Nedovyvinutý palec u nohy, kratší prsty na jedné noze

2
10.2.16 13:05

Nedovyvinutý palec u nohy, kratší prsty na jedné noze

Dobrý den,

prosím Vás, je tu někdo, kdo má zkušenost s tím, že miminko nemá dovyvinutý palec u nohy, srostlé a menší prsty na noze oproti druhé?

Jde o to, že malý má sice na palci dva články, ale kus palce chybí( nemá vyvinutý nehet a oproti druhému palci je poloviční. Také prsty má menší oproti druhé noze a také 2-4.prst má srostlý.

Chtěla bych se zeptat, zda jde udělat plastika palce, domodelování? Nebo co s tím?

Děkuji předem za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6440
10.2.16 13:36

Jak je stary? Nemam problem se nedovyvinutym palcem, ale syn ma zase dvojity palec u nohy, Podle rtg kostni casti navic tam nejsou ale svalova hmota vypada jako by mel 2srostle dokonce ma zalozeny i druhy nehtovy luzko. Resila jsem to s ortopedem a jediny v cem je problem jsou boty, ale diky vysokemu nartu musi mit boty vetsi a palec neprekazi. Unas se cekalo jestli se to bude resit az kdyz dite zacalo chodit, a tam jsme se dohodli, ze mu to nikde nevadi nez riskovat, ze tam bude mit jizvu poruchu rovnovah atd… tak proste bude mit velky palec.

Osobne bych pockala na to az bude chodit a jestli mu to bude vadit. Ale Unas rikal ortoped, ze kdyz se stim narodi tu rovnovahu bude mit v pohode. Horsi by bylo kdyby se to stalo v pozdejsim veku. Tam by ten problem byl. Ale tezko rict, chce si to popovidat s ortopedem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35639
11.2.16 07:46
@kathunka píše:
Dobrý den,

prosím Vás, je tu někdo, kdo má zkušenost s tím, že miminko nemá dovyvinutý palec u nohy, srostlé a menší prsty na noze oproti druhé?

Jde o to, že malý má sice na palci dva články, ale kus palce chybí( nemá vyvinutý nehet a oproti druhému palci je poloviční. Také prsty má menší oproti druhé noze a také 2-4.prst má srostlý.

Chtěla bych se zeptat, zda jde udělat plastika palce, domodelování? Nebo co s tím?

Děkuji předem za odpověď

palec se jiste bude nejak modelovat, pokud je zkracen vyrazne, kvuli funkcnosti chodidla. Palec a malicek jsou dulezito pro stabilitu nohy. Poslou vas na ortopedii, tak se to doresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
12.2.16 22:53

@kathunka s miminkem ne, ale se sebou :-) na jedné noze mám poloviční palec, 2.,3. a 4. prst také menší, navíc do poloviny srostlé k sobě, malicek normální :-)
Jednu nohu mám 37, druhou 39. Plastiky mi nedoporucili, ziju s tím normálně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.2.16 10:12

@EvaEvule
A nevadi Vam to pri chuzi?? V pondeli jdeme k ortopedovi, tak jsem zvedava. Existuji teda specialni vlozky do bot??
A take mam strach, aby se mu pak deti treba nesmali atd..a aby ho to v nejake cinnosti neomezovalo.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
14.2.16 02:02

@kathunka neomezuje mě to v ničem, jen v zabkách to vypadá blbě a nemůžu si lakovat nehty na nohou, protože bych na to upozornila a navíc by to ani nebylo hezké, mám na těch pidiprstech i pidinehty.
Vložky do bot jsem nikdy nenosila, boty kupuju podle větší nohy. Maximálně v plesových střevícech jsem nosila gelovou nálepku za patou, aby se mi nevyzouvaly.

Nikdy se mi kvůli tomu nikdo nesmal, dokonce si toho nikdo nikdy sám od sebe nevšimnul, ani když jsem byla v těch zabkách :-) Až když jsem na to třeba upozornila, tak to chtěl každý vidět a porovnat s tou normální nohou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama