Reklama

Nedostanu mateřskou ani rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:44
Nedostanu mateřskou ani rodičák?!

Ahoj. Je někdo ve stejné situaci? Kdy mi někdo na vyšších místech neustále tvrdí, jak mám nárok snad na zlaté houno (na mateřskou, na nemocenskou na které jsem od října ale neviděla jsem ještě ani jednu jedinou korunu) ale nedostanu ani korunu? Je tu taky nějaká maminka, která nedostala od státu PPM? Já totiž stále nedokážu pochopit, proč když jsem normálně pracující osoba, proč teď jako budeme žít s miminkem pouze z platu přítele a sociálce je to, podle jejích slov, moc líto a nemám se v těhotenství stresovat ( s těmito slovy máme asi nakrmit v pozdějším stavu dítě :) ) Neptám se vás na názory, chtěla bych pouze zjistit, jestli jsem jako opravdu v týhle republice jediná, která nedostane ani to, co dostane každá (pardon, ale už to prostě nedávám) maminka, dokonce i kdejaká socka co nikdy nemala? :kytka: děkuji!
A omlouvám se za anonym, je to dost citlivé téma a třeba na tenhle web chodí i rodina těch, co mě připravili s partnerem snad i o to nejmenší, co šlo. :P

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5264 příspěvků 10.04.18 08:50

Nechápu, pokud jsi na nemocenské, tak bys měla normálně dostávat nemocenskou. A pokud dastatečně dlouhou dobu pracuješ, máš nárok na mateřskou, a potom na rodičák. Na ten má nárok každá.

stinga
Závislačka 3410 příspěvků 10 inzerátů 10.04.18 08:52

Na rodičák má nárok každý, na mateřskou bohužel ne

Fiducia
Generální žvanilka 23541 příspěvků 10.04.18 08:53

Zřejmě to má důvod ;) Ppm opravdu nedostane každá. Neměla jsem ani jednou mateřskou, i když od školy pracuju, jsem osvč a neplatit di nemocenské bylo moje rozhodnutí. Jsem s tím v pohodě :lol:

lampicka11
Závislačka 3318 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 08:53

Při dpp neni nárok na nemocenskou. Myslim ze jen na hpp.
Mateřská…zalezi jestli mas odpracovano 280dni za dva roky.
Rodicak bere každá…ted už jsi jde zvolit na jak dlouho ho chceš.
Příspěvek na dítě jen pokud nemáš velký prijem.
Vse zjistis na netu

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 10.04.18 08:54

@stinga proč bohužel? Každý si přece může tu směšnou dobu odbpracovat

stinga
Závislačka 3410 příspěvků 10 inzerátů 10.04.18 08:56
@Jj.Mm píše:
@stinga proč bohužel? Každý si přece může tu směšnou dobu odbpracovat

bohužel pro zakladatelku

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 08:56

Záleží jakou máš smlouvu v práci, na to jsi měla myslet dřív když tu mateřskou tak nutně potřebuješ… a rodičák mít budeš jestli žijete tady a nejste cizinci

cookies321
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 10.04.18 09:01

Nemůžu říci, že bych nic nedostala, ale ve své podstatě ano, nedostala. Jeden úřad si mě přehazoval od jednoho k druhému a nevěděli co se mnou. Pracovala jsem v DE a chlap v Čr a úřady nevěděli, jestli rodičák od Němců nebo z Čech. Z Čech po mě chtěli vyrozumění, proč jsem ho nedostala v Německu a němci po chtěli zase vyrozumění, proč jsem ho nedostala v Čr. Byla jsem v kruhu, který neměl východisko. A nejhorší na tom bylo, že ani úřednice si nevěděla rady a odkázala mě na poradce, kterých se mám zeptat a pak s tím přijít. Po konzultaci jsem přišla s řešením. Všechny papíry trvají hrozně dlouho a já jsem už od ledna bez koruny, kdybych neměla chlapa, tak jsme už na ulici. A to jsem už, prosím, řešila v době těhotenství.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 09:01

A když mi zaměstnavatel, i přes to, že smlouvu mám dva roky, odmítá na socce doložit příjmy? Mzdovej výměr samozřejmě zmizel?! A ještě ke všemu zaměstnavatel zfalšoval můj podpis, nejspíš, při podpisu nějaké nové smlouvy (o které jsem se dozvěděla až po pár měsících na neschopence - když mi nedošly peníze)? A co líp, když za tu dobu prodal firmu nějakýmu ukrajinci, kterej mi asi nic nepotvrdí? Mateřská, i když nárok mám, je mi fakt fuk, ale to fakt jako nedostanu ani rodičák, protože mi socka nepotvrdí ani blbej papír (abych s tím zašla na úřad práce pro rodičák) a stále bude do nekonečna kontaktovat nějakýho ukrajinskýho bílýho koně? Kdyby to bylo tak jednoduchý, jak píšete tady všechny, myslim že bych to neřešila už nekolik měsíců, ale děkuji všem účelným komentářům, vaše vlastní zkušenosti mi velmi daly :P

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 10.04.18 09:04

A ty snad smlouvu a vyplatnice nemas? 8o

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 09:06
@Anonymní píše:
A když mi zaměstnavatel, i přes to, že smlouvu mám dva roky, odmítá na socce doložit příjmy? Mzdovej výměr samozřejmě zmizel?! A ještě ke všemu zaměstnavatel zfalšoval můj podpis, nejspíš, při podpisu nějaké nové smlouvy (o které jsem se dozvěděla až po pár měsících na neschopence - když mi nedošly peníze)? A co líp, když za tu dobu prodal firmu nějakýmu ukrajinci, kterej mi asi nic nepotvrdí? Mateřská, i když nárok mám, je mi fakt fuk, ale to fakt jako nedostanu ani rodičák, protože mi socka nepotvrdí ani blbej papír (abych s tím zašla na úřad práce pro rodičák) a stále bude do nekonečna kontaktovat nějakýho ukrajinskýho bílýho koně? Kdyby to bylo tak jednoduchý, jak píšete tady všechny, myslim že bych to neřešila už nekolik měsíců, ale děkuji všem účelným komentářům, vaše vlastní zkušenosti mi velmi daly :P

to jsi měla napsat hned že jsi takový atyp a ne si stěžovat, za to nemůže stát ale tvůj zaměstnavatel a jestli je pravda co jsi napsala tak ho zažaluj ne?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27222 příspěvků 9 inzerátů 10.04.18 09:08
@Anonymní píše:
A když mi zaměstnavatel, i přes to, že smlouvu mám dva roky, odmítá na socce doložit příjmy? Mzdovej výměr samozřejmě zmizel?! A ještě ke všemu zaměstnavatel zfalšoval můj podpis, nejspíš, při podpisu nějaké nové smlouvy (o které jsem se dozvěděla až po pár měsících na neschopence - když mi nedošly peníze)? A co líp, když za tu dobu prodal firmu nějakýmu ukrajinci, kterej mi asi nic nepotvrdí? Mateřská, i když nárok mám, je mi fakt fuk, ale to fakt jako nedostanu ani rodičák, protože mi socka nepotvrdí ani blbej papír (abych s tím zašla na úřad práce pro rodičák) a stále bude do nekonečna kontaktovat nějakýho ukrajinskýho bílýho koně? Kdyby to bylo tak jednoduchý, jak píšete tady všechny, myslim že bych to neřešila už nekolik měsíců, ale děkuji všem účelným komentářům, vaše vlastní zkušenosti mi velmi daly :P

vím, že jedna známá kdysi řešila něco podobného, ale prý jí k tomu stačilo doložit smlouvu, mzdový výměr a výplatní lístky…
Chápu, že je to hodně blbá situace, asi ti nezbude než to řešit přes právníka a nejspíš podat trestní oznámení na tu tvou firmu… a než se něco vyřeší nebo než dostaneš aspoň ten rodičák od narození dítěte, tak tě bude muset živit manžel… jako mnohé jiné ženy… život je občas nefér… s tím nic moc nenaděláš…

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 10.04.18 09:08
@Anonymní píše:

Rodičák nemá co dělat s prací, takže nevidím důvod, proč bys ho nedostala?

Mzdový výměr máš snad doma v kopii, ne? Nebo podepisuješ smlouvy a mzdové výměry bez kopie a pracuješ dva roky někde, kde nemáš výplatnice? :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 09:09

@Doe_Jane a máš zkušenost s tím, že by to k něčmu bylo, když si to frajer pojistil tak, že v rejstřících je ten ukrajinec? A jako nezlobte se na mě, nevím, kdo z vás, když nastoupil do práce, tak si hledal v rejstřících firem jestli je jednatelem firmy ten člověk, co vás opravdu zaměstnává.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama