Nedostavení se k soudu kvůli dluhu - odročení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.04.18 21:56
Nedostaveni se k soudu kvuli dluhu-odroceni?

Prosim je tu nejaky pravnik? Nebo nekdo z oboru? Rady " ja myslim" atd prosim ne ikdyz to myslite dobre. A komentare „dluzniky mam nejradsi atd“ si take nechte. Vsem ostatnim dekuji za radu.

Nekdy loni jsem dostala EPR jedna se o pujcku Zaplo cca z roku 2015. Jelikoz jako veritel tam nebylo uvedeno Zaplo ale nejaka Malta finance tak jsem podala odpor ze nevim o co jde. Prislo me predvolani k soudu uz nekdy v prosinci nebo lednu na duben. Mezitim jsem si se soudem vymenila par dopisu. Dluzna castka je asi 25 000kc plus uroky coz muze byt za ty 3 roky klidne i 100 000kc. Znama ktera me dluzi cca 50 000kc me mela vratit cast z prodeje auta. Takze jsem pocitala s tim, ze na soud nebudu muset. Jenze byla tedka za mnou ze penize z prodeje nema. Volno v praci si vzit nemuzu prisla bych o ni.( vim ze zamestnavatel me pustit ale pak by me vyhodil a hlavne spatne zvladam stres atd :( )
Da se nejak krome nemocenske domluvit pisemne s tim soudem? Aby treba zrusili to jednani nebo o mesic ci dva posunuli nez sezenu penize alepson nejake?
 Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 05.04.18 22:01

Nemůže tě vyhodit. A ty tam běž, neodkládej problémy, nebo budou ještě větší.

lusy.lus
Kecalka 228 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 22:05

Pro odročení musí být nějaký zásadní důvod, že potřebuješ našetřit, to není.

MartinaCV
Kelišová 5808 příspěvků 05.04.18 22:09
@Anonymní píše:
Prosim je tu nejaky pravnik? Nebo nekdo z oboru? Rady " ja myslim" atd prosim ne ikdyz to myslite dobre. A komentare „dluzniky mam nejradsi atd“ si take nechte. Vsem ostatnim dekuji za radu.Nekdy loni jsem dostala EPR jedna se o pujcku Zaplo cca z roku 2015. Jelikoz jako veritel tam nebylo uvedeno Zaplo ale nejaka Malta finance tak jsem podala odpor ze nevim o co jde. Prislo me predvolani k soudu uz nekdy v prosinci nebo lednu na duben. Mezitim jsem si se soudem vymenila par dopisu. Dluzna castka je asi 25 000kc plus uroky coz muze byt za ty 3 roky klidne i 100 000kc. Znama ktera me dluzi cca 50 000kc me mela vratit cast z prodeje auta. Takze jsem pocitala s tim, ze na soud nebudu muset. Jenze byla tedka za mnou ze penize z prodeje nema. Volno v praci si vzit nemuzu prisla bych o ni.( vim ze zamestnavatel me pustit ale pak by me vyhodil a hlavne spatne zvladam stres atd :( )
Da se nejak krome nemocenske domluvit pisemne s tim soudem? Aby treba zrusili to jednani nebo o mesic ci dva posunuli nez sezenu penize alepson nejake?
Dekuji

K úrokům - pokud je uvedena smluvní pokuta nebo smluvní úrok, pak je jejich výše dle smluvního ujednání. Pokud jde o zákonný úrok z prodlení, řídí se ČNB a na netu si to můžeš spočítat v právní kalkulačce. Musíš ale vědět, od kdy započalo běžet prodlení, tj. od kdy jsi začala dlužit. Pokud jsi měla něco splácet měsíčně, počítá se zákonný úrok z prodlení z každé měsíční neuhrazené částky.
Zaměstnavatel je povinen tě na jednání k soudu uvolnit a neexistuje, abys za to nesla následky k tvé tíži, bylo by to postižitelné.
O odročení jednání můžeš soud zdvořile písemně požádat, v dostatečné lhůtě před nařízeným jednáním a musíš uvést a doložit vážné důvody, proč žádáš o odročení.
Jestli ti jde o to, nějak se soudu vyhnout, to neklapne, skončilo by to rozsudkem pro zmeškání v tvůj neprospěch, následně exekucí.
Nejlepší je na soud dorazit, vysvětlit, proč ke splácení nedošlo (druhotná platební neschopnost), navrhnout uzavření smíru a splátkový kalendář pod hrozbou ztráty výhody splátek (tj. trest za to, že když nebudeš splácet, jsi si vědoma, že ti to bude přičteno k tíži). Je to žaloba o zaplacení, nejjednodušší typ sporu. Vezme to každý advokát. Já jsem teď na mateřské.

Anonymní  05.04.18 22:14
@MartinaCV píše:
K úrokům - pokud je uvedena smluvní pokuta nebo smluvní úrok, pak je jejich výše dle smluvního ujednání. Pokud jde o zákonný úrok z prodlení, řídí se ČNB a na netu si to můžeš spočítat v právní kalkulačce. Musíš ale vědět, od kdy započalo běžet prodlení, tj. od kdy jsi začala dlužit. Pokud jsi měla něco splácet měsíčně, počítá se zákonný úrok z prodlení z každé měsíční neuhrazené částky.
Zaměstnavatel je povinen tě na jednání k soudu uvolnit a neexistuje, abys za to nesla následky k tvé tíži, bylo by to postižitelné.
O odročení jednání můžeš soud zdvořile písemně požádat, v dostatečné lhůtě před nařízeným jednáním a musíš uvést a doložit vážné důvody, proč žádáš o odročení.
Jestli ti jde o to, nějak se soudu vyhnout, to neklapne, skončilo by to rozsudkem pro zmeškání v tvůj neprospěch, následně exekucí.
Nejlepší je na soud dorazit, vysvětlit, proč ke splácení nedošlo (druhotná platební neschopnost), navrhnout uzavření smíru a splátkový kalendář pod hrozbou ztráty výhody splátek (tj. trest za to, že když nebudeš splácet, jsi si vědoma, že ti to bude přičteno k tíži). Je to žaloba o zaplacení, nejjednodušší typ sporu. Vezme to každý advokát. Já jsem teď na mateřské.

Ja vim ze me musi pustit ale bohuzel pak ti v praci udelaji peklo atd. Dalsi problem je v tom ze sem nervak a nejsem schopna ve stresu takovem reagovat. Nemam na to papir od doktora ale proste jsem silene nervni a urcite bych tam rekla neco spatne jeste si to zhorsila. Je mozne napsat tedy pisemne ze uznavam dluh a zadam o ten splatkovy kalendar? Potrebuji to o mesic ci dva odrocit abych mela cast na sehnani penez…

MartinaCV
Kelišová 5808 příspěvků 05.04.18 22:35
@Anonymní píše:
Ja vim ze me musi pustit ale bohuzel pak ti v praci udelaji peklo atd. Dalsi problem je v tom ze sem nervak a nejsem schopna ve stresu takovem reagovat. Nemam na to papir od doktora ale proste jsem silene nervni a urcite bych tam rekla neco spatne jeste si to zhorsila. Je mozne napsat tedy pisemne ze uznavam dluh a zadam o ten splatkovy kalendar? Potrebuji to o mesic ci dva odrocit abych mela cast na sehnani penez…

Z toho, co píšeš, je zřejmé, že potřebuješ, aby tě někdo právně zastoupil. Pak půjde na soud advokát a ty tam nemusíš. Pokud bych takovou věc řešila já, v první řadě bych si věc pečlivě prostudovala, abych zjistila, zda je vůbec žalovaný nárok oprávněný, zda je smlouva platná, zda je oprávněný „úrok“ (smluvní, smluvní pokuta). Nemohu ti obecně doporučit kývni na něco a domluv si splátky. Tento postup bych navrhla, kdybych po prostudování měla za to, že nárok žalobce je oprávněný. Z toho, co píšeš, je zřejmé, že se necítíš na to, hájit svá práva. On ne každý je schopen na soud jít a správně argumentovat. Najdi si advokáta ve svém okolí, s nímž se domluvíš na nějaké smluvní únosné částce za zastoupení.

MartinaCV
Kelišová 5808 příspěvků 05.04.18 22:37

Je zapotřebí si tu věc rozdělit na stránku hmotnou a stránku procesní. Projít, zda vše, co tvrdí žalobce, je pravda a po právu. Pak si projít procesní stránku - byla včas odeslána předžalobka? Není věc promlčena? atd atd… Vem si advokáta.

veria
Generální žvanilka 22405 příspěvků 06.04.18 00:54

Přesně. Šikovný advokát te z toho muže třeba aspoň částečně vysekat ;) napr smluvní úroky nesmí byt v neobvykle výši, musí prokázat zesplatneni, postoupení pohledávky, její vyčíslení atd atd
Jsou teď obrovské regulace ve prospěch spotřebitele pri spotřebitelských úvěrech, což je zřejmě tvůj případ.

Netopirek
Kelišová 7226 příspěvků 1 inzerát 06.04.18 05:36

Sežeň si advokáta a k soudu nemusíš. Jinak můžeš zkusit onemocnět.

Kriss Tina
Závislačka 3938 příspěvků 06.04.18 06:11

Sežen si advokáta, buď jdi s ním, mluvit bude on takže neplacnes nic špatně nebo tam nemusíš a dáš mu plnou moc. Mě takle advokátka aspoň pomohla osvobodit od soudních poplatku a celkově mi třeba vyjednala splátkový kalendář, jít tam sama tak akorát koukám jak vyorana myš

Maminass
Nováček 9 příspěvků 06.04.18 07:32

Pokud nic neuděláš a nepřijdeš tam, tak může následovat rozsudek pro zmeškání nebo pro uznání. Jak asi sama chápeš, tak čím déle to neřešíš, tím dráž tě to nakonec vyjde. A tenhle spor asi nemáš šanci vyhrát. Už teď to může být velká částka, a ta jen naroste o výdaje na advokáta a exekutora.
Na tvém místě bych si vzala advokáta. Ten by mohl požádat o odročení. A pak zaplatila co nejdřív alespoň jistinu. :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 06.04.18 08:28
@Anonymní píše:
Prosim je tu nejaky pravnik? Nebo nekdo z oboru? Rady " ja myslim" atd prosim ne ikdyz to myslite dobre. A komentare „dluzniky mam nejradsi atd“ si take nechte. Vsem ostatnim dekuji za radu.Nekdy loni jsem dostala EPR jedna se o pujcku Zaplo cca z roku 2015. Jelikoz jako veritel tam nebylo uvedeno Zaplo ale nejaka Malta finance tak jsem podala odpor ze nevim o co jde. Prislo me predvolani k soudu uz nekdy v prosinci nebo lednu na duben. Mezitim jsem si se soudem vymenila par dopisu. Dluzna castka je asi 25 000kc plus uroky coz muze byt za ty 3 roky klidne i 100 000kc. Znama ktera me dluzi cca 50 000kc me mela vratit cast z prodeje auta. Takze jsem pocitala s tim, ze na soud nebudu muset. Jenze byla tedka za mnou ze penize z prodeje nema. Volno v praci si vzit nemuzu prisla bych o ni.( vim ze zamestnavatel me pustit ale pak by me vyhodil a hlavne spatne zvladam stres atd :( )
Dekuji

pokud se nedostavíš, můžou Tě předvést.. co chceš odkládat? ze zákona Tě uvolnit prostě musí a hotovo.

veria
Generální žvanilka 22405 příspěvků 06.04.18 10:43

Účastník se nepredvadi. Pokud se nedostavi, tak vydají rozsudek pro zmeskani. Proti kterému se prakticky nejde odvolat.

Anonymní  07.04.18 21:16

Jenze ja nemam penize na advokata ;(
To je par tisic. Nemocna byt nemuzu nevysla bych z penezi. K praci mam jeste brigadu. Potrebovala bych to odrocit a pripadne dat odvolani abych ziskala mesic nebo spis dva casu na usetreni dalsich penez…

Netopirek
Kelišová 7226 příspěvků 1 inzerát 07.04.18 22:32
@Anonymní píše:
Jenze ja nemam penize na advokata ;(
To je par tisic. Nemocna byt nemuzu nevysla bych z penezi. K praci mam jeste brigadu. Potrebovala bych to odrocit a pripadne dat odvolani abych ziskala mesic nebo spis dva casu na usetreni dalsich penez…

Zkus bezplatnou právní poradnu. Tam ti poradí a zastupují i za nižší cenu.
Ale soud už neodročíš. Pokud se nedostavíš, tak si jen přitížíš

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama