Nedostatek radosti z dárku k narozeninám

3
19.7.20 21:30

Nedostatek radosti z dárku k narozeninám

Zdravím. Jsem asi citlivka (na mužské poměry), ale potřeboval jsem si trochu vylít srdíčko a poradit se, jak reagovat, aby zbytečně nevznikla hádka. Dal jsem přítelkyni dárek k narozeninám, do kterého jsem investoval hodně, není myšleno jen peníze, ale taky hodně snahy, času, obíhání obchodů atd. Pak jsem to nechal zabalit v balícím obchodě. No a prostě reakce od ní nebyla taková jak jsem si představoval nebo očekával. Nevím jak to pospat, možná jako nedostatečný projev radosti? Asi tak nějak.. Byla unavená z práce tak jsem jí ten dárek předal a jel pryč, aby měla klid. A prostě podle mě se na ten (dle mého i jiných lidí názoru skvělý dárek) moc netvářila a pak mi napsala sms že bude přeslazená - byly tam i Lindt bonbony, ale nejen to. Přitom kolegyně v práci jí dali jenom sladkosti a to přede mnou chválila. No a pak ještě kritizovala v další sms způsob zabalení. Celkově se mně to hrozně dotklo. Mám to nechat být nebo jí to říct a nějak to řešit? Je možný, že to třeba z její strany vyznělo jinak než to sama myslela. Ale prostě vadí mně, že byla málo nadšená. Jsem z toho špatnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56699
19.7.20 21:33

@Studyy tys jí dal dárek a odjel si pryč?
A jakou reakci si čekal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64057
19.7.20 21:34
@Studyy píše:
Zdravím. Jsem asi citlivka (na mužské poměry), ale potřeboval jsem si trochu vylít srdíčko a poradit se, jak reagovat, aby zbytečně nevznikla hádka. Dal jsem přítelkyni dárek k narozeninám, do kterého jsem investoval hodně, není myšleno jen peníze, ale taky hodně snahy, času, obíhání obchodů atd. Pak jsem to nechal zabalit v balícím obchodě. No a prostě reakce od ní nebyla taková jak jsem si představoval nebo očekával. Nevím jak to pospat, možná jako nedostatečný projev radosti? Asi tak nějak.. Byla unavená z práce tak jsem jí ten dárek předal a jel pryč, aby měla klid. A prostě podle mě se na ten (dle mého i jiných lidí názoru skvělý dárek) moc netvářila a pak mi napsala sms že bude přeslazená - byly tam i Lindt bonbony, ale nejen to. Přitom kolegyně v práci jí dali jenom sladkosti a to přede mnou chválila. No a pak ještě kritizovala v další sms způsob zabalení. Celkově se mně to hrozně dotklo. Mám to nechat být nebo jí to říct anějak to řešit? Je možný, že to třeba z její strany vyznělo jinak než to sama myslela. Ale prostě vadí mně, že byla málo nadšená. Jsem z toho špatnej.

Zkusila bych zapracovat na svém sebevědomí. Psychoterapii jsi zkoušel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.7.20 21:35
@Lama Lama píše:

Z jakého důvodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
19.7.20 21:36

To mam nejradsi. Ty typy, co davaji darky a jsou nespokojeni, kdyz clovek projevi malo radosti. - coz ale taky znamena, ze jsi ten darek nedal nezistne, ale kvuli vdeku nebo jejim emocim, ktere te uspokojuji. A zistny dar neni nic pekneho.
Poradim ti - pracuj na sobe, at podobne veci umis zpracovavat spravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.7.20 21:36
@Petra Z píše:
@Studyy tys jí dal dárek a odjel si pryč?
A jakou reakci si čekal?

No byli jsme tak předem domluvení. Přece to nějak nezamezuje projevům radosti z dárku, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
19.7.20 21:37
@Lama Lama píše:

Chceš být druhá Ou? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13914
19.7.20 21:37

Tak me by to taky mrzelo, ale jeste vic by me jako zenu mrzelo, kdybys za mnoprijel dat mi darek a odjel domu, „abych mela klid“. Vic bych ocenila nejakou vecu, treba masaz, film, sex.. :nevim: upinat se jen k darku je takove zvlastni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24458
19.7.20 21:38

Co konkrétně to bylo za dárek? Jak dlouho spolu jste? Pokud to byla jenom bonboniera, tak bych asi taky čekala, od partnera něco víc.(ne drahýho, ale něco víc osobního)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56699
19.7.20 21:40

@Studyy tak třeba skákala radostí, právě když si odjel
Jako co na to chceš říct, když toto napíšeš…
My nevíme, co tam ještě bylo k bonbónům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56699
19.7.20 21:41

I když je pravda, že kritizovat zabalení je trochu divný no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18503
19.7.20 21:42

Jezisi to fakt miluju hrat divadlo u darku, ktery mi sice udelal radost, ale delat u toho komedii a nadskakovat u toho do stropu…jo delala jsem to u deti, kdyz byly male a davaly ty roztomile priserne rukodelne vyrobky. Ted uz mi darky kupuji, ale ty kosmeticke, co si preji, tak mam samozrejme radost a davam ji najevo, ale pred muzem rozhodne tyjatr nedelam.

Zakladateli, pripominas mi moji tchyni - ta da cloveku nevkusnou zdobnou vysivanou chňapku a jeste doda - ta je hezká co? Na to s neda rict nez jineho nez hmmmm a neco si myslet o ucte ke stari a senilite…

Příspěvek upraven 19.07.20 v 21:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
19.7.20 21:45
@Studyy píše:
Zdravím. Jsem asi citlivka (na mužské poměry), ale potřeboval jsem si trochu vylít srdíčko a poradit se, jak reagovat, aby zbytečně nevznikla hádka. Dal jsem přítelkyni dárek k narozeninám, do kterého jsem investoval hodně, není myšleno jen peníze, ale taky hodně snahy, času, obíhání obchodů atd. Pak jsem to nechal zabalit v balícím obchodě. No a prostě reakce od ní nebyla taková jak jsem si představoval nebo očekával. Nevím jak to pospat, možná jako nedostatečný projev radosti? Asi tak nějak.. Byla unavená z práce tak jsem jí ten dárek předal a jel pryč, aby měla klid. A prostě podle mě se na ten (dle mého i jiných lidí názoru skvělý dárek) moc netvářila a pak mi napsala sms že bude přeslazená - byly tam i Lindt bonbony, ale nejen to. Přitom kolegyně v práci jí dali jenom sladkosti a to přede mnou chválila. No a pak ještě kritizovala v další sms způsob zabalení. Celkově se mně to hrozně dotklo. Mám to nechat být nebo jí to říct a nějak to řešit? Je možný, že to třeba z její strany vyznělo jinak než to sama myslela. Ale prostě vadí mně, že byla málo nadšená. Jsem z toho špatnej.

Nechal jsi jí v krámě zabalit bonbóny a čekal jsi, že bude nadšená? Vylít srdíčko? Jsi si jistý, že jsi muž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.7.20 21:45

Strašně nerada dostávám dárky. Úplně mě to děsí. Hlavně proto, že je neumím přijímat. Neumím předstírat, že se mi něco líbí, když se mi to nelíbí a nechci tím dárce zklamat. Řešíme to tak, že si vybírám ty správné dárky sama a vůbec mi nevadí, že vím co dostanu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3945
19.7.20 21:48

To zní, jako bys jí dal dárkový koš. Což, pokud bys ho plnil sám, je sice hodně obíhání obchodů, ale pořád je to dar jako kolegyni k odchodu do důchodu :nevim: Buď napiš, co to bylo, aby ti někdo mohl napsat adekvátní reakci, nebo si schovej svoje tajemství a frustraci do šuplíčku pro depresivní večery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama