Nedoslýchavost nebo jen "VZDOR"?

414
19.7.06 19:52

Nedoslýchavost nebo jen "VZDOR"?

Už určitě dva měsíce se potýkáme s tím, že Jířa za každou větou, kterou řeknu, se zeptá: CO? Ze začátku jsem mu automaticky opakovala dotaz, ale když se mě CO zeptal i potřetí na tu samou věc, přestala jsem. A ejhle - pokud nezopakuju, co jsem říkala, po chvilce čekání na mou odpověď skutečně odpoví na to, co jsem se ptala.
Pokud šeptám, atd. - normálně mi rozumí. Ale to CO slyším asi tak 5000× denně. Myslíte, že je možné, že opravdu nedoslýchá? (vždy to slyší a odpoví) Nebo to je jen další z tisíce projevu vzdoru? Nebo jen slozvyk? Setkal jste se s tím někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

752
19.7.06 19:57

Ahoj,

podle mé zkušenosti je to vzdor :twisted: U nás je to podobné, i když teď už absolutně vůbec nereaguje na to, co mu říkám, takže prostě jenom zkouší. Jakmile je zle a hrozí, že dostane, udělá okamžitě, co po něm chci.

Chce to ocelové nervy a nepolevit… :wink: Jednou to snad musí přestat, no ne???? :D :D :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
19.7.06 19:59

Já si to taky myslím, ale zase bych nerada něco zanedbala… no jo, když se přestal válet 25× denně po zemi (válí se jen tak 3×) - tak zkouší další kalibr. Já jsem nejen vyhrožovala, ale už jsem ho i párkrát pleskla přes papulu za to (prostě jsou chvíle, kdy jsem fakt vypruzená a spěchám a jeho přitupělé COO? mě jen dorazí)
No tak budu doufat, že za dva tři roky ho to přejde :)) trpělivosti mám na rozdávání, po tom všem, čím jsme si už prošli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.7.06 20:02

Pokud slyší i tišší řeč, šeptání, zezadu, z obou stran apod., tak bych to viděla na zlozvyk. Možné je i to, že se napoprvé soustředí jen na to, že mluvíš, ne už na to, co říkáš, a potřebuje to zopakovat (nebo v minulosti potřeboval a teď už je to zvyk). Nebo oddaluje to, co má udělat, ale pokud je to pokaždé, i u pro něj příjemných věcí, to na truc nevypadá. Spíš si zvykl, že zopakuješ - však jsi tam pro něj, za to tě stát platí :wink:
Pokud ti opravdu přijde, že sluch má v pořádku, neopakuj, ale zajisti věci tak, aby sis byla jistá, že slyšel a vnímal (hluk, zabrání do hry, hovor s někým jiným, vzdálenost, …) a neopakuj nic, vyvoď následky.
Na 99,9% to není záměrný vzdor :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
19.7.06 20:02

Ahoj, tak přesně tohle dělá naše mladá, ze začátku jsem se taky bála, že nedoslýchá. Když pořád říkala co, tak jsem fakt potichoučku špitla jestli chce čokoládu, tak slyšela perfektně. Nevim asi už to říká ze zvyku, protože když ji na to její co řeknu nic, tak mi odpoví i bez opakování. Už to trvá dlouho, tak doufám, že s tím brzo přestane, páč už na to „co“ začínám být alergická :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
19.7.06 20:05

Aprilmouse, to jsem zažila s Matějem taky. On byl celkem pohodář, takže jsem taky měla obavy jestli dobře slyší :cry: Bylo to taky kolem tří let. Byl schopen se mě zeptat po pětiminutovém monologu cóóó? :twisted: Zjistila jsem, že prostě nechce přestat komunikovat, abych mluvila dál, prostě se snažil to protahovat co nejvíc to šlo. Bylo to na palici. Ustalo to samo docela brzo. Vydrž!
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
19.7.06 20:07

Uf, to jsem ráda, že v tom nejsme sami!!

Jinak opakovat jsem přestala asi tak po 3 dnech - ono mu vlastně ani nevadí, že neopakuju, ani nečeká, že to zopakuju, ale pořád tam cpe to CO. grrrch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
19.7.06 21:07

Díky za tuto diskusi, už pár měsíců zažívám to samé s tím rozdílem, že slečna se ptá „Prosím?“. Slyším to asi 1000× denně, za každou větou, co vyslovím, ani ji nestačím dopovědět :evil:!
Jsem z toho na budku, mám vymluvené hlasivky a jsou chvíle, kdy bych dcerečku přizabila.

Začalo to asi před 4 měsíci, usoudili jsme, že je nedoslýchavá a taky byla, na jedno ucho neslyšela vůbec, byli jsme na výplachu uší, špuntiska jako hrom 8O . Doktorka jí pak udělala nějakou metrii (teď si nevzpomenu na název, ale audiometrie to nebyla, prý je pro děti náročná), a říkala, že slyšet by měla dobře, že ucho reaguje správně, taky správně opakovala po doktorce, když šeptala zdálky.

Jenže přišli jsme domů a bylo to tu zase! Takže jsme usoudili, že ty uši za to mohly sotva zpoloviny. Já už jsem rezignovala, snažím se neopakovat, občas zjistím, že co chtěla slyšet, to si uvědomí.

Nejhorší je to, když jsme venku, kolem je kravál, hrká kolo, babyskate a já musím řvát, mám pak hlasivky a nervy nadranc. To totiž není sem tam nějaký dotaz, ale neustálé „Proč?“ a když všechno vysvětlím, tak „Prosím?“.

Holky, které jste si prošly milióny otázek „Proč?“ na každičkou vaši větu, kdy to přejde?
Proč? + Prosím? mně asi časem přivede na psychiatrii :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
19.7.06 22:00

Holky,
já vás všechny trochu uklidním… To, že vám to říkají děti, je vlastně moc krásný. Mně to totiž už asi měsíc dělá MANŽEL! :! Za každou mojí otázkou následuje jeho (mně trhající uši) COOO? Takže vydržte, děti se to odnaučí, ale já se budu muset asi rozvést… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
19.7.06 22:11

Ahojte,

tak přesně toto jsem si vyslechla jako historku od jednoho kamaráda mého přítele…

Jejich syn takto nedoslýchal poměrně dlouho a dopiloval to tak daleko, že už raději neslyšel vůbec… Absolvovali i ušní a ani tam nebyli schopní jednoznačně určit, zdali to hraje nebo opravdu nedoslýchá…

Nakonec zabrala až drastická metoda. Den před Štědrým dnem mu sbalili kufříček, nechali ho rozloučit s maminkou, se slovy, že jí bohužel teď dlouho neuvidí, protože musí do nemocnice. Pak ho tatínek naložil do auta, nastartoval … a chlapeček se teprve pak rozbrečel, že slyší a že nechce do nemocnie :?

Zanedlouho potom začal „špatně“ vidět… :lol: … Ale to už mu údajně neprošlo :wink:

Peťula

P.S. přeji brzké uzdravení a doufám, že toto snad nebudu muset řešit… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaK
5063
19.7.06 22:41

My máme to samý,akorát:„cožeee???“ :roll: :lol:
Taky už jsme zkoušeli šeptáním ověřit,jestli dobře slyší a přijde mi,že to dělá,když se na to,co říkáme, až tak nesoustředí a chce to prostě slyšet znova,aby si to mohla v hlavičce srovnat.No,ale někdy mi zase přijde,že to dělá prostě pro to,aby „řeč nestála“ :roll:

Každopádně jsem ráda,že to není jen u nás :lol: ,protože někdy je to na palici :wink:

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
20.7.06 00:26

My tomu rikame selektivni hluchota :D Bohuzel tim trpi nejen nase starsi dite, ale i nas pes… S hruzou ocekavam, kdy se nakazi i nase mladsi dite…
Predpokladam, ze se jedna o nelecitelnou chorobu, ktera jedince prepada v pritomnosti rodice (v pripade psa v pritomnosti panicka), protoze i na sobe, ve svem temer pozehnanem veku, pozoruji jeji ucinky kdykoli navstivim rodice…

Snad muzeme doufam ve vynalezeni ucinne vakciny…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
20.7.06 01:00

LEsino , vakcinaci ne! Jak bych přežila návštěvy u určité části příbuznách? 8O ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
20.7.06 01:04

Hlásím se k vám do klubu. U nás je to akorát s tím rozdílem, že se neptá vůbec, rovnou mě ignoruje.
Také jsem si říkala, jestli není náhodou nahluchlý, ale stačí se zmínit o něčem co on chce a slyší i můj šepot v druhé místnosti.

Asi to bude mít po tatínkovi, ten má taky selektivní sluch…takové ty „blbosti“ o kterých mu vyprávím (co se netýkají politiky anebo hokeje) prostě nevnímá. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
20.7.06 01:04

Vsak neboj, my jsme na vakcinu prestarle :D:D:D:D
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...