Nedostatek fyzického kontaktu, intimity v manželství

Anonymní
11.12.19 15:46

Nedostatek fyzického kontaktu, intimity v manželství

Ahoj, delší dobu mne trápí nedostatek fyzického kontaktu v manželství. Jsme spolu dlouho, skoro 20 let. Vadí mi, že manžel mě nikdy neobejme, nepolíbí, nedotkne se mě a jsem z toho smutná. Sama to už také nedělám, chtěla bych to změnit, mluvit o tom mi přijde blbé, jako bych se mu vnucovala. Přála bych si, aby s tím začal on, ale to se asi nedočkám. Mám potom pocit, že nejsem vůbec žádoucí a jsem mu jedno a trpím tím. Máte to někdo také tak? A dá se to vůbec ještě změnit, když už jsme si na ty dotyky odvykli? Ani nevím, kdy to vlastně přestalo. Je mi 42, manžel o 9 let více, máme syna 10 let. Představa, že takhle budeme do smrti je smutná. Hledat si někoho jiného, skončit manželství a začínat něco znovu někde budovat nechci, protože to po pár letech může dopadnout úplně stejně a není to řešení.
Já prostě potřebuji nějak cítit, že má o mě zájem a nejsem mu lhostejná, nechci se dotýkat jen při sexu, a potom najednou vůbec. Stačilo by mi vzetí kolem ramen nebo pohlazení po rameni, polibek na tvář, cokoli. A nemuselo by to být ani každý den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
844
11.12.19 16:01

Komunikujte! Ty ocekavas, ze to udela sam od sebe a on predpoklada, ze kdyz nic nerikas, tak ti ta situace nevadi. Neni nic jednodussiho, nez si popovidat a pokud ti to je blby, tak halt smolicek, cist myslenky nikdo neumi 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 16:03
@TeSudička píše:
Komunikujte! Ty ocekavas, ze to udela sam od sebe a on predpoklada, ze kdyz nic nerikas, tak ti ta situace nevadi. Neni nic jednodussiho, nez si popovidat a pokud ti to je blby, tak halt smolicek, cist myslenky nikdo neumi 8)

Asi to budu muset říct, ale závidím ženám, které to svým partnerům říkat nemusí a jejich partneři to dělají sami od sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
3772
11.12.19 16:17

Komunikace :roll: ani jeden neumíte číst myšlenky, tak to po něm nechtěj ;) já mám teda hodně kontaktního chlapa a jsem za to ráda, doufám že ho to za pár let nepřejde, je to moc fajn :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
11.12.19 16:21
@Anonymní píše:
Asi to budu muset říct, ale závidím ženám, které to svým partnerům říkat nemusí a jejich partneři to dělají sami od sebe.

A zavidis ženám, jejichž partneři sami od sebe chlastaj, hrajou bedny delaj dluhy nebo je mlatej?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
11.12.19 16:25

Nic jiného, než o tom mluvit, nepomůže. U dlohodobých vztahů je to celkem běžné a pokud se má něco změnit, musíte na tom oba pracovat. Čekat na to, že to přijde samo, nikam nevede. Píšeš, že sama už to neděláš. Začni tedy u sebe a pokud o tom budete mluvit a budete se snažit oba, tak to půjde. Už to nikdy nebude jako na začátku vztahu, ale určitě se budeš cítit lépe a možná i muž, kterému to chybět tolik nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 16:26
@pohledzdruhestrany píše:
A zavidis ženám, jejichž partneři sami od sebe chlastaj, hrajou bedny delaj dluhy nebo je mlatej?

Ne. Prostě mě to mrzí a připadám si citově vyprahlá a mám strach, že to tak bude až do smrti, protože sám od sebe se asi těžko ze dne na den změní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 16:28
@Zatrolený píše:
Nic jiného, než o tom mluvit, nepomůže. U dlohodobých vztahů je to celkem běžné a pokud se má něco změnit, musíte na tom oba pracovat. Čekat na to, že to přijde samo, nikam nevede. Píšeš, že sama už to neděláš. Začni tedy u sebe a pokud o tom budete mluvit a budete se snažit oba, tak to půjde. Už to nikdy nebude jako na začátku vztahu, ale určitě se budeš cítit lépe a možná i muž, kterému to chybět tolik nemusí.

Mně je i blbé o tom mluvit, my spolu o takových tématech nějak nemluvíme. Já se snad i stydím mu to říct, což je asi divný, co? Ale je to tak. Blbý bude, pokud se odvážím mu to říct a nenastane žádná změna.

• Citovat
  • Nahlásit
1654
11.12.19 16:29

A jak se chová při sexu? jak často máte sex? funguje Vám to v posteli? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
11.12.19 16:29
@Anonymní píše:
Ne. Prostě mě to mrzí a připadám si citově vyprahlá a mám strach, že to tak bude až do smrti, protože sám od sebe se asi těžko ze dne na den změní.

Tak s tím něco udělej, „možnosti tu sou“, jak říká Načeva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.12.19 16:32

Důvěřuj si a vše co tě trápí mu řekni. No a nebo udělej ten první krok ty. Přitul se o němu u telky, nebo mu jeb tak letmo vlep pusu. Však to jde i s humorem, ne jen vážnou komunikací ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4926
11.12.19 16:34
@TeSudička píše:
Komunikujte!
Ty ocekavas, ze to udela sam od sebe
a on predpoklada, ze kdyz nic nerikas,
tak ti ta situace nevadi.

z pohledu chlapa presne tak, jak pises,
neni nic jednodussiho, nez vyuzivat situaci a pritulit se kdyz to jde,
nejake reci asi nic moc nezmeni,
proste prevzit jemne, nenapadne iniciativu,
pokud ma hormony v poradku,
tak na to zareagujer (neminim tim rovnou smesne trhave pohyby)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
11.12.19 16:35

Nepředpokládejte, že to manžel ví. Neví to! A protože mu nic neřeknete, tak si myslí, že je všechno OK. :) Když něco chcete, tak pro to něco udělejte. Začněte třeba tím, že se k němu večer u televize na gauči přitulíte.
Jestli chcete cokoliv změnit, změňte sebe! :) A jestli si nedokážete z hlavy vymazat „vnucování“ tak si to přepište třeba tak, že mu Vy poskytujete úžasné tělesné doteky Vašeho těla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 19:37
@MartinPP píše:
Nepředpokládejte, že to manžel ví. Neví to! A protože mu nic neřeknete, tak si myslí, že je všechno OK. :) Když něco chcete, tak pro to něco udělejte. Začněte třeba tím, že se k němu večer u televize na gauči přitulíte.
Jestli chcete cokoliv změnit, změňte sebe! :) A jestli si nedokážete z hlavy vymazat „vnucování“ tak si to přepište třeba tak, že mu Vy poskytujete úžasné tělesné doteky Vašeho těla :)

Mate pravdu, akorat nechapu, ze mu to nechybi. Myslim, ze se to potom na vztahu podepise a partneri se odcizi.

• Citovat
  • Nahlásit
118
11.12.19 19:48
@Anonymní píše:
Mate pravdu, akorat nechapu, ze mu to nechybi. Myslim, ze se to potom na vztahu podepise a partneri se odcizi.

Taky že se odcizí. Už jste se odcizili. Je čas něco dělat. Ty sis to uvědomila jako první. Já na nějaké velké povídání nejsem, ale tohle se řešit dá, než to bude horší. Než se najde nějaký ctitel, který upoutá tvou pozornost, nebo se tvůj manžel probudí vedle milenky a bude zírat, co se to vlastně stalo. Teď přehráním, ale zapracoval bych na tom ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat