Nedoplatek na elektřinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 10:38
Nedoplatek na elektřinu

Ahoj bydlíme v baráku, kde máme pronajatý byt. Majitel baráku bydlí v DE a je tu od října až do posledního února a rekonstruuje svůj byt. V nájemní smlouvě máme, že pokud bude nedoplatek na elektřině, tak bude hradit 5% nedoplatku. Protože elektřinu platíme my, za celý barák, není to rozdělené na byty, ale 5% se mi zdá malo, když je tu 5 měsíců a dělá převážně elektřinou. Chci navrhnout, že by platil víc % případného nedoplatku. Ale nevím, kolik navrhnout. Jsem divná? Nebo též byste nebyli spokojeni s pouze 5%? O kolik byste si řekli? Děkuju za odpovědi a příjemný den :))

Reakce:
Uživatel je onlinePremek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 04.02.19 10:42

Podstatné je, co máte ve smlouvě… Jednat samozřejmě můžete.
Ideální je samostatný elektroměr pro každou bytovou jednotku. Což neřeší problém do minulosti, ale do budoucna ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 10:44

Teď se nám smlouva bude prodlužovat, takže bych byla ráda, aby to ve smlouvě upravili, ty procenta. Jinak ano, taky bych bYla ráda, kdybychom měli svůj vlastní. Můžu to navrhnout, ale pochybuju, že něco takového bude chtít :/

Uživatel je onlinePremek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 04.02.19 10:47
@Anonymní píše:
Teď se nám smlouva bude prodlužovat, takže bych byla ráda, aby to ve smlouvě upravili, ty procenta. Jinak ano, taky bych bYla ráda, kdybychom měli svůj vlastní. Můžu to navrhnout, ale pochybuju, že něco takového bude chtít :/

Pak bych asi stál o formulaci, která určí podí poměrem délky trvalého pobytu. Tedy Když majitel např. bude půl roku, vy celý rok, tak poměr bude vy 75%, on 25%.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 10:54

Jo, přesně tak nějak jsem si to představovala, aspoň 20% aby.doplacel.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7229 příspěvků 04.02.19 11:15

Pokud tam chcete bydlet trvale, nechte si dát podružný elektroměr. Není to velká investice a zaplatíte si jen to, co spotřebujete. Já bych do takovéhoto přerozdělování spotřeby nikdy nešla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >