Nedorazila neschopenka, mateřská však už ano

254
14.6.21 17:31

Nedorazila "neschopenka" mateřská však už ano

Ahoj holky, nastoupila jsem před dvěma měsíci na neschopenku kvůli problémům s hematomem a varixy, první měsíc dorazila ihned neschopenka 5.v měsíci, od 27.5. Čerpám už mateřskou a neschopenka od 1.5. Do 26.5. stále nedorazila, stalo se to také někomu, díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
477
14.6.21 17:41

@Mamca_1234 Asi myslis nemocenská. Tu lékař musí ukončit.
Jinak socialka vyplácí nemocenskou od potvrzeni o trvání PN (tzv. lístek na penize) do ukonceni nebo do dalšího lístku na penize.
Zavolej svému osetrujicimu doktorovi a over si to s nim. Popr. muzes i se mzdovou ucetni tvého zamestnavatele. Ta ma náhled do eNeschopenek a uvidi jak to aktuálně mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
14.6.21 17:53

@Mamca_1234 stalo, končila jsem neschopenku 13.5 a nastupovala na mateřskou. Od 1.5-13.5 mi peníze ne a ne přijít. Později už přišla i mateřská za květen a neschopenka stále nic. Volala jsem na Českou správu sociálního zabezpečení a tam mi paní řekla, že náš firemní účetní nezaslal dokument, který se teď posílá nove s eneschopenkou.cz. Ten dokument se jmenuje hlášení zaměstnavatele o konci pracovní neschopnosti nebo tak nějak. Účetní ani nevěděl, že něco takového existuje, jen mi ukončil eneschopenku a pokládal to za vyrizene. Ihned jak jim tento doklad poslal, peníze přišli do dvou dní na účet a bylo vše vyrizene. :) klidně si zavolej na tu správu, oni ti řeknou kde je problém, ale myslím, že to může být stejný případ jako jsem mela já :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8642
14.6.21 18:21

Tak mají na to do konce měsíce, ale zavolala bych sestřičce, mě tak jednou zapomněli poslat nějaké to potvrzení elektronické a čekala jsem měsíc a půl,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
14.6.21 18:41

@Janasas jenomže pokud ji uz chodí rodičovská, tak ji to v porodnici museli ukoncit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8642
14.6.21 18:51

@smvladenka to jo, ale mě bylo řeščeno, že do konce kalandářního měsíce na to mají, tak pokud marodila v měsící květen, tak na to mají do konce června.
Já první měla neschopenku do 12. dne v měsící a pak ošetřovné, a taky mi první přišlo ošetřovné a neschopenka až k 28. dni měsíci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
14.6.21 19:00

@Janasas aha, aha. Tak mě vždy chodila neschopenka na konci daného měsíce, takže ihned co mi nepřišla během pár dní jsem volala. Tak tonse omlouvám, myslela jsem do konce měsíce daného. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
15.6.21 06:57

Moc moc díky všem za příspěvky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu