Nedostatek železa - jak doplnit

450
23.5.16 21:25

Nedostatek železa....jak doplnit

Prosím o radu…jsem anémická, nedostatek železa, hodnotu mám 5,2, ale nějak nejsem schopná vydržet brát léky od lékaře, je mi po železe špatně od žaludku a navíc mě prohání…cítím se unavená, občas se mi motá hlava, ale fakt nevím, jak to mám do sebe dostat…nemáte někdo radu? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4987
23.5.16 21:28

Doufám, že vyloučili všechny možnosti krvácení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
659
23.5.16 21:28

Brokolice, hovezi maso… na internetu je spousta stranek kde se da vycist jake potraviny zelezo obsahuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
23.5.16 21:29

Zjistit pricinu. Dobře tolerovanej je maltofer. V tehotenstvi jsem ho brala a pouze zacpa. Jinqk hovezi, jatra, cerveny fazole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
23.5.16 21:31

Hovezi maso a vsechno cervene maso, slunecnicova seminka…Na netu najdes seznam potravin, ktere obsahuji nejvic ;)

• Citovat
  • Upravit
Uju
6747
23.5.16 21:37

Maso, nejlépe červené (hovězí, konina) a taky petrželka kudrnačka. Pokud Ti nesedí léky, řekni to u doktora dá Ti jiný, je víc druhů a každý na každého působí jinak. Taky mi ne všrchny sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
23.5.16 21:43

@sobesin Zkus si koupit železo od firmy Favea. Mají ho v mikronizovaných tabletách, které nezpůsobují tolik problémů jako je nevolnost, zácpa či průjem atp. Není nijak extra drahé, za zkoušku určitě stojí.
http://www.zbozi.cz/hledani/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
23.5.16 21:43

Ahoj, já teď užívám žvýkací tablety Maltofer a je to bez problémů. Dobrá čokoládová příchuť, takže se to dá. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
23.5.16 21:46

FerroGreen :) je to železo v tekuté formě (šťávy z ovoce a zeleniny). Podle mě lepší a zdravější než tabletky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
23.5.16 21:52

@sobesin Doplňky železa jsou sviňa… pij čaj z kopřivy 14 dní v kuse, ne déle, pak dát pauzu!! ráno na lačno. Nejlépe nasbírat čerstvou, jestli máš možnost. Je možné kopřivu vyluhovat přes noc ve studené vodě a ráno vypít, uvolní se více látek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
23.5.16 21:54

Jo a do toho výluhu přes noc přidat lžíci medu, taky má hodně železa, hlavně tmavý lesní med.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49313
23.5.16 21:56

Jeste i spenát, pistácie, vajíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 22:00

Hodně železa obsahují vnitřnosti, ale protože slouží k čištění organismu zvířete, je tam i mnoho toxických látek, takže jejich konzumace není nejvhodnější. Proto volíme raději ryby, drůbež, zelenou listovou zeleninu, jídlo kořeníme čerstvou pažitkou, petrželkou a místo zákusku si zobneme směsi z ořechů, mandlí, rozinek a medu.

Železo dále obsahují: sušené meruňky, skopové kotlety, mleté hovězí, obohacené vločky, ořechy, rozinky, celozrnný chléb, sušené fíky, sardinky, čočka, vnitřnosti, fazole, hrách, vaječný žloutek, broskve, mák, sójová mouka, oves, špenát, kyselé zelí.
Víte, že…

… kdo pije větší množství kávy i čaje, musí počítat s tím, že kofein a tein brání vstřebávání železa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
23.5.16 22:16

Já jsem anémická celoživotně. „Jen“ příjem nestačí, většina lidí má v potravě železa dostatek, častěji než problém s malým příjmem je vstřebatelnost železa, tj. dostatek vitamín C, hořčík.. a naopak si ohlídej kávu, čaj, kakao, žloutek, vlákninu.. (vstřebatelnost ovlivňují negativně v desítkách procent, nepij je hned po jídle) Na netu informací najdeš spoustu, ale zadej „vstřebatelnost železa“, ne nedostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
23.5.16 22:21

Jednoduše ověříš tak, že si necháš změřit železo po jeho pojídání v tabletách, většinou bývá tak, že hodnoty zvednou, ale teprve když zvýšíš hodnoty hořčíku a céčka, tak opravdu projeví.. Takže možná paradoxně(?) nemusíš polykat železo ale právě hořčík a céčko.. Vím, že opakuji se dokola :lol:, ale přijde mi to škoda, že ke spoustě lidem tyto informace nedostanou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama