Reklama

Nedostatek vitaminu K2/D3-jak to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 05.10.18 10:08
nedostatek vitaminu K2/D3-jak to řešit?

Hezké dopoledne všem.
Ráno jsem si volala na výsledky krve a doktorka mě sdělila, že bylo zjištěno, že mám v krvi málo vitamínu K2 a D3.Mám jít na odběry pro kontrolu za tři měsíce a mám si koupit doplněk od Biominu nebo tak nějak, že prý to je výrobce léčiv a že má kvalitní složení, že dávka těchto pro mne potřebných vitamínů je velká, tak by měly být výsledky příště už lepší..Než se vydám do lékárny a něco koupím, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti.
Děkuji Jana

Reklama

Reakce:

Ba412
Kecalka 284 příspěvků 05.10.18 11:02

nedostatkem techto vitaminu mate naslapnuto k osteoporoze. Koukala jsem na pripravek k2d3 od Biominu, maji K2 formu Mk7, tu telo dovede nejlepe vyuzit, takze by to melo byt ok. Ja beru K2 od Generica(taky Mk7) k tomu Caltrate a Vigantol (vitamin D3).
Bohuzel nedostatek techto vitaminu je dany nasim zdravym zivotnim stylem, tedy nechodit na slunce, hrozi rakovina kuze, ale odkud se ten vitamin D3 pak ma brat? Nejist zivocisne tuky, ale vitamin k2 je prave v sadle a vejcich…

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 05.10.18 14:57

Tak především začněte jíst tak, abyste jich měla dostatek ve stravě a chodit ven na sluníčko.

Vejce, mléčný tuk, listovou zeleninu, luštěniny, ořechy, semínka a podobně.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 08.10.18 13:18
@Ou píše:
Tak především začněte jíst tak, abyste jich měla dostatek ve stravě a chodit ven na sluníčko.Vejce, mléčný tuk, listovou zeleninu, luštěniny, ořechy, semínka a podobně.

Tohle vše já jím a celkem hodně......na sluníčko chodím jen, když někam musím, jinak mi opalování nedělá dobře, mám nízký tlak a pak je mi zle.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 08.10.18 13:24
@Ba412 píše:
nedostatkem techto vitaminu mate naslapnuto k osteoporoze. Koukala jsem na pripravek k2d3 od Biominu, maji K2 formu Mk7, tu telo dovede nejlepe vyuzit, takze by to melo byt ok. Ja beru K2 od Generica(taky Mk7) k tomu Caltrate a Vigantol (vitamin D3).
Bohuzel nedostatek techto vitaminu je dany nasim zdravym zivotnim stylem, tedy nechodit na slunce, hrozi rakovina kuze, ale odkud se ten vitamin D3 pak ma brat? Nejist zivocisne tuky, ale vitamin k2 je prave v sadle a vejcich…

Děkuji za vysvětlení :palec: O té osteoporoze vím, říkal mi to i doktor, babička ji měla, tak to bohužel znám.Super, takže ten vitamin K2 a D3 od Biominu si pořídím.Ještě dnes zajdu.Já na sluníčko moc nechodím, nedělá mi to dobře, trpím na nízký tlak a je mi pak zle.Ani teplé dny mi nedělají dobře.K tomu problémy se štítnou žlázou…jedno z druhým :zed: No, právě, odkud se má pak tento vitamin brát :nevim: No a živočišné tuky také moc nemužu, trpím na IBS, takže to mi dělá zažívací obtíže.No, vyzkouším ten Biomin a uvidím, jak dopadnu za cca tři měsíce na kontrolních testech.Děkuji. ;)

Ba412
Kecalka 284 příspěvků 08.10.18 13:31

@Jančakecalka No kazdy clovek je jiny. IBS mam taky a chleba se sadlem nebo maslem muzu, olivovy olej v salatech taky. Vadi mi teple tuky (smazene, pecena zelenina apod) lusteniny nemuzu vubec, zeli, kvetak, kapustu jen v omezenem mnozstvi. Hodne mi pomohl Lepicol, je to vlaknina s probiotiky.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 08.10.18 13:39
@Ba412 píše:
@Jančakecalka No kazdy clovek je jiny. IBS mam taky a chleba se sadlem nebo maslem muzu, olivovy olej v salatech taky. Vadi mi teple tuky (smazene, pecena zelenina apod) lusteniny nemuzu vubec, zeli, kvetak, kapustu jen v omezenem mnozstvi. Hodne mi pomohl Lepicol, je to vlaknina s probiotiky.

Ano, to je pravda, každý jsme jiný.Já mám IBS už několik let, je to boj, někdy lepší, jindy horší.Trpím na tu variantu s průjmy, občas bolesti břicha.Sádlo, máslo, zelí, květák atd já prostě nemužu, to už mám na sobě vyzkoušené.Nedělá mi to dobře, problémy se mi pak zdvojnásobí a trvá dlouho, než se zase vzpamatuju.Pak se bojim málem vyjít ven.Docela mi pomáhají zakysané mléčné výrobky,a dlouho používám probiotickou kvasinku S.Boulardii, je to os Biopronu, možná znáš?Jinak smažený taky nemužu, ale ten olivový olej mi nevadí.No, fakt jsme každý jiný.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 08.10.18 13:42

@Ba412 Ještě mě tak napadlo ted, nemuže to být souvislost nedostatek těchto vitamínů právě s IBS? :think:

Ba412
Kecalka 284 příspěvků 08.10.18 16:38

@Jančakecalka kazde omezeni v jidelnicku muze mit vliv. Navic IBS muze mit za nasledek zjorsene vstrebavani zivin. Pravdou ale je, ze vitaminu k2 a d3 v nasi prirozene strave je malo a o to min, ze jime prumyslove zpracovavane potraviny, malem bych rekla ze amarouny. Kdy se ti treba naposled zkazil jogurt nebo jsi mela zkazene vajicko?
V mem detstvi se jogurt kupoval denne a taky se musel hned snist, praskle vajicko se muselo hned spotrebovat. A dnes? Jogurt tyden po expiraci a nic mu neni a na praskle vajicko prijdu az pri rozklepavani a taky mu nic neni.

Luska
Kecalka 283 příspěvků 08.10.18 21:41

Taky mám málo vit. D a K, doktorka mi předepisuje Calcichew a Vigantol, mám úbytek 23 %, zatím je to je osteopenie, mnohočetné postižení kostí.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 09.10.18 09:41
@Ba412 píše:
@Jančakecalka kazde omezeni v jidelnicku muze mit vliv. Navic IBS muze mit za nasledek zjorsene vstrebavani zivin. Pravdou ale je, ze vitaminu k2 a d3 v nasi prirozene strave je malo a o to min, ze jime prumyslove zpracovavane potraviny, malem bych rekla ze amarouny. Kdy se ti treba naposled zkazil jogurt nebo jsi mela zkazene vajicko?
V mem detstvi se jogurt kupoval denne a taky se musel hned snist, praskle vajicko se muselo hned spotrebovat. A dnes? Jogurt tyden po expiraci a nic mu neni a na praskle vajicko prijdu az pri rozklepavani a taky mu nic neni.

No, abych řekla pravdu, tak zkažený jogurt jsem nedávno koupila v Bille, ale po otevření jsem si toho všimla a hned vyhodila, zkažené vajíčko to nevím, nepamatuji se.Ano, pravda, jogurt po expiraci není nic strašnýho, taky se mi to občas stane, že snim pár dní po datumu a nic mu není.
Mě to právě včera napadlo, že jestli to nemuže být tím IBS, jinak si to nedovedu vysvětlit, že bych těch vitamínů měla tak málo.Mě právě říkala mudr. taky, že v přirozené stravě už tolik toho K2 a D3 není, že dřív bylo vše prostě na vyšší úrovni, dnes kvůli nasazaným slevám v marketech to prostě ani jinak nejde.Jenže na nedostatek takto důležitých vitamínů potom hlavně doplácejí děti, viz třeba moje dcera.Tazase musí brát D3 kvůli správné imunitě, na kosti a zuby, pomáhá to ke vstřebávání a využívání vápníku a fosforu.Ale k tomu všemu ještě bere hromadu antiepileptik. :zed:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 09.10.18 09:44
@Luska píše:
Taky mám málo vit. D a K, doktorka mi předepisuje Calcichew a Vigantol, mám úbytek 23 %, zatím je to je osteopenie, mnohočetné postižení kostí.

To mě moc mrzí. :hug: Já ted budu brát ten Biomin, jak mi doporučila doktorka, včera jsem s tím začala, tak uvidím, za tři měsíce se dozvím víc.

Ba412
Kecalka 284 příspěvků 09.10.18 13:12

No ja byla na oberech v patek a tento ctvrtek se dozvim vysledky… Doufam ze budou slusne.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 09.10.18 13:39
@Ba412 píše:
No ja byla na oberech v patek a tento ctvrtek se dozvim vysledky… Doufam ze budou slusne.

Tak budu držet moc palce :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >