Nedoplatek za plyn

Anonymní
12.1.21 18:50

Nedoplatek za plyn

Prosím o radu je to opravdu akutní, jsem sama na dvě děti, přišel mi nedoplatek za plyn, pokud jej co nejrychleji nezaplatím majitel mi jej vypne. Nechá mě bez plynu a ukončí nájemní smlouvu. Takže budu muset ven. Prosím nevíte jestli existuje nějaká organizace která by, pomohla? Nebo co mám dělat? Když na to opravdu nemám? Nevím co mám dělat jsem bezradná a nevím co si počnu, prosím poradíte děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
342
12.1.21 18:53

O jakou částku se jedná? Nešlo by se domluvit s majitelem na splátkách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32816
12.1.21 18:57

Společnosti normálně dávají splátky, až 6 splátek. Ty nemáš smlouvy na sebe?

Existuje družstvo ochrany nájemníků, jak teď fungují, nevím. Jinak jakákoliv občanská poradna
Teď budeš ráda, když někoho seženeš fungovat. Poradny pro osoby v nouzi by měly být i na webovkach vašeho města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:00
@BeNiPe píše:
O jakou částku se jedná? Nešlo by se domluvit s majitelem na splátkách?

Majitel právě o splátkách nechce ani slyšet, vyhrožuje že mě vypne a nechá mě tak, bydlím v rodinném baráku takže tady bez topení zamrzneme, částka je právě vysoká 15000. Nevím co si počnout,, koukala jsem na internetu ale nevyznám se v tom na nějakou organizaci která by třeba pomohla

• Citovat
  • Nahlásit
91
12.1.21 19:04

Klub svobodných matek teď může přispět 10 tis. na nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10364
12.1.21 19:04
@Anonymní píše:
Majitel právě o splátkách nechce ani slyšet, vyhrožuje že mě vypne a nechá mě tak, bydlím v rodinném baráku takže tady bez topení zamrzneme, částka je právě vysoká 15000. Nevím co si počnout,, koukala jsem na internetu ale nevyznám se v tom na nějakou organizaci která by třeba pomohla

Jak si měla nastavené zálohy a za jak dlouhé období je ten nedoplatek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
12.1.21 19:09

Ty smlouvy jsou na majitele? Nebo na tebe? Pokud je to na tebe, tak jeho se to netýká a vůbec to neřeš, zavolej si na plynárny, domluv si splátkový kalendář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32816
12.1.21 19:22
@Anonymní píše:

Proboha, kdo toto dopustil? Společnost každý rok upravuje zálohy tak, aby nebyl větší nedoplatek ani přeplatek. Mně vždy při větším přeplatku snížili zálohy.

Chtěla bych vidět vyúčtování a majitele donutila, ať tam přede mnou volá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 19:29

Právě plyn a vše je na majitele, v nájemní smlouvě mám také napsáno že jako majitel má právo na to aby mě odpojil nebo ukončil smlouvu případě nezaplacení, nedlužím mu nic nájem platím pravidelně, nezbývá mi moc času nedovedu si představit že mě vypne, byla jsem na policii se zeptat ale má to napsané v nájemní smlouvě bohužel, kdyby to bylo na mě psané, domluvila bych si splátky ale na mě to bohužel není :(

• Citovat
  • Nahlásit
4739
12.1.21 19:30
@Anonymní píše:

Kolik platíš zálohy? To je fakt palba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10364
12.1.21 19:31
@Anonymní píše:
Právě plyn a vše je na majitele, v nájemní smlouvě mám také napsáno že jako majitel má právo na to aby mě odpojil nebo ukončil smlouvu případě nezaplacení, nedlužím mu nic nájem platím pravidelně, nezbývá mi moc času nedovedu si představit že mě vypne, byla jsem na policii se zeptat ale má to napsané v nájemní smlouvě bohužel, kdyby to bylo na mě psané, domluvila bych si splátky ale na mě to bohužel není :(

Znovu se ptám, jaké si platila zálohy?
Jinak máš nárok, aby ti majitel dal k nahlédnutí podklady k vyúčtování, jestli se ti ta spotřeba zdá neúměrně vysoká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
12.1.21 19:37
@Anonymní píše:
Prosím o radu je to opravdu akutní, jsem sama na dvě děti, přišel mi nedoplatek za plyn, pokud jej co nejrychleji nezaplatím majitel mi jej vypne. Nechá mě bez plynu a ukončí nájemní smlouvu. Takže budu muset ven. Prosím nevíte jestli existuje nějaká organizace která by, pomohla? Nebo co mám dělat? Když na to opravdu nemám? Nevím co mám dělat jsem bezradná a nevím co si počnu, prosím poradíte děkuji.

Pokud požaduje majitel doplatek, měl by ti předložit fakturu s doplatkem, tedy vyúčtování od obchodníka. Nenech si vyhrožovat a slušně ho požádej, aby to to ukázal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19549
12.1.21 19:40

No obavam se, ze majitel bude pekny vychcan, podle mne je to nedoplatek za cely barak. Pochybuju, ze v byte v rodinnem dome mas vlastni plynomer…takze pouceni pro priste - plyn a elektrinu napsat na sebe. Na socislce by ti neporadili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
12.1.21 19:43
@Anonymní píše:
Právě plyn a vše je na majitele, v nájemní smlouvě mám také napsáno že jako majitel má právo na to aby mě odpojil nebo ukončil smlouvu případě nezaplacení, nedlužím mu nic nájem platím pravidelně, nezbývá mi moc času nedovedu si představit že mě vypne, byla jsem na policii se zeptat ale má to napsané v nájemní smlouvě bohužel, kdyby to bylo na mě psané, domluvila bych si splátky ale na mě to bohužel není :(

A co to je za necitu? Hlavně proč bydlíš v domě? V nájmu u takového blb*a? Dyť to musí být hrozně drahé..RD. Najdi si něco jiného, kde bude majitel rozumnější. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
12.1.21 19:45
@Hanka1 píše:
No obavam se, ze majitel bude pekny vychcan, podle mne je to nedoplatek za cely barak. Pochybuju, ze v byte v rodinnem dome mas vlastni plynomer…takze pouceni pro priste - plyn a elektrinu napsat na sebe. Na socislce by ti neporadili?

A co když v tom RD bydlí jen ona? Normálně se pronajímají celé RD.

Každopádně chtít vidět vyúčtování. Ono stačí nebýt zvyklej na topení v RD, mít nízký zálohy a doma dopit na 24-26 a když není zateplený atd. tak člověk protopí šílený částky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat