Nedostatek peněz na pozici Praktická sestra

Anonymní
10.10.20 18:48

Nedostatek peněz na pozici Praktická sestra

Je 5 dní před výplatou a já opět nemám na benzín, abych se mohla dostat do práce. Dojíždím denně 33km tam a 33 zpět, takže projedu opravdu hodně. Má výplata 19 000 bohužel nepokryje všechny náklady, takže to vypadá tak, že po výplatě zaplatim nájem, telefon, pošlu peníze na účet na jídlo, co máme s přítelem a zbyde mi jen tak na to, abych se dostala do té práce. Ušetřeno 0. Na zábavu a podobně ani nemyslím. A pak se stane to, že se mi rozbije auto, oprava vyjde na 4000. Byla jsem za ředitelkou, že bohužel budu muset odejít. Neslibovala mi zvýšení platu. Zvýšila ho o 500. Svou práci mám vážně ráda, ale asi to z toho platu dal neutáhnu. Jak by jste to řešili? Nějaký nápad, jak získat větší plat a nemuset odejít? Neumím si moc říct o peníze, proto žádám alespoň o nějakou inspiraci, jak to vedení říct.
Dělám praktickou sestru v domově seniorů…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
10.10.20 18:52

Najít si práci v místě bydliště a nebo lépe platícího zaměstnavatele. Jako sestra si ale asi nikde o moc víc nevyděláš. I když tuhle částku u nás měly ošetřovatelky s trochou praxe už před 7 lety, kdy jsem dělala v ČR na soukromé LDNce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18786
10.10.20 18:55

Hele v domove maji nejaky rozpočet a moc neni z ceho pridavat. Ja v něm delala taky, sestra tam byla jen pres den, takze aby se treba nahonily penize za noční nešlo a kolikrat měla min jak osetrovatelky. To je spis prace, co delas protoze te bavi, ne na nejake velke vydelky. Jestli chces vydelavat vic, jdi do nemocnice, ted berou kazdou ruku a penize diky covidu nemaji spatne, segra na urgentu bere treba i vic jak 3× tolik co ty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
10.10.20 18:55

Nevim jestli jsi v soukrome klinice nebo statni, nevim jak moc se to pak platové lisi. Moznost prespani u vas neni? Misto dojizdeni imrvere a ty smeny si naplanovat tak, abys tam byla treba 2 dny v kuse? Prestehovat se bliz, by bylo mozny? Soukroma klinika pobliz neni, kam bys mohla prejit? Tohle je pruser:/ je to smutny. Kor kdyz lidi jako ty jsou potreba. Ja bych sla za vedou a rekla ze chci 5tis na vic a jeste naftu přikládat k nim do dani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 18:56

@Aduš8 právě, že mám práci v jiném oboru, ale nástup až v březnu. V místě bydliště nic není. Potřebuji nějak zatlačit na vedení, abych měla víc. Jenže si prostě neumím říct o peníze. Dostávaly se odměny za Covid a s mojí smůlou jsem ho po měsíci práce chytla :D takže ani ty odměny nebudou moc super, když jsem půlku promarodila.

• Citovat
  • Nahlásit
16161
10.10.20 18:56

A blíž tvému bydlišti není domov seniorů nebo jiné zařízení, kde by potřebovali tvou specializaci?
a kolik vydělá přítel? co tak zmenšit částku, kterou mu posílaš na účet na jídlo?
nájem? kolik je a kde bydlíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:00

@stinga bydlíme v baráku, nájem jsem napsala špatně. Jsou to energie +teda hypotéka. Na jídlo posíláme každý 4000, s tím, že se tam šetří i na to, kdyz se něco rozbije, na zvířata. Nedávno třeba pračka a tak. Přítel vydělává dost, ale odmítám se nechat živit, chci to fér půl napůl. Bydlíme na vesnici, nejbližší práce je 20km stejně no.

• Citovat
  • Nahlásit
16161
10.10.20 19:02

No jo, tak to je ale potom každá rada drahá :nevim: už mně nic nenapadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:02

@Micaella22 zkusím to. Protože fakt žiju z výplaty do výplaty a na oplátku makám tvrdě no… bohužel žijeme na vesnici. Takže práce daleko. A hypotéka na barák :lol: situace na houby.

• Citovat
  • Nahlásit
1892
10.10.20 19:04

A teď se diví, že není dostatek personálu. Já jako všeobecná sestra jsem mimo obor. Práci jako takovou jsem měla ráda, bavila mě. Ale ty směny, svátky, víkendy…Plat bída. S dětmi se to pak už moc nedalo směnovat, na ambulancích si to holky držely a pak jsem sama vážně onemocněla. Rozhodla jsem se jít po nemoci a léčbě jinam. Jsem v kanceláři a mám daleko víc peněz než zdravotník. Je to smutný, ale je to tak. To že tu práci třeba máme rádi nám účty nezaplatí. Občas si postesknu, zavzpomínám, v nemocnici jsem byla dlouho, ale peníze jsou prostě potřeba a jsou mi motivací holt v jiném oboru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@stinga nějaká "řeč pro vedení by se hodila. Já jsem v tomhle blbá, nedokážu někoho prosit peníze, takže co by jste dělali vy? Co by jste řekli? Ja se stydím tam jít no, když nevím ani co bych měla říct, aby mi to nezvedli zase jen o 500

• Citovat
  • Nahlásit
17729

Přítel vydělává dost, ale odmítám se nechat živit, chci to fér půl napůl.

Tak se vezměte a je po problému :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4714
10.10.20 19:05

Fuuuh, no i já jako sanitarka na LDN vydělávám víc, a to jsme zapadakov malý mesto, žádná Praha, Brno apod… :think: co si dodělat školu? Nebo prostě zaměstnání opustit.. Jinak u nás na LDN prakticky sestry mají min peněz jak sanitárky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11735
10.10.20 19:14
@Anonymní píše:
@stinga nějaká "řeč pro vedení by se hodila. Já jsem v tomhle blbá, nedokážu někoho prosit peníze, takže co by jste dělali vy? Co by jste řekli? Ja se stydím tam jít no, když nevím ani co bych měla říct, aby mi to nezvedli zase jen o 500

Řeč pro vedení? Řekni jim na rovinu, že tě práce baví ale neuživí. A že pokud nedostaneš přídáno, tak budeš muset odejít. To o tom příteli bych tam nezmiňoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 19:16

Německo. V téhle době tam zdr. sestrám rvou ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama