Nedostatek mléka, nebo slabé mléko

7.8.20 20:48

Nedostatek mléka nebo slabe mléko

Ahoj holky chci se zeptat. Mám doma měsíční holčičku. Posledních 14 dní vždy po kojení pláče kope nožičkami mrska rucickami. U prsu usíná už od porodnice ale to ji pobizim aby nespala a papala. Když ji dám od prsu je polospici. Odrihne si a cca po 10 min začne plakat, plive dudlík kope nožičkama hází ručičkama. Poté trvá tak cca hodinku než usne. Kojím co 3 hodiny po 30 min. Z prodinice jsme šli s váhou 2870g po první kontrole měla 3250g a teď máme 3560g Zkoušela jsem doma vážit a za poslední týden přibrala jen 60g :(. Mám podezření ze mam „slabé mléko“ i když jsem se dočetla že to neexistuje. Poradte prosím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3737
7.8.20 20:53

Malo mleko ma jen mizive procento zen. Je to o spravne technice a cetnosti prikladani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16622
7.8.20 20:55

@Klara 1794 To by vypadalo jinak, kdybys měla slabé mléko a měla hlad. Spíš bych tipovala nějaké bolesti bříška nebo prdíky. Dáváš nějaké kapky??

Můžeš zkusit přikládat častěji než ty tři hodiny a uvidíš. Ono se ti 90 zdá málo, ale ještě bych tomu dala čas. Mně přišlo přibírání skokové. A ještě nám říkali cca 6 - 8 pčůraných plínek denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24940
7.8.20 20:55

Proč kojíš až po 3 hodinách? Asi ji bolí bříško, což je normální. Po krknuti bych přiložila znova, jestli ji to uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
7.8.20 20:58

Proč nekojis častěji? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23952
7.8.20 21:08

Takového drobka kojit po 3 hodinách? Zkus ji nabízet dle potřeby a uvidíš jak to půjde. Já jsem syna kojila po max. 1,5 hodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.8.20 21:08

Přijde mi zvláštní že by měla prdiky po každém kojení :think: dáváme před kojením balonix na prdiky. Kojím co 3 hodinky už od porodnice tak jsem zatím neměnila jen jsem se chtěla zeptat na vás názor hlavně to že je tak neklidna po tom kojení :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
7.8.20 21:09

Bolí ji břicho, cvic s nožičkami, nahrivej ho a masiruj. Kojene děti pribiraji skokove, fakt nemusí každý týden přibrat 200g. Klidně 14 dní nemusí přibrat nic, a je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
7.8.20 21:11

@Klara 1794 Je to naprosto normální. Některé děti na ně trpí víc, a když ji dáváš nějaké léky na prdy, můžou to akorát zhoršovat. Dcera mi řvala celý den po espumisanu. Tak jsem ho přestala dávat. Taky ji může vadit něco ve tvé stravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4249
7.8.20 21:29

Koj častěji klidně co hodinu až hodinu a půl. Jak bude chtít přikládej. Tři hodiny je dlouho. Zvlášt teď v těch horkách.
A v noci nechej spát, jak spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.8.20 21:33

Když ona takhle po kojeni pláče a pak ji zase
po 3 hodinach budim. Sama se na kojení vzbudí málo kdy. Asi to budou opravdu ty prdiky. Zkusím ji masírovat bříško a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
7.8.20 21:59
@Klara 1794 píše:
Když ona takhle po kojeni pláče a pak ji zase
po 3 hodinach budim. Sama se na kojení vzbudí málo kdy. Asi to budou opravdu ty prdiky. Zkusím ji masírovat bříško a uvidíme.

Zkus vysadit ten balonix. Fakt nemusí dělat dobře.. I přesto že třeba v začátku pomáhal. Dceri pomáhal komínový odvar, 2 lžičky před kojením, a sama jsem ho pila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama