nedovírání svěrače mezi žaludkem a jícnem´- dieta

Bedhann
6.1.09 18:17

nedovírání svěrače mezi žaludkem a jícnem´- dieta

Ahoj holky, byl mi zjištěn tento neduh /není to ale jisté/- a s tím jsou spojené moje problémy, celoroční rýma a zahlenění nosohltanu.
Dr mi poradil pro začátek diety, jenže..... nesmím nic, co obsahuje jednoduché cukry a co žaludek překyseluje, tedy alkohol, mléko a mléčné výrobky, sladkosti, bílé pečivo /tedy bílá mouka/, ale nesmím ani žádné ovoce. Na snídani mi doporučil uzeniny s žitným chlebem (ten ale málo) a zeleninu, na oběd jako přílohu nesmím bílou rýži ani těstoviny.. takže smím jen brambory, nejlépe v páře a zeleninu.
A já mám takový pocit, že nesmím nic, co normálně jím. Jako to ovoce, mléčné výrobky, pečivo, těstoviny, rýže (tu miluju).

Poradíte mi, prosím, někdo nějaký jídelníček? Jsem z toho trochu mimo a nedovedu si představit, co mám jíst. Zelenina mě nezasytí, takže to budu pořád jíst maso, maso, maso, brambory a zeleninu???

Díky za každou radu. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
6.1.09 18:19

Myslis branicni kylu???

Pokud ano, tim trpel manzel, ted je uz 3 roky po operaci
a v pohode, diety nema, ji normalne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
6.1.09 18:25

Nee, jde o vracení žaludečních šťáv do krku, tedy v mém případě do nosolhtanu… s kýlou to nemá nic spilečného, asi jsem to blbě napsala. H.

• Nahlásit
  • Citovat
6149
6.1.09 18:47

Já být tebou, vyzkoušela bych jak mi co „sedne“. Takhle striktní dieta se moc dlouho držet nedá, měla jsem něco podobného, postupně jsem zjišťovala, co mi vadí s končila jsem jen u pár " zakázaných" jídel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.09 19:03

souhlasím, takhle striktní dieta se moc dlouho držet nedá, začaly by Ti chybět důležitý látky … dávají se na to taky léky (prokinetika - posunují pohyb jícnu tím správným směrem a antiulcerosa - zabraňují vzniku zvýšeného množství žaludečních šťáv - ty Ti nenapsali? Já bych je brala aspoň ze začátku, aby došlo ke zklidnění stavu + vyřadila bych to nejhorší - čerstvé pečivo, sladké a kávu, čokoládu, alkohol a pak by se vidělo. Jo a měli by Ti udělat gastrofibroskopii - tím se zjistí, jestli tenhle reflux náhodou nezpůsobuje ta brániční kýla - v tomto případě se to dá operovat a odstranit příčinu potíží …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
6.1.09 19:14

No léky nemám žádné, akorát mi bylo doporučeno brát večer 2× Vitar sodu před spaním. Jinak mi bylo doporučeno jít na gastroskopii - hadičku, ale zatím to zkouší dr touhle cestou - dietní.

• Nahlásit
  • Citovat
9130
6.1.09 19:16

Ahoj, tak toto ma i nas Honzik, zacalo to tim, ze mel v noci sileny kasel, uplne se dusil a hodne mu bylo citit z pusinky. My jsme na to dostali prasky, co mu davam s poslednim jidlem pred spanim a jist smi naposledy 2,5 hodiny pred tim, nez jde spat, nastesti zadnou dietu drzet nemusime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
6.1.09 19:28

A jak ti to bez gastroskopie diagnostikovali? 8O Jdu o gastroezofagiální reflu,že jo? Doufám, že jsem to napsala dobře. Prostě se nedovírá záklopka mezi žaludkem a jícnem a šťávy vesele cákají vzhůru. U mě se to taky projevovalo šíleným říháním a bolestí žaludku, ale to bylo dost závislý na nervech. Když jsem v pohodě, tak jenom ta žáha… a teď s postupujícím těhu je to moooc fajn. :lol:
Mě žádnou dietu nenaordinovali a už vůbec ne tak drastickou. Prostě jsem si sama našla, co vadí a co ne. A hlavně nesmím ani přehládnout, ani se přecpat, to je pak peklo. Prostě jíst průběžně, aby byla šťávy zaměstnaný. :wink:
TAk ať se ti brzy uleví.

Jo a operaci mi taky nabízeli, ale hned šmahem dodali, že se to vždycky nepovede…takže problémy zůstanou, akorát seš kuchnutá. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
6.1.09 19:39

No je to ono, já nejsem dr, takže nevím jak to poznal, měl výsledky alergologie a popsané všechny neduhy a podle toho to diagnostikoval - říkal, že jsou to typické příznaky. Já s tím bojuju už asi 2 roky, nejhorší na tom je, že jsem s tím vůbec nepočítala, pořád jsem si myslela, že je to alergií, ale když se to zhoršilo a já si znovu zašla na alergologii, tak mi podle testů zjistili, že už nejsem na nic alergická, takže to nejspíš vypadá na vyšetření ORL, tam jsem ale nebyla - zatím. Pak jsem se obrátila na online ordinaci a tam mi to jeden dr napsal. Ono něco na tom bude, jen mě zarazilo, že mám problém s žaludečníma šťávama, když je necítím, cítím jenom pachuť hlenu (omlouvám se všem tímto nechutným popisem!!!!!), mám pořád rýmu a v krku jakoby knedlík - a nejde to ničím odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
6.1.09 20:01

na tu GFS běž, je blbý léčit něco, co není potvrzený… a soda je nejmíň účinná, existují daleko účinnější a přitom šetrný léky …
jsem lékař - internista

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
6.1.09 20:03

no nic, naklušu k obvodní a budu s tím muset něco dělat… je ale smutné, že na to žádný dr nedošel, až ten, co mě ani neviděl… :?

holky díky za rady!! mějte se H.

• Nahlásit
  • Citovat
9130
6.1.09 20:05

My jsme na to pro Honzika dostali helicid a potom se to zlepsilo, zadne vysetreni mu nedelali, jeste maly a to vysetreni by nezvladl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
6.1.09 20:57

Na gastroskopii jsem byla, zážitej hroznej a výsledek z toho nulový. Oni jsou tyhle neduhy taky často spojené s nervy, takže čím je člověk víc ve stresu, tím se to horší. Já jsem dostala tenkrát tuším Ranisan nebo tak nějak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
6.1.09 21:49

No nervy jsem měla, ale od té doby, co jsem otěhotněla jsem OK, protože to jsem byla hned od začátku těhu na nemocenské (ne jako, měla jsem problémy), takže se to hodně zklidnilo a teď nemám mít z čeho nervy, takže k nervům bych to nepřikládala…ale člověk nikdy neví, že? :roll:
Aha, takže zážitek hroznej, jo? Šmarja, abych se tam ještě dokopala 8O

Kristy Honzík je ještě opravdu malý na takovéto vyšetření a třeba ho to přejde a ani to nebude třeba - držíme pěsti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
566
7.1.09 09:07

reflux

taky ho mám, musím říct, že to vyšetření není až tak zlé, čekala jsem to horší, strašení tudíž není vůbec na místě.

beru léky(ganaton, lanzul) ač jsem taky vůbec žádné šťávy necítila, jen bolesti břicha, takové spíš tupé- žlučníkový záchvat je horší:)

o dietě mi nikdo nic neřekl, dokonce ani alkohol nezakazovali, tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama