Nedostatek železa, nebo ne ?

33
29.10.19 12:45

nedostatek železa, nebo ne ?

Ahoj :mavam:
Mám takový problém delší dobu se cítím děsně unavená, často se zadýchám, od září do toho ještě závratě a hrozné padání vlasů. Doktorka mi odebrala jen z krve na biochemii železo. Mám hodnoty 8,6. Prej je to nízké, ale dál to neřešila. :nevim: Jak poznat tedy, že mám skutečně nedostatek železa? Nebo z čeho jiného by mohly být takové stavy? Případně co Vám pomohlo za přípravky? Je to dost otravné, nemůžu pomalu nic jak se mi motá hlava a jsem utahaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2676
29.10.19 12:48

Tohle mam kdyz mam nedostatek zeleza. K doktorovi nechodim, kupuju zelezo od Jamiesona. Tak zkus a uvidis jestli ti bude lip takto bylo z toho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 12:51
@vercaca píše:
Ahoj :mavam:
Mám takový problém delší dobu se cítím děsně unavená, často se zadýchám, od září do toho ještě závratě a hrozné padání vlasů. Doktorka mi odebrala jen z krve na biochemii železo. Mám hodnoty 8,6. Prej je to nízké, ale dál to neřešila. :nevim: Jak poznat tedy, že mám skutečně nedostatek železa? Nebo z čeho jiného by mohly být takové stavy? Případně co Vám pomohlo za přípravky? Je to dost otravné, nemůžu pomalu nic jak se mi motá hlava a jsem utahaná.

Vím o tom prd, ale shodou náhod jsem teď četla, že tyto příznaky má i borelióza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
29.10.19 12:52

@Bubla Bůčková Já ale letos klíště neměla :think: tak nevím kde je zakopaný pes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
29.10.19 12:53

@zudina za jak dlouho se zlepší tvůj stav?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
29.10.19 13:05

@vercaca podstatné není jen železo, ale i krevní obraz a hladina ferritinu. Ta vypovídá o zásobách železa nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
29.10.19 13:05

Štítnou máš vyšetřenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 13:06

A stitnou máš ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
29.10.19 13:10

Jo štítná žláza mi byla opakovaně vyšetřována a byla ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 13:24

Jestli ti vyšetřovali hladinu železa v séru, tak to je prý v podstatě nic neříkající údaj. Důležité jsou další údaje, které jsou na žádance v sekci Metabolismus železa. Nejdůležitější asi feritin = zásoby železa v organismu. Tak běž k doktorce a nech si ten metabolismus železa udělat komplet.

• Nahlásit
  • Citovat
36
29.10.19 13:38

Myslím, že to může být spoustu věcí. Nedostatek železa mám taky, ale takové stavy neznám. Borelioza se může projevit klidně x měsíců zpětně.
V každém případě bych asi trvala na pořádném vyšetření, jinak Vám tu může „diagnostikovat“ cokoli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
29.10.19 13:59

Já to tak mám, beru permanentně železo z lékárny a když nestačí, dr. mi napíše silnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56342
29.10.19 13:59

Jak poznat tedy, že mám skutečně nedostatek železa Asi nejlepší ukazatel je ferritin, ukazující n zásoby. Dále solubilní transferinový receptor a volná vazebná kapacita transferinu A dál by ylo fajn vědět, jaký máš krevní obraz.

Nebo z čeho jiného by mohly být takové stavy? to tu nerozštípnem, tisíce různých stavů, různých odborností. Psychiatrické diagnoszy, onkologické, cévní, neurologické, infekce, revmatologické, imunologické, hematologické…

Případně co Vám pomohlo za přípravky?
To záleží právě na té příčině. Lektvarů, co ti to kdo doporučí střelením od bohu tu budeš mít jistě spousta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2676
29.10.19 14:23
@vercaca píše:
@zudina za jak dlouho se zlepší tvůj stav?

Behem par dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
1.11.19 17:29

Tak jsem si dělala test na hladinu ferritinu a vyšlo to tak, že ho mám nízký..achjo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama