Nedostatek plodové vody v 18tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vodnarka2013
Kecalka 341 příspěvků 18.08.19 16:59
Nedostatek plodové vodu v 18tt

Ahoj… Měla tu některá málo plodové vody v půlce těhotenství? ( já jsem 18tt) potřebuji trosku uklidnit… vyloučil se samovolny únik, miminko je prozatím naprosto v pořádku a čeká mě uměle doplnění plodové vody… mám celkem strach… prošel si tím tady někdo? Jak to probíhá? Zkušenost s brněnskou klinikou Centrum prenatalni péče? Pan doktor z kliniky ( Pavel Vlasim ) nám vyloženě řekl - ze se máme připravit i na nejhorsi a ze já to ničím neovlivnim ???? můj pan gynekolog mi zas doporučil klid a hodně pit vodu, ze tento stav muže byt dočasný…

Přečtěte si článek: Plodová voda

Reakce:
kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 18.08.19 18:02

@vodnarka2013
Jinak absolutně vše v pořádku (mimčo má správnou váhu)? Moč ti testují a měří tlak (preekampsie)? Nečekáš dvojčata? U předchozích těhotenství vše v pořádku? Kdyby něco z toho tak bys byla riziková skupina na toto..

Mě se to stalo u jednoho těhotenství v létě, žádná z věcí výše se mě netýkala, možná to bylo jen z vedra, nikdo nic moc neřešil, ale plodovky bylo „málo“ jen tak na nižším průměru. Stačilo hodně pít.

To ten chlapík asi myslel že to doplnění plodovky je stejně rizikové jako odběr plodové vody. Kde nějaké riziko rozhodně je.

Moc ti neporadím, ale drž se. A rozhodně ať tě tvůj lékař pořádně vyšetří, než se necháš natlačit do jakéhokoliv zákroku. Nedostatek plodovky je pro dítě až fatální, ale zase by to měli umět dobře změřit. To doplnění „inijekcí“ je jen krátkodobé, jak nahnat čas když se nemůže přijít na příčinu a je už stav vážný..

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 18.08.19 18:08

Ještě koukám, že jsou i jiné metody, že bys ležela na kapačkách v nemocnici, ale píchali by do tebe, né do miminka? Tam je fakt otázka jak moc hraniční nebo nízká je ta hladina. Máš nějakou zprávu?

Index plodové vody AFI by měl být mezi 5 a 25cm (google).

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 18.08.19 18:10

A máš ležet na levém boku.. proudí líp krev v placentě a miminkova krev taky.

Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 18.08.19 18:12

Přímo s tímto zkušenost nemám. Mě odtekla všechna voda vlivem infekce ve 23tt, o doplnění se ani neuvažovalo, protože plodové obaly byly protržené hodně, tak se jen čekalo, jak dlouho ještě vydržíme, než se rozjede porod. Znám tedy jednu maminku, co jí praskla voda v 16tt a vydržela až do 26tt kdy se jí narodila zdravá holčička. Takže určitě není nic ztraceno. Voda se doplnit samozřejmě dá, ale to už se do plodových obalů musí nějak dostat, tudíž se ty obaly musí narušit, i když je to jen malá dírka a tam jsou samozřejmě potom také rizika. Pokud ti udělali testy (krevní na crp, leukocity, udělali stěry na běžné bakterie i ty co se běžně nedělají např. ureaplasma, mikoplasma) a máš potvrzeno, že nemáš infekci, pokud je i miminko a průtoky v pořádku, tak bych chtěla konzultaci i jiného lékaře, další ultrazvuk, asi by byla i vhodná hospitalizaci, kde by třeba týden sledovali, jak se plodová voda dotváří a až potom bych uvažovala o doplnění. Někdo chodí s malým množstvím plodové vody celé těhotenství a porodí zdravé dítě. Je to hodně individuální, hlavně je potřeba najít příčinu.

Váš příspěvek
Reklama