matka mi odmítá cokoliv dát. Ještě studuji a do toho pracují abych se uživila, protože matka mi nepřispěje ani korunu na jídlo.

Tak jestli ještě studuješ tak máš nárok na výživné od matky, i otce, kolik ti je? Proč je elektřina psaná na tebe? Ty jsi nevěděla že tam bydlí?

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20556 příspěvků 1 inzerát 16.05.18 18:57

Myslíš že někdo kdo přišel o něco v exekuci ti bude něco platit? Vymáhat to můžeš, ale pochybuju, že něco dostaneš, jen budeš ještě platit další výlohy.

Monchichik
Závislačka 4717 příspěvků 16.05.18 18:59

Máš nárok na výživné, to bys vymáhat měla. Jinak jestli byla elektřina psaná na tebe, máš asi smůlu. To tě nenapadlo tu elektřinu přepsat na ní, když si tam nebydlela? Musela si vědět, že nedoplatky půjdou za tebou :think:.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 16.05.18 19:01
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz.

Ti, co ty třetiny koupili, se o chatu nestarají? Tu elektriku okamžitě odhlaš a nech si stanovit splátkový kalendář tak, abys neměla exekuci. Matku dej k soudu, ať ti platí výživné a otce zrovna tak. Oni se s tebou taky nepářou. Za tu elektriku od ní nikdy nic nedostaneš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 19:04

@arinecka
Mám, táta výživné platí, matka ne, má 14 exekucí, inv. Důchod pracuje na černo, a když jsem ji napsala že bych potřebovala nějakou korunu tak ji mám dát k soudu prý, což nevím jestli by mi něco vyměřili, má živ. Minimum.
Elektřina byla psaná na mě protože matka má už ČEZu dluh, a slibovala mi že mi to zaplatí. Věděla, dovolila jsem ji tam bydlet, ale netušila jsem že celou zimu bude topit přímotopy a že vznikne takový dluh :(

Monchichik
Závislačka 4717 příspěvků 16.05.18 19:06

No tak bych to aspoň zkusila, výživné ti patří. No a co by netopila vším možným, když věděla, že to platit nebude? Nezlob se na mě, ale ty víš o 14 exekucích, nedá ti ani korunu na výživném a ty jí věříš, že bude platit elektriku? Doufám, že už si jí tam nechala odpojit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 19:09

@Kobliha51
Elektřina už je odhlášena, splátky mám domluvené, na 5 tis měsíčně což je sice dost pro mě ale musím to nějak zvládnout. Elektřinu jsem přepsat na ni nemohla, měla u distributora elektřiny dluh a když jsem chtěla odběr elektřiny zrušit tam mě citově vydírala, že pokud ji odpojim, že tam „chcípne“ Že ji budu mít na svědomí. Tak jsem ji nezrušila no, vím je to moje chyba ????

arinecka
Závislačka 4677 příspěvků 16.05.18 19:09
@Anonymní píše:
@arinecka
Mám, táta výživné platí, matka ne, má 14 exekucí, inv. Důchod pracuje na černo, a když jsem ji napsala že bych potřebovala nějakou korunu tak ji mám dát k soudu prý, což nevím jestli by mi něco vyměřili, má živ. Minimum.
Elektřina byla psaná na mě protože matka má už ČEZu dluh, a slibovala mi že mi to zaplatí. Věděla, dovolila jsem ji tam bydlet, ale netušila jsem že celou zimu bude topit přímotopy a že vznikne takový dluh :(

Aha, tak to bude asi problém :? Být tebou tak jí k tomu soudu ale dám, máš na to nárok, ona se k tobě nechová jako matka tak bych na ní ohledy taky nebrala. Jen ti dělá dluhy a je jí fuk z čeho budeš žít.

Monchichik
Závislačka 4717 příspěvků 16.05.18 19:12
@Anonymní píše:
@Kobliha51
Elektřina už je odhlášena, splátky mám domluvené, na 5 tis měsíčně což je sice dost pro mě ale musím to nějak zvládnout. Elektřinu jsem přepsat na ni nemohla, měla u distributora elektřiny dluh a když jsem chtěla odběr elektřiny zrušit tam mě citově vydírala, že pokud ji odpojim, že tam „chcípne“ Že ji budu mít na svědomí. Tak jsem ji nezrušila no, vím je to moje chyba ????

Ano, je to tvoje chyba. Už z toho si mohla poznat, že ti nedá ani korunu. V chatě nejsou třeba obyčejná kamna na dřevo? A takhle tě může vydírat donekonečna.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 16.05.18 19:16
@Anonymní píše:
@arinecka
Elektřina byla psaná na mě protože matka má už ČEZu dluh, a slibovala mi že mi to zaplatí. Věděla, dovolila jsem ji tam bydlet, ale netušila jsem že celou zimu bude topit přímotopy a že vznikne takový dluh :(

No je to poučení. Hlavně zdraví fyzické i psychické - to ti slouží. Z toho se vymotáš. Hlavně si nemyslí, že když je to matka, může tě úplně zničit. Slušně, ale s odstupem, to bude nejlepší přístup k ní. Nenech se už nikdy od ní vydírat. Bohužel jí tu mámu musíš dělat ty a to je velmi smutné.

Uživatel je onlinelalaláček
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.05.18 19:23

Tak výživné je pokud vím přednostní pohledávka, takže bys možná i něco dostala…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.18 19:58
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz.

Byla jsem v obdobné situaci s tím rozdílem, že jsem nestudovala, ale byla na rodičovské. Po té, co jsem matku poslala do háje, zhádala jsem se s ní, vynadal jí i můj, jinak klidný, muž, tak část dluhu uhradila. Vymáhat není jak.

Russet
Extra třída :D 11045 příspěvků 16.05.18 20:13
@Anonymní píše:
@Kobliha51
Elektřina už je odhlášena, splátky mám domluvené, na 5 tis měsíčně což je sice dost pro mě ale musím to nějak zvládnout. Elektřinu jsem přepsat na ni nemohla, měla u distributora elektřiny dluh a když jsem chtěla odběr elektřiny zrušit tam mě citově vydírala, že pokud ji odpojim, že tam „chcípne“ Že ji budu mít na svědomí. Tak jsem ji nezrušila no, vím je to moje chyba ????

Už tenkrát se měla elektřina nahradit jiným topením. Když nemá prachy, ať mrzne. Ale ona to hodí na studující dceru :zed:. Hodně vypočítavá matička. Musel tam být nastaven nějaký směšný poplatek a ona musela topit přímotopem, to ti to nedošlo, že to bude pálka?

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 16.05.18 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz.

Pokud byla elektřina na tebe tak bohužel nepochopíš. Máme podobnou zkušenost, ale s nájmem. Manželovi taky přišla exekuce od soudu. Neudělal nic, musel zaplatit. A pak se marně snažil vymáhat po dotyčné osobě a něco málo ani ne čtvrtinu horko těžko dostal zpět. Každopádně se s tou společností spoj, dolož doklady, vysvětli situaci a slušně požádej o mimosoudní nebo mimoexekuční vyrovnání ve formě splátek. Pokud uvidí od tebe snahu situaci řešit možná ti výjdou vztříc. Každopádně si ale služby na sebe odhlaš i za cenu, že tam matka bude bez proudu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >