Nedostatek místa v telefonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 08:32
Nedostatek místa v telefonu

Dobré ráno. Chtěla bych vás poprosit o radu. Možná je to hloupý dotaz, ale já se nemám koho zeptat…Hlavně se mi nesmejte, jsem uz trošku starší generace :) a i v dnešní moderní době, na především mobily, počítače, internet, prostě celkově techniku…totální antitalent a analfabet :think: :nevim: :lol:!
Mám mobil Huawei a hodně fotim a nyní mi. stále na displeji vyskakuje nedostatek místa v telefonu. Fotky mám v Galerii a potom se mi ukládají do Google fotek v mobilu. Co mám, prosím, vymazat? Zatím neumím „přehrát“ fotky na flashku, snad mě to někdo naučí v průběhu 2 týdnů?? Když výmažu fotky z Galerie, zůstanou mi nastalo v tom Google a nevymizi mi úplně? Nebo vymazat nějaké nepotřebné aplikace? Možná tedy jsou potřebné, jen. já nevím, k čemu jsou…Mám např. Dropbox, Shazam, Eyeem. Používám whatsapp, messenger, viber…kdybych třeba vymazala nějaké zprávy nebo přijaté či odeslané fotky a videa, nepomohlo by to? Budu vděčná za každou radu, moc děkuji a přeji krásný letní den :) :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 11178 příspěvků 10.06.19 08:36

Mela bys nekde mit prehled, co je jak velke a pak muzes mazat. Veci jako zpravy zabiraji absolutni minimum, spis ta videa, fotky, ale jeste vetsi budou aplikace. Ja nedavno promazala, co nepouzivam…mam Honor, coz je taky Huawei, mam teda anglicke menu, tak nevim, jestli trefim ty nazvy, ale zkus neco jako Nastaveni-Rozsirene-Pamet a uloziste dat, tam mi to zobrazi kategotrie podle velikosti

a12
Hvězda diskuse 36644 příspěvků 10.06.19 09:19

A pametovku tam mas, nebo muzes dat?
Ja teda mam telefon na dve sim a buď tam muzu mit dve sim, nebo pametovku.. Mam teda dve simky a v telefonu je furt hodne mista.. Ale pripadne by se takhle dalo ještě rozsirit..

kačka39
Kecalka 402 příspěvků 10.06.19 09:31

Mě to můj Huawei stále píše taky. Co jde, mám na paměťovce, aplikace, který nepoužívám, jsem smazala. A fotek má pár.

Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 10.06.19 09:46

Máš paměťovou kartu? Já si koupila 64gb, a mám tam tisíce fotek a nemám šanci ji zaplnit :mrgreen:

arinecka
Kelišová 6374 příspěvků 10.06.19 09:46

@mimart Fotky co se ti ukládají na Google, tam zůstanou, když je smažeš z telefonu. Mám to tak už spoustu let. Zprávy atd vymaž, pokud je nepotřebuješ, zbytečně zabírají místo. Aplikace co nepoužíváš, smaž taky. Tohle mě na na droidu vždycky rozčilovalo, pořád nedostatek místa :mrgreen:

JTom
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 10.06.19 10:45

Jestli neumíš kopírovat data, tak se to nauč jako první. Je naprosto zásadní vědět kde co je a jak je to velké. Můžeš použít jakýkoli souborový manažer, na který jsi zvyklá. Průzkumník, Total Commander, který je i v mobilní verzi, Správce souborů nebo univerzální MyPhoneExplorer.
Fotky a videa zkopíruj na externí disk nebo na HDD počítače a z vnitřní paměti telefonu smaž. Zprávy smaž. Zabírají ale jen málo místa. Jestli si je chceš nechat (nevím k čemu), můžeš je také pomocí MPE zazálohovat.

Nastavení/Aplikace

• aplikace, o kterých nevíš k čemu jsou, smaž.
  • aplikace, které jdou přesunout, přesuň na kartu. Úložiště/změnit.

Zbytná data nech vymazat třeba pomocí AVG nebo CCleaneru v mobilní verzi.

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:15

@beruska9 děkuju! To je asi správa vnitřního úložiště. Něco jsem odtud už před časem vymazala, ale je to stále málo…nejvíce místa tam zabírají fotky a videa…když je v tom úložišti vymazu, zůstanou v Galerii a v Google fotkach?

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:17

@a12 diky, já mám také na 2 sim, ale vůbec nemám odvahu telefon otevírat a něco vevnitř dělat…

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:20

@kačka39 také děkuji, já fotim hodně, mám malé miminko, tak cvakam porad:slight_smile:. Ty aplikace, které jsem napsala, nevím na co jsou a zdá je třeba někdy vyuziju, tak nevím, zda je vymazat??

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:22

@Kriss Tina nevím, zda mám paměťovou kartu, asi ano…Mám v mobilu přes 1500 fotek a snad 100 videi, ale přesto mi ukazuje, nedostatek. místa v telefonu. Prostě nevím, co. Mám vymazat, tu Galerii?? Já tomu opravdu vůbec nerozumím. A děkuju :D

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:25

@arinecka děkuju moc!! Tak jsem si to asi myslela dobré, že? Výmazu tedy videa a fotky v Galerii(v mobilu?) a v Google mi to zůstane…super :) děkuju :kytka:

mimart
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 10.06.19 12:30

@JTom ráda bych se naučila kopírovat, jen musím najít někoho, kdo mě to naučí, kdo si je ochoten udělat čas…Ty názvy, které mí pises jsem nikdy v životě neslyšela, absolutně to nechápu, co s tím…??? :nevim: souborový manažer, total commander, hdd počítač, atd…přece píšu na začátku, že technice absolutně nerozumím…Ale děkuji za snahu :)!!!

arinecka
Kelišová 6374 příspěvků 10.06.19 12:40
@mimart píše:
@arinecka děkuju moc!! Tak jsem si to asi myslela dobré, že? Výmazu tedy videa a fotky v Galerii(v mobilu?) a v Google mi to zůstane…super :) děkuju :kytka:

Ano, tam ti to zůstane, mám tam fotky od roku 2012, teď jsem se schválně koukla :mavam:

a12
Hvězda diskuse 36644 příspěvků 10.06.19 13:37
@mimart píše:
@a12 diky, já mám také na 2 sim, ale vůbec nemám odvahu telefon otevírat a něco vevnitř dělat…

Dnesni telefony se uz neotviraj :lol: vetsinou nekde z boku je ta simka, ja k tomu mam takovou tycku a tou to otevru a jen do toho jednoho slotu das pametovku

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama