Nedostatek železa a crp test u 21 měsíčního

1093
30.11.19 22:35

Nedostatek železa a crp test u 21 měsíčního

Dobrý večer děvčata.

Syn 21 měs chytil od staršího kašel, který už trvá 2 týdny a k tomu jednodenní horečka, 2 denní řidší stolice (rostou mu do toho stoličky). Byla jsem s ním poprvé kvůli nemoci u dr a ta mu dělala crp test a mluvila něco o hemoglobinu, že to vypadá na nedostatek železa. Jak to může zjistit z crp testu?? Zrovna si toto u malého dost hlidam., kdy dávám potraviny s vysokým obsahem železa (červené maso, ryby, obiloviny, ořechy, zeleninu, ovoce, luštěniny) Neprokazuje žádné známky, není unavený, bledý a nebyl až do teď nikdy nemocný.
Chce mu po skončení kašle udělat krevní obraz. Jsem z toho zmatená, a nikdy jsem to neslyšela, že by z crp se mohlo něco takového poznat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6856
30.11.19 22:38

Neplašila bych, měla ses pořádně zeptat, podle čeho tak usuzuje. Ale byla bych ráda, že je doktorka tak zodpovědná. Naše nedělá ani to CRP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
30.11.19 22:43

@Terez001
Pochybuji ze by to zjistila z crp, tam se zjistuje jen mnozstvi bilkoviny, ne? Nemyslela to spis ze pak mu vezme krevni obraz na hemoglobin?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
30.11.19 22:48

Holky já právě s crp nemám zkušenost, nikdy ho nedělala ani u staršího. Jen Teda kdysi krevní obraz jako miminku, že se jí zdál bledý. Nakonec vše ok.
Ona je fakt hodně zodpovědná.. Ptala jsem se jí, jak se to z toho crp pozná? Říkala něco o hemoglobinu, ale maly hrozně vyvadel, tak jsem ji téměř neslyšela. Že tam má být nějaká hodnota, která není v normě. Fakt ale dal nic nevím. Syn řval ještě po cestě v autě a doma, jak byl z té dr vyděšený :D tak jsem byla ráda, že jdeme už :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
30.11.19 23:19

@Terez001
Z crp se pozna mnozstvi bilkoviny, dle ktere se posoudi, zda je v tele zanet virovy nebo bakterialni, aby ti zbytecne necpala do maleho ATB. Z krevniho obrazu se toho zjisti vic, ale jinak nejsem zdravotnik ani doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48880
30.11.19 23:32

Moje dítě mělo teď CRP 2× za sebou a dr. z toho jen usoudila, že se 1) jedná o bakteriální zánět, tudíž atb, 2) že atb zabrala a zánět už je téměř pryč. Přístroj vyplivnul jedno číslo. Následně dr. udělala krevní obraz a teprve z toho zjistila nedostatek železa, do té doby neměla žádné podezření, dítě veselé, neunavitelné, barva OK. Pravda, že to moje je mnohem mladší se začínajícími příkrmy, kterých zatím moc nesní, takže u nás mě ten nedostatek železa až tak nepřekvapil, ale fakt ho zjistila až na základě přímého náběru, nikoliv z CRP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1050
1.12.19 13:55

Mam stejnou zkusenost tento tyden. Pristroj urcil hodnotu crp a druhou hodnotu hemoglobin. Take ho mel 18m nizsi, tak nas poslala na dalsi vysetreni, zda nema malo zeleza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama