Nedostala jsme výplatu, prý mi ji strhl, co s tím mohu dělat?

Anonymní
14.8.15 19:54

nedostala jsme výplatu, prý mi ji strhl, co s tim mohu dělat?

Ahoj,

mám takový problém, tento měsíc jsem nedostala výplatu od dnes již bývalého zaměstnavatele, minulý měsíc jsem odcházela na dohodu, v této byla šikana a já už chtěla pryč s tím, že od 15. 8. natupuji jinam, že odejdu, už jsem to tam nemohla snášet..po jedné hnusné hádce s managerem, který mi řekl..no..prostě děs..s přítelem jsme se domluvila, že mám uspory a že když mam nový job, měsíc si udělám volno půjdu hned než se furt v práci hádat a být tam neplacené přesčasy..

Podepsali jsme to a ze dne na den jsem odešla, on mezitím vyhodil další holku, jednu brigádnici, že tam prý kradla, že dělal inventuru (nevím, už jsem tam nebyla, končila jsme k polovině měsíce.

Dost pochybuji, že tam ty holka kradla, jednu moc neznám, druhou ano, v inventurách byl vždy bordel, nebyl systém v ničem, majitel si občas něco od nás bral na nějaké cateringoé akce, ale zboží se neodepisovalo..prostě hrůza, to byl i důvod proč jsme krom šikany odešla, už 2× mi šáhli na výplatu kvůli chybám v inventuře a vzhledem k tomu, že tam si každý dělal co chtěl, nás to štvalo..muselo tam, něco vždy chybět, pre se nic neodepisovalo, manader si taky dělal co chtěl, měli jsme list, že když se něco vyhodí, zapsat, no..zapisoval to jen někdo..čili systém nefunkční..

a tady je můj problém, zaměstnavatel mi sdělil při odchodu, že mi něco strhne pokud zas bude něco chybět, já s tím počítala, už 2× mi nedal osobko, čili jsme dostávala jen základní plat, řekla jsem mu, že to je jeho rozhodnutí, ale že by s tím měl něco udělat, že je to nefer vůči zaměstnancům, že sice máme podepsanou hmotku, ale on musí zajistit podmínky k tomu..

čili odešla jsme 15.7. odpracovánao 8 dní a k tomu mi měl doplatit nevybranou dovolenou..ale nepřišlo mi nic, výplatnní den 10. kolegyni co tam ještě je ta dostala, beuz osobka, brigádnice dostala o polovinu méně, já nic..nemůžu ho zkontaktovat, jednou jsme na něj narazila, když jsme za nim šla a on mi řekl, že inventura neseděla, že mi nedá nic a že jsme tam prý kradla! a má na to právo, jako nevím co mě rozsekalo víc, to že mi nepřišla výplata či tohle obvinění..zbavil se mě i té holčiny na brigádu, protože jediné dvě jsme se ozývaly, že se nám nelíbí, že nám strhává peníze za to, že tam nic nefunguje..já už nemohla, odešla jsem, holčinu co byla dpp vyhodil, dal ji půlku toho co měla dostat, já nic, to ale přeci nemůže ne? strhnou t mi vše?? jako, upřímně, jsme ráda, že jsme pryč, ale s ty peníze chci..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
14.8.15 19:59

Inspektorát práce, tam ho udej. A soudit se s ním. Výplatu ti zadržet nemůže, říct, že jsi kradla bez důkazu taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
14.8.15 20:00

Kontaktuj úřad práce v místě bydliště a inspektorát práce. Kontakty najdeš na webu www.suip.cz. Když nic jinýho aspoň se pan majitel podusí ve vlastní šťávě při kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
14.8.15 20:02

Zjisti si i radši, zda za tebe zaplatitl zdravotko a sociální za tu dobu, abys neměla nedoplatek, pre jestli tě nevykázal jako zaměstnance..nevím jak přesně to funguje, ale nedal ti plat a předpokládám ani výplatnici, tak zda vůbec za tebe odváděl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
14.8.15 20:03

Co máš ve smlouvě jako důvod odchodu nebo výpovědi? Většinou zaměstnavatelé, aby se kryli, tak napíší dodatek, že zaměstnanec provedl to a to. Jenže zaměstnanec musí ten dodatek podepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 20:07
@chipsa píše:
Co máš ve smlouvě jako důvod odchodu nebo výpovědi? Většinou zaměstnavatelé, aby se kryli, tak napíší dodatek, že zaměstnanec provedl to a to. Jenže zaměstnanec musí ten dodatek podepsat.

nic, žádný dodtaek, normálně ukončení na základě dohody, říkala jsme mu, že chci odejít z těch důvodů výše a on mi to podepsal, dokonce ze dne na den, ještě se slovy, že bude klid..tak myslím, že byl rád, že jsem odešla a nehrotila to, že to tam nefunguje, ta brigádnice chtěla zůstat do konce léta a dost hrotila to, že ji chodilo mín a mín, pořád něco strhával, studentka co potřebovala každou kačku, ji vyhodil několik dní potom co já odešla, asi se chtěl zbavit nepohodlných..

• Nahlásit
  • Citovat
13148
14.8.15 20:10

Takže důkaz nemá. Důkaz tvé špatné práce musí mít podepsaný u výpovědi tebou. Plus pro tebe. Přeji ti pevné nervy, nebude to snadné vydolovat ty peníze. A ve smlouvě máš stanovený pevný plat, nebo plat od hodiny? Jestliže jsi pracovala od hodiny, bude složité prokázat, kolik máš vlastně odpracováno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
14.8.15 20:14

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 22:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 20:14

Když jsme na něj narazila, jen na mě něco cestou zahulákal, nechtěl si udělat čas, říkal něco, že jsme všechny stejně kradly a že má na to právo..že mu nesedí inventury a že moje výplata by byla za těch pár oddělaných dní malá a že mu sotva pokryje ty náklady či co to říkal, tak jsme mu jen stihla říct at si strhne osobko a a udělá si tam pořádek a byl pryč..

jako já věřím, že mu neseděla inventura, ale já 100= nikdy nic nevzala a kolegyně taky, byly jsme tam spolu, všimla bych si kdyby domů chodily s cestovní taškou plně naloženou :zed:

jenže sklad nebyl uzamykatelný, chodil tam kde kdo, manager i majitel si brali na akce věci, co neodepisovaly, byli tam brigádníci na černo, co pak skončili a kdo ví, zda něco někdy nevzali, ale určitzě ne v takovém množství, aby si toho nikdo nevšiml..takže ano, musí mu tam něco chybět, tomu věřím, ale nezájem, my upozornovaly na to, že nemáme jak zajistit, že se nic neztratí, že jak to ohlídat a že je třeba změnit ten systém a vše zapisovat, jinak jen bordel a bordel..a nic, nestalo se nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
13148
14.8.15 20:16

Jenže to že mu něco chybí tebe vůbec nemusí zajímat a důkaz proti tobě nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
14.8.15 20:17

Kolik ti dluží, jestli se můžu zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 20:25
@chipsa píše:
Kolik ti dluží, jestli se můžu zeptat?

no nevim přesně, nejsem placená na hodinu, ale když rozpočítám měsíční plat, tak mi to vychází, že jsme odpracovala 8 dní - 12 hodin, 96 hod a na hodku přepočítáno zhruba 85 čistého cca něco přes 8 000,– a k tomu jsme tam měla nevybranou dovolenou..

čili i ty jeho řeči pitomý o tom, že mam dostat málo a nepokryje mu to nějaké náklady, bože..by mě zajímalo kolik mu tam toho chybí, pomalu celý skla ne..ani nam ty inventury nikdy neukátal, vždy jen říkal, že chybí něco a bla bla..

• Nahlásit
  • Citovat
3466
14.8.15 20:27

Vyplatu ti uhradit musi..spis Podnet k prosetreni a inspektorat prace..spada to pod UP..pokud se nepletu..predtim si zjistizda te mel prihlasenou a pokud ne..nakopiruj vschno co mas..pracovni smlouvu, ukonceni apod..Resila jsem neco podobneho za brachu…Majitel vse uhradil..jak brachovi, tak socku, zdravku a dostal 200tis. Pokutu…neni to sranda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
14.8.15 20:46

@Frida F Inspektorát práce nespadá pod úřad práce. Je to samostatný úřad který se dříve jmenoval Inspektorát bezpečnosti práce nebo tak nějak. Teď tam dělají kontroly dodržování pracovně právních vztahů a taky kontroly bezpečnosti práce (řeší se pracovní úrazy atd.). V prvním příspěvku jsem na ně dávala odkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
14.8.15 20:59
@Anonymní píše:
Když jsme na něj narazila, jen na mě něco cestou zahulákal, nechtěl si udělat čas, říkal něco, že jsme všechny stejně kradly a že má na to právo..že mu nesedí inventury a že moje výplata by byla za těch pár oddělaných dní malá a že mu sotva pokryje ty náklady či co to říkal, tak jsme mu jen stihla říct at si strhne osobko a a udělá si tam pořádek a byl pryč..

jako já věřím, že mu neseděla inventura, ale já 100= nikdy nic nevzala a kolegyně taky, byly jsme tam spolu, všimla bych si kdyby domů chodily s cestovní taškou plně naloženou :zed:

jenže sklad nebyl uzamykatelný, chodil tam kde kdo, manager i majitel si brali na akce věci, co neodepisovaly, byli tam brigádníci na černo, co pak skončili a kdo ví, zda něco někdy nevzali, ale určitzě ne v takovém množství, aby si toho nikdo nevšiml..takže ano, musí mu tam něco chybět, tomu věřím, ale nezájem, my upozornovaly na to, že nemáme jak zajistit, že se nic neztratí, že jak to ohlídat a že je třeba změnit ten systém a vše zapisovat, jinak jen bordel a bordel..a nic, nestalo se nic :nevim:

takže neměl právo ti strhnout vůbec nic, max to osobko, páč to není vymahatelný, ale z výplaty dle klasické hmotky nic. Opravdu to řeš přes úřady, pokud by ti chtěl strhnout něco z výplaty, ty musíš podepsat papír o schodku a o tom že ti to strhne z výplaty, není to tak jednoduché jak si to představuje. Určitě bych na něj poslala i ten berňák jak tu někdo zmiňoval. Tohle je humus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama