Nedostatek vitaminu D a hormony

155
16.5.17 06:17

Nedostatek vitaminu D a hormony

Ahoj holky, slyšela jste některá, že by nedostatek vitaminu D měl vliv na pohlavní hormony? Četla jsem to včera v jednom článku, zkusim najit odkaz :) snažíme se s manželem o první mimi, já tento nedostatek mám, beru vigantol, tak jestli nedostatek vitaminu taky může mít vliv na snažení :roll: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11690
16.5.17 07:10

@TerHad : ne, ale ja videla studii, kde byla mozna spojitost mezi nedostatkem vitaminu D u matky a autismu u kluku, takze bych ho v obdobi snazeni se o dite brala urcite, hlavne pokud mas prokazany nedostatek.
Ja ziju mimo CR a hladinu vitaminu D mi kontrolovali behem tehotenstvi nekolikrat…
A verila bych, ze vliv klidne mit muze, nicmene tech faktoru je spoustu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
16.5.17 08:04

@beruska9 já to právě četla v článku, za 14 dní jdu k dr. tak se ji na to musim zeptat :) přikládám úryvek z článku :)
5. Krok: Dostatek přirozeného pohybu

Dostatek pohybu venku je pro schopnost otěhotnění zásadní nejen po ženy. Sedavé zaměstnání bez přísunu čerstvého vzduchu a často při umělém osvětlení reprodukci neprospívá. Proto je potřeba myslet na pravidelný pohyb. Když navíc na procházce nastavíte tvář slunečním paprskům, neuděláte chybu. Jsou zdrojem vitamínu D, který je potřebný k tvorbě pohlavních hormonů a ženám pomáhá obnovit pravidelný cyklus a ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
16.5.17 08:20

Já otěhotněla a v nějakém cca 12tt mi zjistili velký nedostatek vitamínu D a napsali Vigantol.. u mě to vliv nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
155
16.5.17 08:25

@ZuzaMi jo děkuji, tak snad to bude dobrý i u mě :) za dva měsíce jdu znovu na krev, tak uvidíme :) a už vylezlo i sluníčko, tak by se to taky mělo zlepšit :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
16.5.17 08:31

Ano, vliv to mit ooravdu muze- resila kdysi ma sestra kvuli otehotneni, a pri te prilezitosti take zjistila od zname, ktera pracuje ve farmacii, ze je rozhodne lepsi vymenit chemii Vigantol za ciste prirodni D! Je jich nekolik, napriklad: Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky 11,7ml, Fermentovaný olej z tresčích jater 237ml, bez příchuti, RAW, nebo Vitamin D3 Liquid Drops Swanson. Klidne kouknete nekam na net na diskuze kvuli Vigantolu, docela jsem tenkrat zirala. Skoda, ze jsem to nevedela drive, dceri jako miminku jsem Vigantol cpala, stejne jako vsechny matky, protoze ho dostanete od dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
16.5.17 08:34

@ragnar děkuji za radu :) zkusim kouknout..no vidíte mě to právě nepřišlo divný protože vím, že miminkům se normálně dává :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
16.5.17 08:44

@TerHad Miminkum se bohuzel dava tolik chemickyho hnusu (zjistuji az ted, s odstupem casu), ze se nestacim divit. 8o Napriklad jsem objevila i diky emiminu- ze se misto chemickyho Aktiferinu na nedostatek zeleza, da podavat uplne prirodni prostredek Ferrogreen plus, co ma navic daleko vetsi efekt a rychlejsi nastup. A tak se da pokracovat dal a dal. Takze ja uz ted vzdy hledam nejdrive prirodni alternativu, kdyz to jde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
16.5.17 09:32
@ragnar píše:
Ano, vliv to mit ooravdu muze- resila kdysi ma sestra kvuli otehotneni, a pri te prilezitosti take zjistila od zname, ktera pracuje ve farmacii, ze je rozhodne lepsi vymenit chemii Vigantol za ciste prirodni D! Je jich nekolik, napriklad: Jamieson Baby-D Vitamín D3 400 IU kapky 11,7ml, Fermentovaný olej z tresčích jater 237ml, bez příchuti, RAW, nebo Vitamin D3 Liquid Drops Swanson. Klidne kouknete nekam na net na diskuze kvuli Vigantolu, docela jsem tenkrat zirala. Skoda, ze jsem to nevedela drive, dceri jako miminku jsem Vigantol cpala, stejne jako vsechny matky, protoze ho dostanete od dr.

Souhlasím! Taky jsem recept odmítla s tím, že koupím Baby D od Jamienson. Udělala jsem to tak po narození dcerky a naprosto bez problému.. krom teda nechápavých pohledů doktorky „co si jako vymýšlím extra, že Vigantol se dává novorozencům automaticky“ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
155
16.5.17 09:56

Holky jdu juknout na net, kde to sehnat :) děkuji za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
16.5.17 10:01

Ještě otázka beru denně 4 kapky vigantolu, baby D má stejné užívání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
16.5.17 14:26

@ZuzaMi No tak to naprosto presne znam!! :D Dr na me taky nevericne zirala, kdyz jsem odmitla recept na Aktiferin- pry vzdyt je to prece taky zelezo :lol: Kdyz jsem ji rekla, ze kdyz si muzu vybrat chemicky zelezo a zcela prirodni zelezo, volim urcite druhou variantu, zirat neprestala. Sestra se tvarila jeste lip. :lol: Od te doby nikomu nic nevysvetluji, ztrata casu. Tvari se tak vetsina dr, co jsem se i tady na emiminu docetla, kdyz chce clovek pro dite neco lepsiho, nez je chemie. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
16.5.17 14:30

@TerHad Davkovani bude v letaku, co ti s tim prijde, nebo nekde na netu. Z hlavy to osobne nevim. A urcite to bude telu sedet vic nez Vigantol :D Dokonce jsem na diskuzich opakovane kdysi cetla, ze byly miminka po Vigantolu neklidny atd., takze asi fakt nic moc… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
16.5.17 14:33

@ragnar jojo, přesně. Jsem musela hláskovat doktorce jak se to přesně píše, aby si to mohla napsat velkým písmem do karty :D
Jee, prosím - jaké přírodní železo doporučíš? :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
6
16.5.17 14:58

Ferrogreen plus beru a k tomu piju vymackanou stavu z pomerance (vitamin c aby se to lepe vstrebalo do tela) a muzu rict, ze hodne dobry vysledky uz za mesic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama